Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

20/08/2009

Sieci ekranów pod kontrolą URVE

Veracomp poszerzył ofertę rozwiązań digital signage o URVE firmy Eveo – oprogramowanie do centralnego zarządzania treścią nawet setek cyfrowych ekranów. URVE pozwala na emitowanie cyfrowych treści na monitorach LCD, plazmach, projektorach lub innych elektronicznych nośnikach dźwięku i obrazu.

Oprogramowanie zarządza multimediami w sieciach złożonych nawet z setek cyfrowych ekranów. Aplikacja składa się z playera i managera (oraz opcjonalnie aplikacji serwerowej). Pierwszy element – URVE Player – instalowany na komputerach podłączonych bezpośrednio do ekranów, odpowiada za komunikację z urządzeniami i odtwarzanie treści. Drugi zaś – URVE Manager – służy do tworzenia multimediów i przygotowywania ich list odtwarzania.

Za pomocą systemu URVE można wyświetlać jednocześnie multimedialne prezentacje (np. spoty, reklamy, animacje flash), informacje ładowane na bieżąco z Internetu (np. notowania giełdowe, prognozy pogody, aktualności) i z zewnętrznych urządzeń (obraz z kamery, TV). Oprogramowanie obsługuje wszystkie popularne formaty plików (.avi, .mp3,*.mpg, HTML, *.mov, RVMB, *.DivX, *.wmv, *.jpg, *.pps, *.swf, .pdf itd.), tickery tekstowe i scrolowane (dynamicznie zmieniający się tekst) oraz wyświetla pliki wykonywalne .exe, a także obraz strumieniowy. Aktualizacja treści następuje bezpośrednio przez PenDrive’a lub zdalnie za pomocą LAN, WAN lub modemu – także GPRS. URVE dostarcza raporty i statystyki, obsługuje przezroczystość oraz umożliwia podzielenie ekranu na dowolną liczbę niezależnych obszarów i przypisanie im indywidualnych playlist.

Aplikacja zbudowana jest z elementów, które usprawniają zarządzanie treścią i zapewniają stabilność działania sieci. URVE udostępnia i synchronizuje treści w ramach sieci lokalnej LAN, dbając o jej nieobciążanie (dzięki URVE Application Server) i uruchamia programy na zdalnym komputerze (URVE Remoter). Ponadto podtrzymuje połączenie internetowe xDSL, reaguje ładowaniem alternatywnej prezentacji w razie awarii sieci (URVE Connection Tracker). System można rozbudować o dodatkowe moduły, np. moduł bazodanowy lub moduł komunikacji z dowolnymi urządzeniami elektronicznymi (RS232). Inną wyróżniającą ten system cechą jest możliwość obsługi dowolnych nakładek dotykowych, co w połączeniu z modułem komunikacji – daje nieograniczone możliwości wykorzystania systemu URVE do budowy zaawansowanych infomatów lub urządzeń sterujących.


Kto ma najszybszy internet mobilny w Polsce?

Portal RFBenchmark na podstawie prawie 23000 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego oferowanego przez polskie sieci komórkowe. T-Mobile wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. […]

Zaawansowana, kolorowa stacja pogody

Stacja meteorologiczna Hama „Color Edge” to gadżet, który przyda się zarówno w domu jak i w biurze. Dwuczęściowy zestaw składający się ze stacji bazowej i bezprzewodowego czujnika zewnętrznego wyświetla prognozę pogody, dostarcza informacji na temat ciśnienia, temperatury i wilgotności powietrza oraz wskazuje godzinę, datę i dzień tygodnia. Aby mieć pewność, że urządzenie działa poprawnie i […]

Najczęściej atakują firmy przez e-mail

Skrzynki mailowe to najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie firm. Według nowego raportu F-Secure, ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej – w postaci phishingu (16% ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18%). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21% przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej […]

Techcity na Facebooku