Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

21/09/2009

Szybkie i wydajne komputery pod strzechy dzięki nowym procesorom Intel Core i7 i Core i5

48,3% polskich gospodarstw domowych było w 2008 roku wyposażonych w komputery, jak wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego. Coraz więcej użytkowników widzi potrzebę korzystania z komputera w domu, zwiększa się także liczba osób, które szukają komputerów szybkich i wydajnych – najlepiej w rozsądnej cenie.

Intel Core i7

Intel wprowadza obecnie kilka modeli procesorów do komputerów stacjonarnych, które spełniają oczekiwania dotyczące szybkości komputera. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu architektury Nehalem w procesorach przeznaczonych do szerokich zastosowań – Intel Core i5 i dwóch modelach Intel Core i7. Do tej pory architektura Nehalem (na bazie której zbudowano jeden z najszybszych procesorów na świecie – Intel Core i7-975) była stosowana wyłącznie w procesorach z najwyższej półki cenowej, przeznaczonych dla najbardziej wymagających użytkowników.

Płytka (wafel) Nehelem

Jej podstawą jest modułowa budowa, dzięki której konstrukcja procesora jest bardzo elastyczna, zwłaszcza pod względem liczby stosowanych w niej rdzeni. Nowe, wprowadzone obecnie procesory, są czterordzeniowe i wykorzystują technologie, które dodatkowo w sposób inteligentny zwiększają ich moc, bądź obniżają pobór energii:

  • Intel Turbo Boost – szybkość procesora może sie zwiększyć nawet o 650Mhz czyli 650 milionów operacji na sekundę jeśli aktualnie uruchomiona aplikacja nie obciąża wszystkich jego rdzeni.
  • Nowe modele z serii Core i7 oferują również technologię Intel Hyper-Threading, dzięki której każdy rdzeń może przetwarzać dwa wątki, co daje możliwość pracy nad 8 zadaniami jednocześnie.
  • Zaawansowane technologie oszczędzania energii – jeżeli zadanie które wykonujemy nie wykorzystuje całej mocy procesora, potrafi on wyłączyć automatycznie nieaktywne jednostki obliczeniowe, dzięki czemu możemy zaoszczędzić nawet do 50% energii w porównaniu z poprzednią generacją procesorów.

Wszystkie zastosowane technologie aktywują się automatycznie, w sposób inteligentny adaptując się do potrzeb użytkownika.


Portfel do kryptowalut

Sprzętowy portfel do kryptowalut ARCHOS Safe-T mini został zaprezentowany podczas targów MWC 2018 w Barcelonie. Urządzenie stworzone zostało z myślą dla osobach, dla których kluczowe jest bezpieczeństwo należących do nich środków w kryptowalutach. Na Safe-T mini można przechowywać prywatne klucze na fizycznym nośniku, chroniąc je dodatkowymi barierami w postaci kodu PIN oraz mechanizmem autoryzacji transakcji […]

Podwójne zwycięstwo Polki w Sony World Photography Awards

Polska fotograf Justyna Zduńczyk odniosła podwójny sukces na konkursie Sony World Photography Awards 2018: zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Dzika przyroda” konkursu otwartego i zdobyła nagrodę Poland National Award. Jej nagrodzone zdjęcie nosi tytuł „An unexpected meeting” (Nieoczekiwane spotkanie). Fotografię, która pokonała setki tysięcy prac nadesłanych z całego świata, uhonorowano na dwa sposoby: uznano ją […]

AliExpress obchodzi 8. urodziny

Ponad 200 krajów, w których dostępna jest usługa AliExpress, będzie w tym samym czasie świętować urodziny marki. Między 28 a 30 marca miliony produktów spośród 40 kategorii, m.in.: moda, technologia, dom i ogród, Wielkie Marki – zostaną przecenione o 50%, a 100 milionów członków otrzyma dodatkowe nagrody. Z okazji 8. Urodzin, AliExpress zaprasza wszystkich użytkowników […]

Techcity na Facebooku