Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/11/2009

Ekrany dotykowe U-Touch w Veracomp

Veracomp został wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku wielkoformatowych ekranów dotykowych firmy U-Touch, które pozwalają na interaktywną komunikację użytkownika z ekranami udostępnionymi w różnych miejscach. W ofercie dystrybutora znalazły się produkty U-Touch wykonane w technologiach: Optical Sensing, Infrared oraz Thru-glass.

„Ekrany dotykowe to rozwiązanie coraz częściej spotykane w wielu miejscach publicznych: urzędach, dworcach, lotniskach, galeriach handlowych czy przy często uczęszczanych traktach pieszych. Urządzenia te mają na celu przede wszystkim ułatwić użytkownikom uzyskanie interesujących informacji w interaktywny i ciekawy sposób. Ekrany dotykowe U-Touch dostępne są w trzech różnych technologiach, których wybór jest uzależniony od ich faktycznego przeznaczenia.” – mówi Michał Rędziak, kierownik ds. systemów audiowizualnych w Veracomp.

UTouch3

Pierwsza z technologii U-Touch – Optical Sensing – polega na umieszczeniu w rogach ekranu dwóch kamer, a w listwach dookoła – diod podczerwieni, uzyskując w efekcie dokładną i precyzyjną płaszczyznę dotykową. Rozwiązanie to można stosować w biznesie i edukacji – od małych salek posiedzeniowych aż po wielkie sale konferencyjne. Z kolei Infrared to technologia dedykowana na użytek coraz popularniejszych kiosków interaktywnych czy dotykowych instalacji działających w zmiennym środowisku i narażonych na takie niekorzystne czynniki, jak kurz, woda, warunki pogodowe, a nawet akty wandalizmu.

UTouch2

Ekran dotykowy Infrared to niewidzialna siatka promieni tworzona przez diody podczerwieni oraz sensory reagujące na wiązki światła podczerwonego. Interaktywne ekrany z nakładkami dotykowymi Infrared sprawdzą się w każdym miejscu publicznym, a także w branży rozrywkowej.

UTouch

Thru-glass – technologia szklanych ekranów dotykowych – jest natomiast ciekawym rozwiązaniem komunikacji z klientami, stosowanym gł. w handlu detalicznym, kasynach i punktach informacyjnych. Pozwala na przeglądanie oferty np. sklepu przez przechodniów nawet w godzinach jego zamknięcia – jest to możliwe dzięki umieszczaniu nakładki dotykowej w witrynie sklepowej.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku