Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

18/11/2009

Cyfrowy Polsat: testy szerokopasmowego dostępu do Internetu

Cyfrowy Polsat rozpoczął testy najmłodszej usługi w swoim portfolio – szerokopasmowego dostępu do Internetu. Jako pierwsi taką możliwość zyskali wybrani pracownicy Cyfrowego Polsatu i przedstawiciele sieci sprzedaży. A już 30 listopada ruszy ogólnopolski test konsumencki z udziałem kilku tysięcy klientów platformy.

Łącznie do udziału w teście zaprosimy kilka tysięcy naszych klientów, pracowników i współpracowników, którzy przez parę najbliższych miesięcy będą weryfikować pracę i jakość nowego produktu w swoim otoczeniu. Na podstawie zebranych od wszystkich uwag i opinii przygotujemy ofertę, która będzie dostępna w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży już w I kwartale 2010r. – powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu w Cyfrowym Polsacie SA.

Usługa dostępu do Internetu zostanie uruchomiona już w pierwszym kwartale przyszłego roku, natomiast pakiet usług zintegrowanych – telewizja, telefon, Internet – w II kwartale 2010 r.

cyfrowypolsatInternet Cyfrowego Polsatu jest usługą bezprzewodową, świadczoną drogą radiową w standardzie UMTS, w sieciach: Sferii na częstotliwości 850 MHz, Aero 2 na częstotliwości 900 MHz. Usługa wykorzystuje najnowocześniejszą technologię HSPA+, która pozwala pobierać dane z prędkością do 21 Mb/s, a wysyłać z prędkością 5,76 Mb/s. Klienci usługi będą mogli korzystać w pełni z zasobów Internetu – przesyłać duże pliki, słuchać radia, a nawet pobierać pliki wideo.

Jeszcze w tym roku w zasięgu nowej usługi znajdzie się ok. 40% klientów telewizyjnych Cyfrowego Polsatu.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku