Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

31/08/2009

Kino Polska w Okienku UPC

Od dziś abonenci wszystkich pakietów analogowych usługi telewizyjnej UPC mogą dzięki Okienku UPC oglądać filmowy kanał Kino Polska. Jest on skierowany do wszystkich miłośników polskiej sztuki filmowej. Na co dzień dostępny jest w pakiecie Select i Max Telewizji Cyfrowej UPC, a przez najbliższy tydzień będą mogli się z nim zapoznać abonenci telewizji analogowej UPC mieszkający w zasięgu usługi telewizji cyfrowej.

Kino Polska jest jedynym kanałem telewizyjnym w Polsce i na świecie, który poświęcony jest popularyzacji wyłącznie polskiego kina. Stacja emituje polskie filmy fabularne, dokumentalne i animowane, kroniki oraz kino niezależne. Przypomina bogatą historię polskiej szkoły filmowej – klasyczne dzieła wielkich mistrzów, znane seriale i kultowe komedie, a także filmy niesłusznie zapomniane. Prezentuje sylwetki autorów polskich filmów: reżyserów, operatorów, scenarzystów, aktorów, autorów muzyki, jak również początkujących twórców niezależnych i awangardowych. Kino Polska jest pierwszym i jedynym kanałem tematycznym ze stałym pasmem polskiego kina niezależnego. Stacja nadaje swoje programy przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Na tegoroczną jesień Kino Polska przygotowało atrakcyjną ofertę filmów i seriali. Już od października widzowie będą mogli ponownie oglądać porucznika Borewicza tropiącego tajemnicze zbrodnie, w kultowym serialu „07, zgłoś się”. Widzów preferujących bardziej liryczne klimaty wzruszą perypetie prostolinijnego kanalarza szukającego miłości w serialu „Jan Serce”. Od listopada w Kino Polska pojawi się również jeden z najlepszych i najbardziej lubianych polskich seriali – „Dom”, a nieco wcześniej wyemitowany zostanie serial „Tajemnica Enigmy”. Kino Polska zaprezentuje jesienią wiele znakomitych produkcji, m.in. filmy Jerzego Stuhra: „Spis cudzołożnic” i „Duże zwierzę”, filmy z aktorskimi kreacjami Janusza Gajosa, Katarzyny Figury, Ryszarda Brylskiego, Krystyny Jandy, Radosława Piwowarskiego czy Gustawa Holoubka i Krzysztofa Pieczyńskiego. Pojawią się również głośne filmy Pokolenia 2000: „Patrzę na Ciebie, Marysiu” Łukasza Barczyka i „Głośniej od bomb” Przemysława Wojcieszka. W tygodniu, w którym Kino Polska będzie dostępne w Okienku UPC, premierę w tej stacji będą miały kolejne odcinki popularnej wieczorynki – „Miś Uszatek”.

Dzięki Okienku UPC z ofertą kanału Kino Polska mogą zapoznać się klienci usługi telewizyjnej UPC korzystający ze wszystkich pakietów analogowych w aglomeracji warszawskiej i katowickiej, Krakowie, Wrocławiu, Opolu, Trójmieście, Szczecinie, Bydgoszczy, Kielcach, Lublinie, Lubinie i Kędzierzynie Koźlu.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku