Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

06/10/2009

actidata – nowy producent rozwiązań storage

Od września na europejskim rynku działa nowy producent pamięci masowych oraz rozwiązań do backupu i archiwizacji – actidata GmbH. Firma została stworzona i jest kierowana przez doświadczonych ekspertów z branży storage, posiadających wiedzą techniczną, znajomość rynku i długoletnie kontakty w branży IT. Siedzibą actidata, jest niemiecki Dortmund.

Szefem actidata GmbH został Gudmundur Einarsson, który wcześniej przez osiem lat kierował firmą Tandberg Data, najpierw jako CEO a następnie jako przewodniczący rady nadzorczej (do 2008 r.). Do nowego zespołu odpowiedzialnego za sprzedaż w rejonie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) wszedł między innymi Arthur Kilian obejmując stanowisko dyrektora sprzedaży na obszar Europie Wschodniej, w tym Polskę, wcześniej kierujący działaniami Tandberg Data w tym regionie.
Arthur Kilian

Arthur Kilian, dyrektor sprzedaży w Europie Wschodniej, tak wyjaśnia „receptę na sukces” nowej firmy: „Zespół actidata to grupa osób z bogatą wiedzą o rynku pamięci masowych i wieloletnim doświadczeniem we współpracy z kanałem partnerskim. Jesteśmy przekonani, że odniesiemy sukces, na który złożą się wysoka jakość produktów o najlepszym współczynniku ceny do wydajności, szybki i sprawny serwis oraz dobra dostępności. Szczególny nacisk kładziemy na budowanie dobrych relacji z naszymi partnerami. Oznacza to, że będziemy ściśle współpracować z kanałem partnerskim, szybko i elastycznie reagując na jego potrzeby. Naszym nadrzędnym celem jest osiągnięcie pozycji głównego dostawcy na rynku pamięci masowych dla firm z sektora MSP.”

Na ofertę produktową actidata składają się napędy taśmowe serii actiTape LTO, zmieniacze i biblioteki taśmowe serii actiLib LTO o pojemności do 230 TB wraz z nośnikami taśmowymi a także actiDisk RDX – systemy składające się z odpornych na wstrząsy, wymiennych nośników danych o pojemnościach 160, 320 i 500 GB oraz stacji dokującej z interfejsam USB i SATA, przeznaczone do zabezpieczania oraz archiwizacji danych małych i średnich firm. Jeszcze w tym roku oferta firmy zostanie poszerzona o systemy dyskowe serii actiNAS oraz actiRAID.

actidata

Sprzedaż rozwiązań actidata realizowana jest wyłącznie poprzez autoryzowaną sieć dystrybucji – w tej chwili Partnerami producenta na terenie Polski są Alstor, Asbis i Veracomp oraz lokalni producenci serwerów Actina Solar, Adax, NTT, Triline, gdzie urządzenia actidata są sprzedawane jako integralna część serwerów.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku