Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

26/10/2009

AutoMapa kompatybilna z Google Earth

AutoMapa 6 zyskała nową funkcjonalność, dzięki której trasa przygotowana w AutoMapie będzie mogła być w łatwy sposób odtworzona w Google Earth.

Wraz z najnowszą wersją AutoMapy wszyscy jej użytkownicy zyskają nową funkcjonalność, dzięki której w niezwykle prosty sposób będą mogli odtworzyć zapis swojej podróży w Google Earth – najpopularniejszym na świecie programie do wyświetlania na trójwymiarowym modelu kuli ziemskiej zdjęć satelitarnych, lotniczych, panoram zrobionych z poziomu ulicy, oraz różnego rodzaju informacji geograficznych i turystycznych.

AM6

Kompatybilność z Google Earth jest krokiem w stronę połączenia AutoMapy z popularnymi, źródłami informacji przestrzennej,  oraz internetowymi zasobami serwisów YouTube czy Panoramio. Funkcjonalność ta stanowi również automaparozwinięcie możliwości zaplanowania podróży w lokalizatorze Targeo.pl i przeniesienia trasy do AutoMapy.

Teraz, planując podróż, zwłaszcza zagraniczną, w ciągu kilku kliknięć myszą użytkownicy sprawdzą, jak wygląda hotel, do którego się wybieramy, jak malownicza jest trasa, którą będziemy jechać z AutoMapą oraz dokładnie zobaczą okolicę swojej wyprawy.

Nowa funkcjonalność udostępniona zostanie bezpłatnie wszystkim użytkownikom AutoMapy posiadającym ważną licencję już w najnowszej wersji programu – AutoMapa 6.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku