Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/10/2009

HANNspree – nowy gracz Full HD LCD TV na polskim rynku

Firma HANNspree, której produkty od niedawna są obecne w regularnej dystrybucji w Polsce, w październiku wprowadziła na nasz rynek nową serię telewizorów LCD oznaczoną w nazwach poszczególnych modeli przedrostkiem ST, o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080, dostępną w następujących przekątnych: 19″, 22″, 25″, 28″, 32″, 42’’, 55’’.

Taka szeroka gama rozmiarów umożliwia dobór telewizora LCD, obsługującego rozdzielczość Full HD, do każdego pomieszczenia – od małych kuchni do dużych salonów. Na polskim rynku dostępne są urządzenia o przekątnych od 19″ do 25″, a wprowadzenie większych formatów (28’’, 32’’, 42’’, 55’’) przewidywane jest na początek 2010 roku.

Telewizor HANNspree ST

Płynnie odtwarzany, realistyczny obraz wyświetlany przez telewizory HANNspree z serii ST ma przenosić rozrywkę audio-wizualną na wyższy poziom m.in. dzięki szeregowi funkcji i technologii opracowanych przez producenta:

•    Technologia X-Contrast poprawia emisję ciemnych obrazów poprzez zwiększenie kontrastu i podkreślenie efektów trójwymiarowości,
•    Czas reakcji matrycy jest dodatkowo skrócony nawet do 2 ms, dzięki zastosowaniu X-Celerate,
•    Oferując użytkownikom pakiet jakości obrazu Full HD 1080p (wszystkie telewizory oprócz 19’’) kompatybilny ze standardem HDMI 1.3, oryginalnej stylistyki i minimalizmu, charakteryzuje się wyświetlaniem ostrego obrazu wolnego od rozmyć,
•    Funkcja 3D Comb-Filter ożywia kolory,
•    3D Deinterlace Technology wyostrza obraz, nawet podczas jego powiększania,
•    DNR (Digital Noise Reduction) ogólnie poprawia jakość i ostrość obrazu oraz wygładza krawędzie,
•    3:2/2:2 Pull-down Processing jest odpowiedzialny za wygładzenie obrazu i poprawę błędów w odświeżaniu poszczególnych klatek obrazu.

obraz_bez_funkcji_X-Contrast
obraz_z_funkcja_X-ContrastObraz bez (1) i z (2) X-Contrast

Telewizory HANNspree z serii ST oferują bogaty zestaw złącz: VGA, dzięki któremu mogą działać również jako monitory, HDMI dla obsługi obrazów w wysokiej rozdzielczości np. z konsol, odtwarzaczy Blu-ray, DVD i kamer, oraz PC line-in, component i SCART in/out.

Oprócz dobrej jakości obrazu, telewizory z serii ST, dzięki 10-watowym głośnikom, emitują wysokiej jakości dźwięk. Użytkownik może personalizować wybór ustawień audio, korzystając z jednego z domyślnych schematów (Standard, Music, Movie, Speech) lub tworząc swoją własną konfigurację. Do telewizora można też podłączyć słuchawki.

HANNspree telewizor

Czarna powierzchnia obudowy o lustrzanym blasku, gustowne zaokrąglenia i ścięcia dobrze komponują się z dolnym, matowym panelem z głośnikami, który jest ozdobiony chromowanym odbiornikiem promieni IR w kolorze przyciemnionego srebra. Tak ultra-minimalistyczna stylistyka ozdobi każde współczesne wnętrze.

HANNspree telewizor

HANNspree to marka mało znana w Polsce, ale doceniona na świecie. Seria telewizorów ST jest zdobywcą prestiżowych nagród: 2009 Good Design Award, natomiast model ST281 otrzymał tytuł “Taiwan Excellence 2009” .

HANNspree ST

Gwarancja na telewizory z serii ST wynosi 24 miesiące i obejmuje serwis naprawy urządzeń door-to-door. Ceny dostępnych aktualnie w Polsce telewizorów:

HANNspree ST19AMB – 769 zł
HANNspree ST221MBB – 919 zł
HANNspree ST251MAB – 1239 zł


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku