Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

06/10/2009

actidata – nowy producent rozwiązań storage

Od września na europejskim rynku działa nowy producent pamięci masowych oraz rozwiązań do backupu i archiwizacji – actidata GmbH. Firma została stworzona i jest kierowana przez doświadczonych ekspertów z branży storage, posiadających wiedzą techniczną, znajomość rynku i długoletnie kontakty w branży IT. Siedzibą actidata, jest niemiecki Dortmund.

Szefem actidata GmbH został Gudmundur Einarsson, który wcześniej przez osiem lat kierował firmą Tandberg Data, najpierw jako CEO a następnie jako przewodniczący rady nadzorczej (do 2008 r.). Do nowego zespołu odpowiedzialnego za sprzedaż w rejonie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) wszedł między innymi Arthur Kilian obejmując stanowisko dyrektora sprzedaży na obszar Europie Wschodniej, w tym Polskę, wcześniej kierujący działaniami Tandberg Data w tym regionie.
Arthur Kilian

Arthur Kilian, dyrektor sprzedaży w Europie Wschodniej, tak wyjaśnia „receptę na sukces” nowej firmy: „Zespół actidata to grupa osób z bogatą wiedzą o rynku pamięci masowych i wieloletnim doświadczeniem we współpracy z kanałem partnerskim. Jesteśmy przekonani, że odniesiemy sukces, na który złożą się wysoka jakość produktów o najlepszym współczynniku ceny do wydajności, szybki i sprawny serwis oraz dobra dostępności. Szczególny nacisk kładziemy na budowanie dobrych relacji z naszymi partnerami. Oznacza to, że będziemy ściśle współpracować z kanałem partnerskim, szybko i elastycznie reagując na jego potrzeby. Naszym nadrzędnym celem jest osiągnięcie pozycji głównego dostawcy na rynku pamięci masowych dla firm z sektora MSP.”

Na ofertę produktową actidata składają się napędy taśmowe serii actiTape LTO, zmieniacze i biblioteki taśmowe serii actiLib LTO o pojemności do 230 TB wraz z nośnikami taśmowymi a także actiDisk RDX – systemy składające się z odpornych na wstrząsy, wymiennych nośników danych o pojemnościach 160, 320 i 500 GB oraz stacji dokującej z interfejsam USB i SATA, przeznaczone do zabezpieczania oraz archiwizacji danych małych i średnich firm. Jeszcze w tym roku oferta firmy zostanie poszerzona o systemy dyskowe serii actiNAS oraz actiRAID.

actidata

Sprzedaż rozwiązań actidata realizowana jest wyłącznie poprzez autoryzowaną sieć dystrybucji – w tej chwili Partnerami producenta na terenie Polski są Alstor, Asbis i Veracomp oraz lokalni producenci serwerów Actina Solar, Adax, NTT, Triline, gdzie urządzenia actidata są sprzedawane jako integralna część serwerów.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku