Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/09/2009

Sony Ericsson XPERIA X2

Sony Ericsson przedstawia nowy telefon XPERIA X2 na platformie Windows. Użytkownicy XPERIA X2 mogą synchronizować swoją pocztę elektroniczną i kalendarz, ponadto można sprawnie otwierać i edytować dokumenty Microsoft Office Mobile.

XPERIA X2 oferuje funkcję SlideView, która zapewnia szybki dostęp do często używanych funkcji telefonu. Umożliwiając błyskawiczną interakcję z listą kontaktów, wiadomościami, dostępem do multimediów czy z innymi opcjami. SlideView pozwala na podgląd niewykonanych zadań, powiadamia użytkownika o wszelkich nieodebranych połączeniach, korespondencji e-mail i wiadomościach tekstowych.

Sony Ericsson XPERIA X2

Dzięki 14 specjalnie zaprojektowanym, fabrycznie zainstalowanym panelom XPERIA i możliwości pobrania dodatkowych 16. Od Skype poprzez Mytopie i Google, do gier, wiadomości CNN, czy Windows Live – panele pozwolą użytkownikom być na bieżąco ze wszystkim, co dla nich najważniejsze. Dzięki ulepszonemu interfejsowi dotykowemu i nowemu panelowi 3D signature panel, użytkownicy będą mogli korzystać z paneli podzielonych na kategorie: biznes, rozrywka i komunikacja. Będzie można też ustawić ulubione funkcje tak, aby pojawiały się na ekranie o określonych porach dnia i otrzymywać: najnowsze wiadomości o poranku, YouTube w przerwie obiadowej, a gry podczas powrotu do domu.

Sony Ericsson XPERIA X2

Możliwość edycji tekstów na klawiaturze QWERTY pozwala użytkownikom Windows Mobile na tworzenie prezentacji i przenoszenie ich na duży ekran za pomocą kabla TV.

“W szybko zmieniającym się świecie pozostawanie w kontakcie z innymi osobami jest ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem”, powiedział Sumit Malhotra, Marketing Business Manager w Sony Ericsson. “Nieustannie korzystamy z telefonów komórkowych, które są nieodzownym narzędziem pracy. Telefon XPERIA X2, debiutujący z platformą Windows Mobile 6.5, umożliwia nam szybką i efektywną pracę, nawet gdy jesteśmy w ruchu. XPERIA X2 posiada także całą gamę nowych interaktywnych paneli oraz SlideView, która zapewnia szybki dostęp do często używanych funkcji telefonu. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują jednym spojrzeniem ocenić czy ominęła ich ważna informacja

Multimedia wyświetlane są na dotykowym ekranie o jakości DVD w wysokiej rozdzielczości i o przekątnej 3.2”, można także korzystać z aparatu fotograficznego o rozdzielczości 8.1 megapiksela. Panele w XPERIA X2 można personalizować, a ponadto, użytkownicy będą mogli korzystać z dostępu do Facebooka, aby publikować tam swoje zdjęcia, dzięki Skype można rozmawiać z innymi użytkownikami.

Sony Ericsson XPERIA X2

Sony Ericsson opracowała usługi XPERIA Services, czyli „skrojony na miarę” pakiet posprzedażowy, zaprojektowany tak, aby pomóc użytkownikom modelu XPERIA X2 w maksymalnym wykorzystaniu możliwości ich telefonu. Mając do dyspozycji specjalistyczny zespół techniczny użytkownicy mogą uzyskać pomoc w szerokim zakresie: od rozwiązywania konkretnych problemów do pytań o to, jak wejść na ulubione strony internetowe. A jeżeli telefon XPERIA X2 przestanie działać podczas ich pobytu za granicą, wówczas, w ramach usług XPERIA, aparat zostanie wymieniony, wystarczy zgłoszenie telefoniczne.

Podstawowe cech Sony Ericsson XPERIA X2:

  • Sony Ericsson XPERIA X2Windows Mobile 6.5
  • elastyczne panele na pulpicie podzielone na kategorie odpowiadające różnym dziedzinom życia: rozrywka i komunikacja, multimedia, biznes i Internet
  • natychmiastowa synchronizacja poczty elektronicznej i kalendarza, wspomagana przez edycję tekstu na klawiaturze QWERTY i Windows Mobile
  • SlideView – szybki dostęp do często używanych funkcji telefonu oraz przegląd niezałatwionych spraw
  • wyjście przez kabel TV
  • ekskluzywne ubezpieczenie w podróży XPERIA
  • ekran dotykowy o przekątnej 3.2” i o jakości DVD
  • aparat fotograficzny o rozdzielczości 8.1 megapikseli z funkcją Photo light – łatwe załączanie zdjęć do albumów internetowych
  • efekty 3D i zoom oraz przyciski do odtwarzania muzyki
  • GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 i UMTS/HSPA 850/900/2100.

XPERIA X2 dostępny będzie na wybranych rynkach od pierwszych dni czwartego kwartału 2009 w kolorach: Elegant Black i Modern Silver.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku