Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/11/2009

Ekrany dotykowe U-Touch w Veracomp

Veracomp został wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku wielkoformatowych ekranów dotykowych firmy U-Touch, które pozwalają na interaktywną komunikację użytkownika z ekranami udostępnionymi w różnych miejscach. W ofercie dystrybutora znalazły się produkty U-Touch wykonane w technologiach: Optical Sensing, Infrared oraz Thru-glass.

„Ekrany dotykowe to rozwiązanie coraz częściej spotykane w wielu miejscach publicznych: urzędach, dworcach, lotniskach, galeriach handlowych czy przy często uczęszczanych traktach pieszych. Urządzenia te mają na celu przede wszystkim ułatwić użytkownikom uzyskanie interesujących informacji w interaktywny i ciekawy sposób. Ekrany dotykowe U-Touch dostępne są w trzech różnych technologiach, których wybór jest uzależniony od ich faktycznego przeznaczenia.” – mówi Michał Rędziak, kierownik ds. systemów audiowizualnych w Veracomp.

UTouch3

Pierwsza z technologii U-Touch – Optical Sensing – polega na umieszczeniu w rogach ekranu dwóch kamer, a w listwach dookoła – diod podczerwieni, uzyskując w efekcie dokładną i precyzyjną płaszczyznę dotykową. Rozwiązanie to można stosować w biznesie i edukacji – od małych salek posiedzeniowych aż po wielkie sale konferencyjne. Z kolei Infrared to technologia dedykowana na użytek coraz popularniejszych kiosków interaktywnych czy dotykowych instalacji działających w zmiennym środowisku i narażonych na takie niekorzystne czynniki, jak kurz, woda, warunki pogodowe, a nawet akty wandalizmu.

UTouch2

Ekran dotykowy Infrared to niewidzialna siatka promieni tworzona przez diody podczerwieni oraz sensory reagujące na wiązki światła podczerwonego. Interaktywne ekrany z nakładkami dotykowymi Infrared sprawdzą się w każdym miejscu publicznym, a także w branży rozrywkowej.

UTouch

Thru-glass – technologia szklanych ekranów dotykowych – jest natomiast ciekawym rozwiązaniem komunikacji z klientami, stosowanym gł. w handlu detalicznym, kasynach i punktach informacyjnych. Pozwala na przeglądanie oferty np. sklepu przez przechodniów nawet w godzinach jego zamknięcia – jest to możliwe dzięki umieszczaniu nakładki dotykowej w witrynie sklepowej.


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku