Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

13/10/2009

Iomega: ekologiczna pamięć NAS nowej generacji

Firma Iomega zaprezentowała nową generację popularnych sieciowych pamięci NAS – Iomega StorCenter ix2-200, wykorzystujących wiodące w przemyśle technologie przechowywania danych firmy EMC. Urządzenia StorCenter ix2-200 łączą w sobie łatwe w obsłudze funkcje zarządzania danymi, przydatne w biurach, oraz zaawansowane technologie obsługi mediów i innych aplikacji klienckich, ważnych z punktu widzenia użytkowników domowych.

Pamięci dostępne są w wersji o pojemności 1TB, 2TB i 4TB. ix2-200 wykorzystuje łatwą procedurę instalacyjną składającą się z czterech czynności, dzięki którym napęd NAS jest gotowy do użycia w ciągu kilku minut. ix2-200 używa łatwego w obsłudze interfejsu do zarządzania i ochrony danych oraz najnowszych technologii udostępniania multimediów i zdalnego dostępu, dzięki czemu dane mogą być w każdej chwili dostępne z domu, biura lub dowolnej lokalizacji na świecie.

Iomega StorCenter ix2-200

Wśród standardowych funkcji biznesowych StorCenter ix2-200 znajdziemy między innymi:

●    Replikację typu device-to-device przez sieć pozwalającą w prosty sposób odzyskiwać utracone dane.
●    Dostęp iSCSI na poziomie bloków, w celu wydajnego przechowywania danych.
●    Możliwość budowy grup RAID1, w celu efektywnej ochrony danych.
●    Obsługę Windows® Active Directory.
●    Nowy panel przedni LCD i przycisk QuikTransfer do łatwego kopiowania wybranych plików.
●    Możliwość wymiany dysków przez użytkownika
●    Obsługę kamer monitoringu IP.
●    Unikalną, w tej kategorii produktów, certyfikację VMware® umożliwiającą wirtualizację serwerów.

StorCenter ix2-200 oferuje szeroką gamę funkcji dla użytkowników domowych:

●    UPnP® AV Media Server certyfikowany przez DLNA®, który pozwala uczynić z ix2-200 centralny magazyn do obsługi filmów zdjęć, muzyki i innych plików, które można przesyłać na dowolne inne kompatybilne urządzenia w sieci lokalnej.
●    Może współpracować z Time Machine® w celu archiwizacji danych z komputerów Apple.®
●    Wbudowana obsługa torrentów do współdzielenia plików, bez konieczności podłączania komputera PC.
●    Obsługa Bluetooth® do transferu zdjęć z telefonów komórkowych (przy użyciu opcjonalnego adaptera).
●    Wtyczka Cooliris™ do przeglądania zdjęć.
●    Zdalny dostęp do ix2-200 z dowolnego miejsca na świecie.

NAS Iomega StorCenter ix2-200 jest już dostępny w punktach sprzedaży detalicznej i resellerów IT oraz VAR w Europie i USA.

Iomega StorCenter ix2 200

NAS StorCenter ix2-200 korzysta ze znanego oprogramowania EMC LifeLine, środowiska operacyjnego Linux i zestawu aplikacji zaprojektowanych do współpracy z komputerami Windows, Mac i Linux.  System operacyjny LifeLine wykorzystuje prosty w użyciu interfejs graficzny, umożliwiający bezpieczny i chroniony dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie.

Użytkownicy, w małych biurach, docenią łącze gigabitowego Ehternetu i wykorzystaną architekturę wysokiej wydajności, umożliwiające szybki i bezpieczny dostęp do danych w sieci lokalnej lub domu. ix2-200 zawiera trzy porty USB 2.0, do których można podłączyć drukarki, lub zewnętrzne pamięci masowe.

Iomega StorCenter ix2-200

Serwer StorCenter Pro ix2-200 zapewnia archiwizację oraz ochronę danych dla dowolnej liczby komputerów stacjonarnych i notebooków za pośrednictwem zintegrowanego oprogramowania EMC Retrospect Express. Podczas instalacji, użytkownicy wybierają pliki i katalogi do automatycznej archiwizacji. Dokonane po tym procesie zmiany są automatycznie zapisywane na serwerze.

Ix2-200 wykorzystuje technologie szyfrowania RSA BSAFE do ochrony programów instalacyjnych i uaktualnień przed wirusami oraz złośliwym oprogramowaniem. RSA jest oddziałem firmy EMC zajmującym się bezpieczeństwem i chroniącym dane w wielu największych bankach na świecie.

StorCenter ix2-200 wykorzystuje technologie zmniejszenia poboru energii, takie jak automatyczne zmniejszanie prędkości obrotowej dysków w czasie, gdy urządzenie nie przesyła i pobiera danych. StorCenter ix2-200 wykorzystuje też certyfikowany przez Energy Star zasilacz. Wymienione funkcje zapewniają minimalny pobór energii.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku