Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/09/2009

WNAP210 – Router zasilany z sieci

Router WNAP210 z linii ProSafe to sprzęt dla profesjonalistów. Urządzenie obsługuje trzy standardy IEEE, w tym IEEE 802.11g, dzięki któremu pracuje nawet piętnastokrotnie szybciej niż inne routery, przy dziesięciokrotnie większym zasięgu. Daje to możliwość jego wszechstronnego zastosowania nawet w dużych sieciach bezprzewodowych.

WNAP210 firmy NETGEAR posiada również bardzo ważną funkcję dla użytkowników, którzy dbają o środowisko naturalne oraz niskie zużycie energii. Standard IEEE 802.3af Power over Ethernet (PoE) pozwala na zasilanie urządzenia bezpośrednio z sieci, dzięki czemu energia, którą router zużywa podczas pracy, jest minimalna – 5,8 Watta. Ta opcja pozwala na montaż urządzenia w miejscach, z których sygnał będzie najmocniejszy, a możliwość doprowadzenia kabla zasilającego  jest ograniczona – taka sytuacja ma miejsce, gdy router używany jest na przykład do rozdziału sygnału przez użytkowników w większym budynku. Jest to możliwe dzięki dziesięciokrotnie większemu zasięgowi w standardzie 802.11g, w którym praca urządzenia jest piętnastokrotnie szybsza w porównaniu do innych tego typu urządzeń na rynku.

wnap210

Ponadto, WNAP210 współpracuje ze starszymi urządzeniami działającymi w standardzie 802.11g, jednocześnie pracując w 802.11n. Posiada także wbudowaną antenę wewnętrzną, możliwość szyfrowania (WEP): 64, 128 i 152 bity, możliwość obsługi połączeń telnet SSH czy wsparcie dla tunelowania VPN.


Komentarze

 1. barklej napisał(a):

  15x szybciej? nie wiem czy przeczytalem dobrze, ale jesli tak.. no to coz..
  energooszczednosc w polaczeniu z maksymalna wydajnoscia, w tym kierunku idzie dzisiejsza technologia, gratki netgear za kolejne rewelacyjne posuniecia w kwestii nowoczesnosci!

 2. fester napisał(a):

  600zl,
  http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B184794/cid/8231/Netgear_WNAP210_100PES/
  „- do 10x większy zasięg oraz 15x krotnie szybsza praca w trybie 802.11g
  – kompatybilność wstecz z urządzeniami 802.11g i jednoczesna praca w trybie 802.11n”
  nie mam nic do dodania, nie jest to nawet jakas zabojcza cena za taki sprzet.

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku