Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/08/2009

iiyama B1906S – energooszczędny, ekologiczny i ergonomiczny

19-calowy B1906S to monitor iiyama z nowej serii ECO – produktów przyjaznych środowisku naturalnemu. Poprzez przejście z 4 lamp podświetlających na 2 panel ten charakteryzuje się niskim typowym zużyciem energii. Wynosi ono 22W, tj. około 1/3 mniej niż w przypadku jego poprzednika (iiyama B1902S).

iiyama B1906S

W monitorze można włączyć tryb ECO, który jeszcze bardziej redukuje pobór energii w trybie pracy.Do wyboru są trzy poziomy trybu ECO. Najbardziej ekonomiczny i przyjazny środowisku poziom trzeci zapewnia zmniejszenie zużycia prądu niemal o połowę w stosunku do normalnego poboru energii oraz redukcję emisji CO2 o 10% (w rozliczeniu rocznym). W trybie czuwania monitor sam ogranicza zużycie energii do 1W.

Ergonomiczna stopka z regulacją wysokości w zakresie 110 mm daje możliwość obrotu panelu o 170 stopni w prawo i lewo. Ekran można też przekręcić do pozycji PIVOT (jest to funkcja, która umożliwia fizyczne obrócenie ekranu o 90 stopni z trybu „pejzaż” na tryb „portret” i odwrotnie) oraz regulować jego kąt pochylenia o 20° w górę i 5° w dół.

iiyama B1906SMonitor wyświetla obraz z rozdzielczością natywną 1280×1024 (1.3 megapiksela). Jego czas reakcji wynosi 5 milisekund (czarny-do-czarnego). Funkcja ACR pozwala podnieść poziom kontrastu do wysokości 20 000:1. iiyama B1906S wyposażona jest w cyfrowe złącze DVI (zgodne ze standardem HDCP) i analogowe D-Sub.

Panel dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej w sugerowanej cenie 799,00 PLN brutto.

W sprzedaży znajdzie się wkrótce również iiyama E1906S – energooszczędny i ekologiczny, ale mniej zaawansowany w zakresie ergonomii (położenie ekranu można regulować jedynie w zakresie 20° w górę i 5° w dół). Dostępny będzie w trzech kolorach obudowy – czarnej, białej i srebrnej w sugerowanej cenie 749,00 PLN brutto.


Zaawansowana opaska fitness

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to zaawansowana opaska fitness, oferująca funkcje pomiaru parametrów ciała, takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi (ciśnieniomierz) oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr). Opaska na bieżąco mierzy spalone kalorie, przebyty dystans i liczbę kroków, co pozwala mądrze zarządzać planem ćwiczeń i aktywności fizycznej. Dodatkowo funkcja analizy snu pomaga dobrać najlepsze warunki […]

PKO BP wystartował z kantorem online

PKO Bank Polski udostępnił w serwisie transakcyjnym usługę kantoru online. Klienci mogą wymieniać waluty w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków. W ramach kantoru klienci indywidualni mają możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych. Usługa jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia […]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Techcity na Facebooku