Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

20/08/2009

Sieci ekranów pod kontrolą URVE

Veracomp poszerzył ofertę rozwiązań digital signage o URVE firmy Eveo – oprogramowanie do centralnego zarządzania treścią nawet setek cyfrowych ekranów. URVE pozwala na emitowanie cyfrowych treści na monitorach LCD, plazmach, projektorach lub innych elektronicznych nośnikach dźwięku i obrazu.

Oprogramowanie zarządza multimediami w sieciach złożonych nawet z setek cyfrowych ekranów. Aplikacja składa się z playera i managera (oraz opcjonalnie aplikacji serwerowej). Pierwszy element – URVE Player – instalowany na komputerach podłączonych bezpośrednio do ekranów, odpowiada za komunikację z urządzeniami i odtwarzanie treści. Drugi zaś – URVE Manager – służy do tworzenia multimediów i przygotowywania ich list odtwarzania.

Za pomocą systemu URVE można wyświetlać jednocześnie multimedialne prezentacje (np. spoty, reklamy, animacje flash), informacje ładowane na bieżąco z Internetu (np. notowania giełdowe, prognozy pogody, aktualności) i z zewnętrznych urządzeń (obraz z kamery, TV). Oprogramowanie obsługuje wszystkie popularne formaty plików (.avi, .mp3,*.mpg, HTML, *.mov, RVMB, *.DivX, *.wmv, *.jpg, *.pps, *.swf, .pdf itd.), tickery tekstowe i scrolowane (dynamicznie zmieniający się tekst) oraz wyświetla pliki wykonywalne .exe, a także obraz strumieniowy. Aktualizacja treści następuje bezpośrednio przez PenDrive’a lub zdalnie za pomocą LAN, WAN lub modemu – także GPRS. URVE dostarcza raporty i statystyki, obsługuje przezroczystość oraz umożliwia podzielenie ekranu na dowolną liczbę niezależnych obszarów i przypisanie im indywidualnych playlist.

Aplikacja zbudowana jest z elementów, które usprawniają zarządzanie treścią i zapewniają stabilność działania sieci. URVE udostępnia i synchronizuje treści w ramach sieci lokalnej LAN, dbając o jej nieobciążanie (dzięki URVE Application Server) i uruchamia programy na zdalnym komputerze (URVE Remoter). Ponadto podtrzymuje połączenie internetowe xDSL, reaguje ładowaniem alternatywnej prezentacji w razie awarii sieci (URVE Connection Tracker). System można rozbudować o dodatkowe moduły, np. moduł bazodanowy lub moduł komunikacji z dowolnymi urządzeniami elektronicznymi (RS232). Inną wyróżniającą ten system cechą jest możliwość obsługi dowolnych nakładek dotykowych, co w połączeniu z modułem komunikacji – daje nieograniczone możliwości wykorzystania systemu URVE do budowy zaawansowanych infomatów lub urządzeń sterujących.


POWERbot Star Wars – niech moc będzie z Wami

Już dziś na ekranach polskich kin zobaczymy długo wyczekiwaną 8. część legendarnej sagi, „Star Wars: Ostatni Jedi”. Dla fanów tej kultowej produkcji Samsung proponuje limitowaną edycję robotów sprzątających POWERbot Star Wars, które są praktycznym sprzętem o designie, który ucieszy każdego wielbiciela oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen. Gwiezdne Wojny zachwycają widzów już od niemal 40 lat, będąc […]

Rapoo 3510 Plus – pierwsza mysz pokryta miękką tkaniną

Myszka komputerowa kojarzy nam się z twardym kawałkiem plastiku. Nie każdy jednak chce na co dzień korzystać z nieestetycznej, plastikowej bryły. Dla wszystkich, którzy oprócz funkcjonalności cenią również design i komfort, Rapoo jako pierwszy producent na świecie, stworzył bezprzewodową mysz pokrytą miękką tkaniną. 3510 Plus to mysz, która komunikuje się z komputerem bezprzewodowo w standardzie […]

ZenFone 4 Pro – stworzony do mobilnej fotografii

Do sprzedaży trafił właśnie ASUS ZenFone 4 Pro – smartfon zaprojektowany z myślą o fotografii mobilnej. Podwójny aparat umożliwia nielimitowaną ilość kreatywnych opcji i daje użytkownikom wolność uchwycenia ich świata z wielu perspektyw. ZenFone 4 Pro został wyposażony w 5,5 calowy wyświetlacz AMOLED, rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) i gamę kolorów przekraczająca 100% zakresu […]

Techcity na Facebooku