Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

31/08/2009

Kino Polska w Okienku UPC

Od dziś abonenci wszystkich pakietów analogowych usługi telewizyjnej UPC mogą dzięki Okienku UPC oglądać filmowy kanał Kino Polska. Jest on skierowany do wszystkich miłośników polskiej sztuki filmowej. Na co dzień dostępny jest w pakiecie Select i Max Telewizji Cyfrowej UPC, a przez najbliższy tydzień będą mogli się z nim zapoznać abonenci telewizji analogowej UPC mieszkający w zasięgu usługi telewizji cyfrowej.

Kino Polska jest jedynym kanałem telewizyjnym w Polsce i na świecie, który poświęcony jest popularyzacji wyłącznie polskiego kina. Stacja emituje polskie filmy fabularne, dokumentalne i animowane, kroniki oraz kino niezależne. Przypomina bogatą historię polskiej szkoły filmowej – klasyczne dzieła wielkich mistrzów, znane seriale i kultowe komedie, a także filmy niesłusznie zapomniane. Prezentuje sylwetki autorów polskich filmów: reżyserów, operatorów, scenarzystów, aktorów, autorów muzyki, jak również początkujących twórców niezależnych i awangardowych. Kino Polska jest pierwszym i jedynym kanałem tematycznym ze stałym pasmem polskiego kina niezależnego. Stacja nadaje swoje programy przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Na tegoroczną jesień Kino Polska przygotowało atrakcyjną ofertę filmów i seriali. Już od października widzowie będą mogli ponownie oglądać porucznika Borewicza tropiącego tajemnicze zbrodnie, w kultowym serialu „07, zgłoś się”. Widzów preferujących bardziej liryczne klimaty wzruszą perypetie prostolinijnego kanalarza szukającego miłości w serialu „Jan Serce”. Od listopada w Kino Polska pojawi się również jeden z najlepszych i najbardziej lubianych polskich seriali – „Dom”, a nieco wcześniej wyemitowany zostanie serial „Tajemnica Enigmy”. Kino Polska zaprezentuje jesienią wiele znakomitych produkcji, m.in. filmy Jerzego Stuhra: „Spis cudzołożnic” i „Duże zwierzę”, filmy z aktorskimi kreacjami Janusza Gajosa, Katarzyny Figury, Ryszarda Brylskiego, Krystyny Jandy, Radosława Piwowarskiego czy Gustawa Holoubka i Krzysztofa Pieczyńskiego. Pojawią się również głośne filmy Pokolenia 2000: „Patrzę na Ciebie, Marysiu” Łukasza Barczyka i „Głośniej od bomb” Przemysława Wojcieszka. W tygodniu, w którym Kino Polska będzie dostępne w Okienku UPC, premierę w tej stacji będą miały kolejne odcinki popularnej wieczorynki – „Miś Uszatek”.

Dzięki Okienku UPC z ofertą kanału Kino Polska mogą zapoznać się klienci usługi telewizyjnej UPC korzystający ze wszystkich pakietów analogowych w aglomeracji warszawskiej i katowickiej, Krakowie, Wrocławiu, Opolu, Trójmieście, Szczecinie, Bydgoszczy, Kielcach, Lublinie, Lubinie i Kędzierzynie Koźlu.


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku