Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/11/2009

Mac mini Server już w Polsce

Firma Apple wyszła naprzeciw oczekiwaniom osób, które wykorzystują Maki mini jako serwery, oferując najmniejszy komputer Apple w dedykowanej dla nich wersji. Jest on idealnym rozwiązaniem również dla tych, którzy jeszcze nigdy nie posiadali własnego serwera, lecz chcieliby go mieć w domowej sieci lub firmie.

Mac mini Server to komputer do złudzenia podobny do Maka mini, ale bez slotu na płytę CD/DVD. Komputer został pozbawiony napędu optycznego, za to uzupełniony o dodatkowy twardy dysk, dzięki czemu posiada aż 2 dyski o pojemności 500GB każdy. W standardzie ma zainstalowany system Mac OS X Snow Leopard w wersji Server. Reszta komponentów jest taka sama, jak w najmocniejsze wersji Mac mini (MC239).

Mac Mini Server

Mac mini z systemem Snow Leopard Server został zaprojektowany, aby pomóc w komunikacji pracowników zespołowych, chcących współdzielić pewne informacje. Idealnie sprawdzi się w małej firmie lub dziale. To serwer, który obsługuje pocztę e-mail na komputerach Mac, PC i telefonach iPhone i pozwala synchronizować oraz współdzielić kalendarze czy kontakty oraz błyskawicznie uzyskiwać dostęp do plików i wymieniać je między komputerami Mac i PC. W prosty sposób umożliwia tworzenie w pełni funkcjonalnych serwisów i wysokiej jakości podcastów. Nie trzeba obawiać się o utratę ważnych danych – kopie zapasowe tworzone są automatycznie.

Mac Mini Server

Mac mini z systemem Snow Leopard Server może obsługiwać nieograniczoną liczbę użytkowników komputerów Mac i PC, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat licencyjnych za każdego użytkownika. Mimo, że firma rośnie, nie rosną koszty jej utrzymania. A do tego otrzymuje się sprzęt i oprogramowanie gotowe do użytku od razu po rozpakowaniu — za cenę niższą, niż cena większości operacyjnych systemów serwerowych sprzedawanych bez sprzętu.

Mac Mini Server

Zaawansowany sprzęt sieciowy i nowoczesne oprogramowanie sprawiają, że Mac mini z systemem Snow Leopard Server można bez problemu zintegrować z każdym środowiskiem komputerów Mac lub PC. Nie trzeba kupować nowych urządzeń, bo nowy Mac mini Server współpracuje z szeroką gamą monitorów, klawiatur, myszy i innych urządzeń peryferyjnych.

Mac mini z systemem Snow Leopard Server w stanie bezczynności pobiera mniej niż 16 watów. To 4,5 razy mniej, niż typowy podobnie wyposażony serwer. Co więcej, jest wykonany z aluminium dobrze nadającego się do recyklingu, dzięki czemu ma znikomy wpływ na środowisko.

Komputer występuje w jednej konfiguracji o następujących parametrach:

 • Procesor: 2.53GHz Intel Core 2 Duo
 • Pamięć: 4GB
 • Dysk: 2 x 500GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9400M
 • System operacyjny: Mac OS X Server Snow Leopard

Sugerowana cena detaliczna brutto: 4399PLN


Komentarze

 1. arek napisał(a):

  jestem zainteresowany mac serwer tylko niewiem ktory? bo tyle opcji do wyboru.

 2. arek napisał(a):

  chce miec sprzet dobry wart swojej ceny

Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku