Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

29/09/2009

Nowe, wydajne skanery dokumentowe Kodak

Kodak zaprezentował dwie nowe rodziny skanerów dokumentowych: i1200 Plus oraz i1300 Plus, oferujące znacznie większą wydajność od swoich poprzedników. Na polskim rynku urządzenia te są dostępne za sprawą dystrybutora Veracomp.

Kodak i1200 Plus oraz i1300 Plus to najnowsza rodzina bliźniaczo podobnych skanerów dokumentowych, dedykowanych do zastosowań biznesowych, gdzie szybkie skanowanie dużej liczby dokumentów jest priorytetem. Skanery Kodak z linii i1200 Plus pozwalają na skanowanie 45 stron na minutę, natomiast w przypadku modeli z linii i1300 Plus jest to aż 60 stron na minutę. W porównaniu do swoich poprzedników, mają znacznie większą wydajność – Kodak i1200 Plus może skanować do 3 tys. stron dziennie, natomiast i1300 Plus nawet do 5 tys. stron dziennie.

Kodak: i1220,  i1320

Urządzenia skanują dokumenty różnych rozmiarów – posiadające format wizytówek, ale też materiały o długości do 863 mm. Oprogramowanie Perfect Page umożliwia przycinanie, prostowanie, a także automatyczne ustawianie kontrastu i jasności obrazu. Za pomocą jednego przycisku umieszczonego na skanerze, można określić miejsce, do którego skanowane materiały mają zostać wysłane – np. do pliku, poczty email czy dysku sieciowego. Modele z linii Kodak i1200 Plus oraz i1300 Plus pozwalają też na szeroki wybór formatu skanowanych dokumentów: TIFF, JPEG, RTF, BMP, PDF.

Kodak i1220

Kodak udostępnił dodatkowo bezpłatne oprogramowanie Turbocharge, dedykowane dla starszych modeli wywodzących się z rodziny skanerów i1200 oraz i1300. Dzięki aktualizacji oprogramowania, urządzenia te osiągają wydajność na poziomie najnowszych modeli Kodak Plus.

Cena:
– i1210 Plus (skanowanie jednostronne): 799 EUR netto
– i1220 Plus (skanowanie dwustronne): 1199 EUR netto

Modele z rodziny Kodak i1300 Plus:
– i1310 Plus (skanowanie jednostronne): 1595 EUR netto
– i1320 Plus (skanowanie dwustronne): 2395 EUR netto

Gwarancja na najnowsze urządzenia Kodak Plus wynosi 36 miesięcy.


Kto ma najszybszy internet mobilny w Polsce?

Portal RFBenchmark na podstawie prawie 23000 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego oferowanego przez polskie sieci komórkowe. T-Mobile wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. […]

Zaawansowana, kolorowa stacja pogody

Stacja meteorologiczna Hama „Color Edge” to gadżet, który przyda się zarówno w domu jak i w biurze. Dwuczęściowy zestaw składający się ze stacji bazowej i bezprzewodowego czujnika zewnętrznego wyświetla prognozę pogody, dostarcza informacji na temat ciśnienia, temperatury i wilgotności powietrza oraz wskazuje godzinę, datę i dzień tygodnia. Aby mieć pewność, że urządzenie działa poprawnie i […]

Najczęściej atakują firmy przez e-mail

Skrzynki mailowe to najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie firm. Według nowego raportu F-Secure, ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej – w postaci phishingu (16% ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18%). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21% przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej […]

Techcity na Facebooku