Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

18/11/2009

Cyfrowy Polsat: testy szerokopasmowego dostępu do Internetu

Cyfrowy Polsat rozpoczął testy najmłodszej usługi w swoim portfolio – szerokopasmowego dostępu do Internetu. Jako pierwsi taką możliwość zyskali wybrani pracownicy Cyfrowego Polsatu i przedstawiciele sieci sprzedaży. A już 30 listopada ruszy ogólnopolski test konsumencki z udziałem kilku tysięcy klientów platformy.

Łącznie do udziału w teście zaprosimy kilka tysięcy naszych klientów, pracowników i współpracowników, którzy przez parę najbliższych miesięcy będą weryfikować pracę i jakość nowego produktu w swoim otoczeniu. Na podstawie zebranych od wszystkich uwag i opinii przygotujemy ofertę, która będzie dostępna w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży już w I kwartale 2010r. – powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu w Cyfrowym Polsacie SA.

Usługa dostępu do Internetu zostanie uruchomiona już w pierwszym kwartale przyszłego roku, natomiast pakiet usług zintegrowanych – telewizja, telefon, Internet – w II kwartale 2010 r.

cyfrowypolsatInternet Cyfrowego Polsatu jest usługą bezprzewodową, świadczoną drogą radiową w standardzie UMTS, w sieciach: Sferii na częstotliwości 850 MHz, Aero 2 na częstotliwości 900 MHz. Usługa wykorzystuje najnowocześniejszą technologię HSPA+, która pozwala pobierać dane z prędkością do 21 Mb/s, a wysyłać z prędkością 5,76 Mb/s. Klienci usługi będą mogli korzystać w pełni z zasobów Internetu – przesyłać duże pliki, słuchać radia, a nawet pobierać pliki wideo.

Jeszcze w tym roku w zasięgu nowej usługi znajdzie się ok. 40% klientów telewizyjnych Cyfrowego Polsatu.


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku