Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

02/10/2009

Watch Phone – telefon komórkowy 3G w obudowie zegarka

Pierwszy telefon 3G w obudowie zegarka, urządzenie dotychczas podziwiane tylko w filmach szpiegowskich, będzie dostępne dla wszystkich, którzy mają ochotę na zakup tego nowoczesnego zminiaturyzowanego aparatu. Firma LG Electronics poinformowała, że długo oczekiwany telefon Touch Watch Phone (model: LG-GD910) już jest dostępny w Polsce.

„Watch Phone nie jest prototypem, do którego dołączono metkę cenową” – powiedział dr Skott Ahn, prezes i dyrektor generalny działu LG Electronics Mobile Communication Company. „Telefon jest w pełni funkcjonalny, a pod względem wzornictwa, komfortu i trwałości może konkurować z zegarkami najbardziej luksusowych marek. Wykorzystane w nim technologie, w szczególności – dotykowe, nie mają sobie równych w branży”.

Watch Phonefoto. LG

LG jest od dawna liderem w dziedzinie technologii dotykowych, które stanowią bardzo ważny element tego jedynego w swoim rodzaju urządzenia. W 2007 r. firma wprowadziła na rynek pierwszy na świecie telefon mający w pełni funkcjonalny ekran dotykowy – PRADA od LG. Od tego czasu ciągle udoskonala te technologie. W telefonie Watch Phone wykorzystano wszystkie osiągnięcia prac badawczo-rozwojowych LG w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie.

„Zaprojektowanie tak małego ekranu dotykowego jest o wiele trudniejsze niż większego wyświetlacza” – wyjaśnił dr Ahn. „Aby ekran pełnił swoją funkcję, musi mieć o wiele większą precyzję i wrażliwość niż dotychczas dostępne rozwiązania. Dla telefonu Watch Phone udało nam się stworzyć wyświetlacz o przekątnej 1,4 cala i bardzo wysokiej rozdzielczości, który doskonale reaguje na polecenia użytkownika, a ponadto jest wyraźny i czytelny”.

Technologia dotykowa ekranu nie była jedynym wyzwaniem, z którym musiała się zmierzyć firma LG, tworząc telefon Watch Phone. Również miniaturyzacja komponentów wymagała zastosowania nowatorskich rozwiązań.

Watch PhoneOstateczny produkt przedstawiony przez inżynierów LG był odpowiednio mały, ale oferował również wszystkie funkcje dostępne we współczesnych, najbardziej zaawansowanych telefonach komórkowych: kompatybilność z sieciami 3G HSDPA, połączenia wideo, odtwarzacz MP3, głośnik, wodoodporność i technologię Bluetooth. Ta ostatnia jest najważniejszym czynnikiem wyróżniającym Watch Phone na tle innych miniaturowych telefonów.

Trzymanie zegarka blisko ust podczas rozmowy, jak na filmach szpiegowskich, nie jest ani wygodne, ani praktyczne. Dlatego Watch Phone został wyposażony w technologię Bluetooth, która umożliwia prowadzenie rozmów w miejscach publicznych bez rzucania się w oczy. Watch Phone oferuje również najbardziej zaawansowane funkcje rozpoznawania mowy i przekształcania tekstu w głos, które pozwalają na wydawanie poleceń i wysyłanie komunikatów tekstowych za pomocą mowy, gdy użytkownik musi skupić wzrok np. na drodze podczas jazdy.

Watch Phone prześcignął wymyślone w Hollywood szpiegowskie zegarki nie tylko pod względem funkcjonalności, ale również wzornictwa. Firma LG zastosowała wyłącznie wysokiej jakości materiały i współpracowała z najlepszymi projektantami, aby utworzyć produkt, który jako elegancki dodatek na różne okazje spodoba się nawet trendsetterom zorientowanym w najnowszych trendach mody.


Komentarze

  1. Andrzej napisał(a):

    ile to cacko ma kosztowac i kiedy pojawi się w sklepach?

  2. sylwek napisał(a):

    ten model z białym paskiem to dla kobiet Jamesa Bonda będzie ekstra

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku