Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

29/06/2009

SANYO PLC-WTC500L i PDG-DET100L

Firma SANYO informuje o poszerzeniu serii projektorów profesjonalnych o dwa nowe modele PLC-WTC500L i PDG-DET100L.

Panoramiczny (proporcje obrazu 16:10) model PLC-WTC500L o rozdzielczości WXGA (1280×800) i jasności 4500 ANSI lumenów charakteryzuje łatwość obsługi i niskie koszty eksploatacji. Dzięki automatycznemu systemowi przełączania lamp i wymiany filtrów PLC-WTC500L w technologii 3LCD idealnie nadaje się do intensywnego wykorzystania podczas dużych imprez, w kinach i w cyfrowej reklamie wizualnej.

Drugi model – PDG-DET100L, cechuje jasność na poziomie 7500 ANSI lumenów, rozdzielczość SXGA+ (1400 x 1050 pikseli) w formacie 4:3 oraz zastosowana technologia DLP. Dzięki trybowi symulacji DICOM® (optymalizacja poziomów szarości) projektor doskonale nadaje się do zastosowań medycznych np. prezentacji zdjęć rentgenowskich. Urządzenie posiada 6 wymiennych obiektywów i 7 kart rozszerzeń (LAN, wejścia BNC, itp.), co umożliwia przystosowanie do konkretnych potrzeb użytkownika.

Prezentacje i projekcje filmów w naturalnych barwach i rozdzielczości HD

Projektor PDG-DET100L zawdzięcza zdumiewającą jakość obrazu wysokiemu kontrastowi aż 7500:1. Jest to kolejna konstrukcja SANYO w technologii DLP, którą producent wyposażył w system 2 lamp. Funkcje łączenia krawędzi obrazu i ujednolicania barw umożliwiają wykorzystanie tego modelu do projekcji wielkoekranowych z użyciem wielu projektorów, synchronizując wartości barw między wszystkimi współpracującymi projektorami. W efekcie pozwala to uzyskać spójny obraz wynikowy. Mechaniczna przesłona (blenda) całkowicie eliminuje wszelkie niepożądane światło.  Projektor posiada złącza DVI i HDMI, niezbędne dla zapewnienia maksymalnego poziomu jakości obrazu.
sanyo_dht_100_schraeg_72dpi_1
Przy jasności obrazu 5000 ANSI lumenów i kontraście 3000:1, projektor PLC-WTC500L zachwyca wyrazistością projekcji, nawet w słabo zaciemnionych pomieszczeniach. Dzięki rozdzielczości WXGA i formatowi 16:10, zaprojektowany pod kątem długotrwałej eksploatacji panel ciekłokrystaliczny 3LCD pozwala uzyskać prawdziwie kinową atmosferę i fascynującą jakość obrazu. Automatyczny system przełączania lamp (ALSS) podwaja czas pracy (do 6000 godzin bez wymiany lampy), znacznie upraszczając obsługę techniczną, co jest szczególnie ważne w przypadku urządzeń zainstalowanych w trudno dostępnych miejscach.

Interaktywne prezentacje z funkcją PIP i POP

sanyo_plc_xtc50l_sideview_72dpiProjektory SANYO PDG-DET100L i PLC-WTC500L wyposażono w bogaty zestaw funkcji, min. funkcja PIP (picture-in-picture), umożliwiająca wyświetlanie w wydzielonej części głównego obrazu innego, pomniejszonego obrazu. Pozwala to zmieścić na jednym ekranie obrazy z kilku różnych źródeł. Funkcja PIP daje ponadto możliwość wyboru położenia i rozmiaru okienka, w którym wyświetlany jest drugi obraz. Modele posiadają również funkcję POP (picture-on-picture). Umożliwia ona wyświetlanie dwóch tej samej wielkości obrazów obok siebie – np. filmy uatrakcyjniające pokaz obok prezentacji PowerPoint.

Maksimum wygody dzięki automatycznej wymianie filtra powietrza

Opracowany przez firmę SANYO system AMF (Active Maintenance Filter) chroni projektor przed niedrożnością filtra powietrza i zapewnia stałe chłodzenie lampom projekcyjnym. W razie potrzeby, wbudowany czujnik automatycznie informuje o konieczności wymiany filtra. Sama wymiana nie wymaga ingerencji użytkownika. Oba modele posiadają wbudowaną kasetę z dziesięcioma odcinkami filtra. Kaseta starcza nawet na 25 tys. godzin pracy w przypadku modelu PDG-DET100L i do 10 tys. godzin w przypadku modelu PLC-WTC500L. Model PDG-DET100L wyposażono ponadto w szczelnie zamknięty układ optyczny, skutecznie zabezpieczający czułe elementy układu projekcyjnego przed kurzem. Gwarantuje to zachowanie wysokiego kontrastu i dużej jasność nawet po długim okresie eksploatacji w niesprzyjających warunkach.

Gwarancja optymalnej jakości projekcji

Oba modele, PDG-DET100L i PLC-WTC500L, świetne dostosowują się do środowiska pracy. Funkcja keystone (w poziomie i pionie) pozwala szybko uzyskać idealne położenie obrazu, zaś bogaty wybór wymiennych obiektywów SANYO (oferowane osobno), przeznaczonych dla tych urządzeń, znacznie poszerza zakres możliwości wykorzystania projektorów.

Cena, dostępność i gwarancja

Sugerowana cena detaliczna urządzeń to: PDG-DET100L – 69.000 PLN (z VAT) i PLC- WTC500L – 25.000 PLN (z VAT). Gwarancja trzy lata (na lampę 90 dni / 300h). W Polsce projektory dostępne będą w lipcu 2009.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku