Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/08/2009

iiyama B1906S – energooszczędny, ekologiczny i ergonomiczny

19-calowy B1906S to monitor iiyama z nowej serii ECO – produktów przyjaznych środowisku naturalnemu. Poprzez przejście z 4 lamp podświetlających na 2 panel ten charakteryzuje się niskim typowym zużyciem energii. Wynosi ono 22W, tj. około 1/3 mniej niż w przypadku jego poprzednika (iiyama B1902S).

iiyama B1906S

W monitorze można włączyć tryb ECO, który jeszcze bardziej redukuje pobór energii w trybie pracy.Do wyboru są trzy poziomy trybu ECO. Najbardziej ekonomiczny i przyjazny środowisku poziom trzeci zapewnia zmniejszenie zużycia prądu niemal o połowę w stosunku do normalnego poboru energii oraz redukcję emisji CO2 o 10% (w rozliczeniu rocznym). W trybie czuwania monitor sam ogranicza zużycie energii do 1W.

Ergonomiczna stopka z regulacją wysokości w zakresie 110 mm daje możliwość obrotu panelu o 170 stopni w prawo i lewo. Ekran można też przekręcić do pozycji PIVOT (jest to funkcja, która umożliwia fizyczne obrócenie ekranu o 90 stopni z trybu „pejzaż” na tryb „portret” i odwrotnie) oraz regulować jego kąt pochylenia o 20° w górę i 5° w dół.

iiyama B1906SMonitor wyświetla obraz z rozdzielczością natywną 1280×1024 (1.3 megapiksela). Jego czas reakcji wynosi 5 milisekund (czarny-do-czarnego). Funkcja ACR pozwala podnieść poziom kontrastu do wysokości 20 000:1. iiyama B1906S wyposażona jest w cyfrowe złącze DVI (zgodne ze standardem HDCP) i analogowe D-Sub.

Panel dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej w sugerowanej cenie 799,00 PLN brutto.

W sprzedaży znajdzie się wkrótce również iiyama E1906S – energooszczędny i ekologiczny, ale mniej zaawansowany w zakresie ergonomii (położenie ekranu można regulować jedynie w zakresie 20° w górę i 5° w dół). Dostępny będzie w trzech kolorach obudowy – czarnej, białej i srebrnej w sugerowanej cenie 749,00 PLN brutto.


Kto ma najszybszy internet mobilny w Polsce?

Portal RFBenchmark na podstawie prawie 23000 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego oferowanego przez polskie sieci komórkowe. T-Mobile wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. […]

Zaawansowana, kolorowa stacja pogody

Stacja meteorologiczna Hama „Color Edge” to gadżet, który przyda się zarówno w domu jak i w biurze. Dwuczęściowy zestaw składający się ze stacji bazowej i bezprzewodowego czujnika zewnętrznego wyświetla prognozę pogody, dostarcza informacji na temat ciśnienia, temperatury i wilgotności powietrza oraz wskazuje godzinę, datę i dzień tygodnia. Aby mieć pewność, że urządzenie działa poprawnie i […]

Najczęściej atakują firmy przez e-mail

Skrzynki mailowe to najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie firm. Według nowego raportu F-Secure, ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej – w postaci phishingu (16% ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18%). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21% przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej […]

Techcity na Facebooku