Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/11/2009

G51J 3 – pierwszy Notebook 3D od NVIDIA i Asusa

Technologią 3D Vision gracze cieszą się już od niemal roku. Teraz natomiast będą mogli zabrać cyfrowy trójwymiar niemal wszędzie, gdyż NVIDIA i Asus zaprezentowały pierwszy na świecie notebook 3D.

Model oznaczony jako G51J 3 wyposażono w wyświetlacz LCD pracujący z częstotliwością 120 Hz, do tego dołączany jest zestw NVIDIA 3D Vision składający się z nadajnika sygnału oraz okularów. Dzięki temu ponad 400 tytułów gier 3D oraz trójwymiarowe multimedia są dostępne natychmiast po wyjęciu laptopa z pudelka.

G51J 3

Technologia NVIDIA 3D Vision, zaprezentowana na początku tego roku dla komputerów stacjonarnych, w mgnieniu oka stała się preferowanym rozwiązaniem stosowanym przez entuzjastów rozrywki cyfrowej do rozgrywek komputerowych, oglądania filmów albo oglądania stereoskopowych zdjęć 3D w wysokiej rozdzielczości. Dzisiaj NVIDIA, wraz z wiodącymi producentami komputerów, matryc LCD stosowanych w laptopach oraz twórcami aplikacji, oznajmia rozszerzenie ekosystemu NVIDIA 3D VISION i włączenie weń platform wysokiej rozdzielczości stosowanych w laptopach, które integrują wyświetlacze 120Hz obsługujące  3D VISION,  bezpośrednio z podzespołami przenośnych urządzeń 3D.

G51J3 glasses

Technologia NVIDIA 3D Vision to połączenie nowoczesnych bezprzewodowych okularów, nadajnika podczerwieni o szerokim zasięgu oraz zaawansowanego oprogramowania, które przekształca setki gier na PC w dające pełne wrażenie trójwymiarowości doświadczenie. Ponad 400 gier współpracuje z NVIDIA 3D Vision natychmiast po ich instalacji. Najnowsze gry, takie jak Resident Evil 5, 5, Borderlands, World of Warcraft: Wrath of the Lich King, Batman: Arkham Asylum, a także Star Trek D-A-C dostarczają graczom prawdziwie wciągającej rozrywki dzięki dodatkowymi scenom 3D oraz niemal wychodzącymi poza ekran komputera efektami graficznymi.

„Resident Evil 5 zdobył jedne z najlepszych recenzji, jakie kiedykolwiek mieliśmy okazję zobaczyć, wielu recenzentów chwaliło wyjątkową trójwymiarowość technologii NVIDIA 3D Vision”, powiedział Jun Takeuchi, główny menedżer strategicznego departamentu planowania R&D w Capcom. Resident Evil 5 w prawdziwym trójwymiarze zapewnia niesamowite wrażenia.  Będziemy nadal współpracować z firmą NVIDIA, by przenieść rozrywkę komputerową w 3D na wyższy poziom”.

NVIDIA ściśle współpracowała z producentami monitorów, w tym : CPT, LG, CMO oraz SAMSUNG, by wprowadzić 120 Hz, kompatybilne z 3D Vision monitory do laptopów. Nowe urządzenia pozwalają na krystalicznie czyste wyświetlanie obrazów 2D oraz dają pozbawiony migotania trójwymiarowy obraz, ze wsparciem dla 3D w wysokiej rozdzielczości w grach, filmach i zdjęciach.

G51J 3Wraz z dostępnością wyświetlaczy dla notebooków, producenci pragną wprowadzić notebooki obsługujące technologię NVIDIA 3D Vision na rynek. Notebooki będą wyposażone w monitory 120Hz wspierające 3D VISION oraz dołączane specjalne aktywne okulary 3D.

ASUS jest gotowy wprowadzić pierwszy notebook ze zintegrowaną technologią NVIDIA 3D Vision, o nazwie ASUS G51J -3D, dla szerszej grupy użytkowników na początku grudnia, następne modele innych producentów OEM zostaną wprowadzone w 2010 roku, włączając Clevo.


Kto ma najszybszy internet mobilny w Polsce?

Portal RFBenchmark na podstawie prawie 23000 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego oferowanego przez polskie sieci komórkowe. T-Mobile wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. […]

Zaawansowana, kolorowa stacja pogody

Stacja meteorologiczna Hama „Color Edge” to gadżet, który przyda się zarówno w domu jak i w biurze. Dwuczęściowy zestaw składający się ze stacji bazowej i bezprzewodowego czujnika zewnętrznego wyświetla prognozę pogody, dostarcza informacji na temat ciśnienia, temperatury i wilgotności powietrza oraz wskazuje godzinę, datę i dzień tygodnia. Aby mieć pewność, że urządzenie działa poprawnie i […]

Najczęściej atakują firmy przez e-mail

Skrzynki mailowe to najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie firm. Według nowego raportu F-Secure, ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej – w postaci phishingu (16% ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18%). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21% przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej […]

Techcity na Facebooku