Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

05/06/2009

SANYO PLC-XW200 i PLC-XW250 – ekologiczne projektory edukacyjne

Firma SANYO FISHER Sales przedstawia dwa nowe projektory LCD, przeznaczone do użytku w szkołach, na uczelniach i w ośrodkach szkoleniowych. Ważące jedynie po 2,5 kilograma i ciche (29 dB w trybie Eco) modele PLC-XW200 i PLC-XW250 wyposażono w liczne zabezpieczenia, dzięki czemu mogą z powodzeniem pełnić funkcję urządzeń przenośnych, używanych w szkolnych klasach i salach wykładowych, zapewniając jednocześnie ochronę przed użyciem przez nieupoważnione osoby. Oba urządzenia umożliwiają wyświetlanie świetnej jakości obrazu na powierzchniach kolorowych, np. tablicach szkolnych, co eliminuje potrzebę stosowania ekranów projekcyjnych.

Oba urządzenia wyświetlają obraz w podstawowej rozdzielczości XGA w proporcjach 4:3 (1024×768) o kontraście 500:1 o dużej jasności 2200 ANSI lumenów w przypadku modelu PLC-XW200 i 2600 ANSI lumenów – PLC-XW250. Czyni to je szczególnie dobrze przystosowanymi do pracy w niedostatecznie zaciemnionych pomieszczeniach.

Zarówno projektor PLC-XW200, jak i PLC-XW250, obsługują opracowane przez SANYO funkcje „Tablica zielona” i „Tablica kolorowa”, kompensujące kolor powierzchni, na której prowadzona jest projekcja. W obu urządzeniach zastosowano automatyczną korektę barw składowych i współczynnika gamma, dzięki czemu z powodzeniem można z nich korzystać w salach o różnej barwie powierzchni projekcyjnej. W szczególności często przydatny może okazać się tryb „Tablica zielona”, stworzony specjalnie pod kątem wyświetlania obrazu na zielonym tle tablic szkolnych. Wybór trybu „Tablica kolorowa” powoduje natomiast odpowiednie dostosowanie udziału barw składowych w widmie, dając w efekcie poprawną kolorystykę obrazu wyświetlanego na powierzchni żółtej, czerwonej lub niebieskiej.

sanyo_plc-xw200

Oba urządzenia wyróżnia szereg zintegrowanych zabezpieczeń, mających na celu ochronę przed użyciem przez niepowołane osoby. Należy do nich funkcja blokady klawiatury, wyłączająca przyciski sterujące na obudowie projektora. Aktywacja klawiszy następuje po wpisaniu prawidłowego kodu PIN.

Producent dołożył ponadto starań, aby nowe modele projektorów stanowiły urzeczywistnienie przyjętego przez firmę SANYO hasła „Think GAIA” (w wolnym tłumaczeniu: „pomyśl o naszej planecie”), projektując je w sposób niezwykle energooszczędny:  oba modele, PLC-XW200 i PLC-XW250, w trybie gotowości zużywają zaledwie 0,7 W. Oznacza to około 80-procentową oszczędność energii w porównaniu z modelem je poprzedzającym i zapewnia im zgodność z przyjętą przez Unię Europejską nową wytyczną, dotyczącą uwzględniania aspektów środowiskowych przy projektowaniu urządzeń elektrycznych. Podobnie, jak poprzednie modele projektorów SANYO, także i te dwie nowości są fabrycznie pakowane są w opakowania jednostkowe w całości podlegające recyklingowi.

Projektując oba projektory, firma SANYO skupiła się na ich mobilności, maksymalnie skracając czas potrzebny na przygotowanie ich do pracy, konfigurację i utrzymanie techniczne. Każdy z nich posiada obiektyw z zoomem optycznym o maksymalnym współczynniku 1,2, pozwalającym uzyskiwać zdumiewająco duży obraz, nawet przy ustawieniu urządzenia w stosunkowo niewielkiej odległości od ekranu. Korekcja pionowego zniekształcenia trapezowego – w zakresie +/- 30o  – ułatwia uzyskanie prawidłowego obrazu także wówczas, gdy warunki lokalowe i dostępna przestrzeń nie pozwala ustawić projektora w optymalnym położeniu. Funkcja Direct Power on/off – szybkiego wyłączania i włączania zasilania na pewno spodoba się użytkownikom często rozpoczynającym lub kończącym pracę pod presją czasu – nie ma potrzeby czekania na rozgrzanie lub wychłodzenie projektora.
Wbudowany moduł sieciowy LAN umożliwia zdalny monitoring i zarządzanie wieloma parametrami pracy urządzeń – np. czas pracy lampy, temperatura wewnątrz projektora i przerwy w dostępności sygnału wejściowego. Modele PLC-XW200 i PLC-XW250 mogą też samodzielnie informować o swoim stanie, wysyłając przez e-mail raporty o ewentualnych zakłóceniach pracy bezpośrednio na wyznaczony adres administratora.

Sugerowana cena detaliczna urządzeń to: PLC-XW200 – 2.600 PLN (z VAT) i PLC-XW250 – 3.400 PLN (z VAT).
Gwarancja trzy lata (w tym również na lampę, z limitem 2.000h). W Polsce projektory dostępne będą w lipcu 2009.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku