Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/08/2009

Asmax NAS-Print serwer – sieciowy mini kombajn

Asmax prezentuje jedno z najmniejszych rozwiązań w technologii NAS (Network Attache Storage) – Asmax NAS-Print serwer. To niewielkie urządzenie sieciowe łączy w sobie funkcję serwera plików SAMBA oraz FTP, serwera wydruku, a także posiada wbudowanego klienta BitTorrent.

Nowe urządzenie sieciowe producenta Asmax spełni wymagania każdego użytkownika, który potrzebuje wielofunkcyjnego, a przy tym niedrogiego rozwiązania typu NAS. Podłączając do nowego Asmaxa NAS-Print serwer dysk lub pamięć zewnętrzną USB, można stworzyć osobisty serwer plików w ramach sieci lokalnej LAN (serwer SAMBA). Z kolei za pomocą serwera FTP, posiadane zasoby można udostępnić także szerszej grupie odbiorców – za pośrednictwem sieci Internet. W tym wypadku trzeba jedynie przydzielić wybranym osobom odpowiednie uprawnienia wraz z loginem i hasłem.

Asmax NAS-Print serwer

Asmax NAS-Print serwer to również serwer wydruku, co może być szczególnie użyteczną funkcją w każdej firmie. Dzięki temu – w ramach sieci lokalnej – wszyscy użytkownicy mogą swobodnie korzystać z zasobów drukarki sieciowej. Z kolei dla fanów połączeń peer-2-peer, nowy Asmax oferuje możliwość swobodnego i nieograniczonego dostępu do różnorodnych plików: muzycznych, video i innych. Wbudowany klient BitTorrent pozwala na szybkie ściąganie plików, bez konieczności pozostawiania włączonego komputera np. na noc, natomiast interesująca muzyka i gry są dostępne za pomocą XBOX360 Media Serwer oraz Apple i-Tunes Music Serwer.

Asmax NAS-Print serwer„Mimo tak niepozornych wymiarów, urządzenie potrafi naprawdę wiele – może obsłużyć dyski twarde o pojemności nawet 1,5 TB danych. Jest idealne dla każdego użytkownika domowego, który aktywnie korzysta z multimediów, ale może być też bardzo użyteczne w firmie, umożliwiając współdzielenie plików czy korzystanie z drukarki sieciowej. Co ciekawe, nawet zwykła pamięć USB noszona w portfelu czy przy kluczach, w połączeniu z nowym urządzeniem NAS od Asmaxa, może stać się centrum przechowywania i udostępniania wybranym użytkownikom wielu naszych danych” – mówi Marcin Kołpak, manager produktów Asmax w Veracomp.

Asmax NAS-Print serwer posiada łącze USB 2.0 do podłączenia pamięci USB lub dysku twardego, a także gniazdo RJ45, które służy do połączenia urządzenia kablem ethernetowym z routerem lub switchem. Jego wymiary to 70x32x24 mm (długość/szerokość/wysokość), a waga wnosi jedynie 130g. Jest zgodny z oprogramowaniem Windows 2000/XP/Vista, a także Mac 10.5.4 i nowszymi. W pudełku – oprócz urządzenia – znajduje się również kabel ethernetowy, zasilacz, instrukcja obsługi w języku polskim oraz płyta CD z niezbędnymi sterownikami. Dodatkowo pod adresem: ftp://ftp.asmax.pl/pub/instrukcje/NAS-Print/ znajduje się lista kompatybilnych drukarek z Asmax NAS-Print serwer, a także obszerna instrukcja obsługi.

Gwarancja na urządzenie wynosi 2 lata, a sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 189 zł.


Kto ma najszybszy internet mobilny w Polsce?

Portal RFBenchmark na podstawie prawie 23000 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego oferowanego przez polskie sieci komórkowe. T-Mobile wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. […]

Zaawansowana, kolorowa stacja pogody

Stacja meteorologiczna Hama „Color Edge” to gadżet, który przyda się zarówno w domu jak i w biurze. Dwuczęściowy zestaw składający się ze stacji bazowej i bezprzewodowego czujnika zewnętrznego wyświetla prognozę pogody, dostarcza informacji na temat ciśnienia, temperatury i wilgotności powietrza oraz wskazuje godzinę, datę i dzień tygodnia. Aby mieć pewność, że urządzenie działa poprawnie i […]

Najczęściej atakują firmy przez e-mail

Skrzynki mailowe to najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie firm. Według nowego raportu F-Secure, ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej – w postaci phishingu (16% ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18%). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21% przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej […]

Techcity na Facebooku