Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

29/09/2009

Nowe, wydajne skanery dokumentowe Kodak

Kodak zaprezentował dwie nowe rodziny skanerów dokumentowych: i1200 Plus oraz i1300 Plus, oferujące znacznie większą wydajność od swoich poprzedników. Na polskim rynku urządzenia te są dostępne za sprawą dystrybutora Veracomp.

Kodak i1200 Plus oraz i1300 Plus to najnowsza rodzina bliźniaczo podobnych skanerów dokumentowych, dedykowanych do zastosowań biznesowych, gdzie szybkie skanowanie dużej liczby dokumentów jest priorytetem. Skanery Kodak z linii i1200 Plus pozwalają na skanowanie 45 stron na minutę, natomiast w przypadku modeli z linii i1300 Plus jest to aż 60 stron na minutę. W porównaniu do swoich poprzedników, mają znacznie większą wydajność – Kodak i1200 Plus może skanować do 3 tys. stron dziennie, natomiast i1300 Plus nawet do 5 tys. stron dziennie.

Kodak: i1220,  i1320

Urządzenia skanują dokumenty różnych rozmiarów – posiadające format wizytówek, ale też materiały o długości do 863 mm. Oprogramowanie Perfect Page umożliwia przycinanie, prostowanie, a także automatyczne ustawianie kontrastu i jasności obrazu. Za pomocą jednego przycisku umieszczonego na skanerze, można określić miejsce, do którego skanowane materiały mają zostać wysłane – np. do pliku, poczty email czy dysku sieciowego. Modele z linii Kodak i1200 Plus oraz i1300 Plus pozwalają też na szeroki wybór formatu skanowanych dokumentów: TIFF, JPEG, RTF, BMP, PDF.

Kodak i1220

Kodak udostępnił dodatkowo bezpłatne oprogramowanie Turbocharge, dedykowane dla starszych modeli wywodzących się z rodziny skanerów i1200 oraz i1300. Dzięki aktualizacji oprogramowania, urządzenia te osiągają wydajność na poziomie najnowszych modeli Kodak Plus.

Cena:
– i1210 Plus (skanowanie jednostronne): 799 EUR netto
– i1220 Plus (skanowanie dwustronne): 1199 EUR netto

Modele z rodziny Kodak i1300 Plus:
– i1310 Plus (skanowanie jednostronne): 1595 EUR netto
– i1320 Plus (skanowanie dwustronne): 2395 EUR netto

Gwarancja na najnowsze urządzenia Kodak Plus wynosi 36 miesięcy.


POWERbot Star Wars – niech moc będzie z Wami

Już dziś na ekranach polskich kin zobaczymy długo wyczekiwaną 8. część legendarnej sagi, „Star Wars: Ostatni Jedi”. Dla fanów tej kultowej produkcji Samsung proponuje limitowaną edycję robotów sprzątających POWERbot Star Wars, które są praktycznym sprzętem o designie, który ucieszy każdego wielbiciela oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen. Gwiezdne Wojny zachwycają widzów już od niemal 40 lat, będąc […]

Rapoo 3510 Plus – pierwsza mysz pokryta miękką tkaniną

Myszka komputerowa kojarzy nam się z twardym kawałkiem plastiku. Nie każdy jednak chce na co dzień korzystać z nieestetycznej, plastikowej bryły. Dla wszystkich, którzy oprócz funkcjonalności cenią również design i komfort, Rapoo jako pierwszy producent na świecie, stworzył bezprzewodową mysz pokrytą miękką tkaniną. 3510 Plus to mysz, która komunikuje się z komputerem bezprzewodowo w standardzie […]

ZenFone 4 Pro – stworzony do mobilnej fotografii

Do sprzedaży trafił właśnie ASUS ZenFone 4 Pro – smartfon zaprojektowany z myślą o fotografii mobilnej. Podwójny aparat umożliwia nielimitowaną ilość kreatywnych opcji i daje użytkownikom wolność uchwycenia ich świata z wielu perspektyw. ZenFone 4 Pro został wyposażony w 5,5 calowy wyświetlacz AMOLED, rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) i gamę kolorów przekraczająca 100% zakresu […]

Techcity na Facebooku