Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/11/2009

Mac mini Server już w Polsce

Firma Apple wyszła naprzeciw oczekiwaniom osób, które wykorzystują Maki mini jako serwery, oferując najmniejszy komputer Apple w dedykowanej dla nich wersji. Jest on idealnym rozwiązaniem również dla tych, którzy jeszcze nigdy nie posiadali własnego serwera, lecz chcieliby go mieć w domowej sieci lub firmie.

Mac mini Server to komputer do złudzenia podobny do Maka mini, ale bez slotu na płytę CD/DVD. Komputer został pozbawiony napędu optycznego, za to uzupełniony o dodatkowy twardy dysk, dzięki czemu posiada aż 2 dyski o pojemności 500GB każdy. W standardzie ma zainstalowany system Mac OS X Snow Leopard w wersji Server. Reszta komponentów jest taka sama, jak w najmocniejsze wersji Mac mini (MC239).

Mac Mini Server

Mac mini z systemem Snow Leopard Server został zaprojektowany, aby pomóc w komunikacji pracowników zespołowych, chcących współdzielić pewne informacje. Idealnie sprawdzi się w małej firmie lub dziale. To serwer, który obsługuje pocztę e-mail na komputerach Mac, PC i telefonach iPhone i pozwala synchronizować oraz współdzielić kalendarze czy kontakty oraz błyskawicznie uzyskiwać dostęp do plików i wymieniać je między komputerami Mac i PC. W prosty sposób umożliwia tworzenie w pełni funkcjonalnych serwisów i wysokiej jakości podcastów. Nie trzeba obawiać się o utratę ważnych danych – kopie zapasowe tworzone są automatycznie.

Mac Mini Server

Mac mini z systemem Snow Leopard Server może obsługiwać nieograniczoną liczbę użytkowników komputerów Mac i PC, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat licencyjnych za każdego użytkownika. Mimo, że firma rośnie, nie rosną koszty jej utrzymania. A do tego otrzymuje się sprzęt i oprogramowanie gotowe do użytku od razu po rozpakowaniu — za cenę niższą, niż cena większości operacyjnych systemów serwerowych sprzedawanych bez sprzętu.

Mac Mini Server

Zaawansowany sprzęt sieciowy i nowoczesne oprogramowanie sprawiają, że Mac mini z systemem Snow Leopard Server można bez problemu zintegrować z każdym środowiskiem komputerów Mac lub PC. Nie trzeba kupować nowych urządzeń, bo nowy Mac mini Server współpracuje z szeroką gamą monitorów, klawiatur, myszy i innych urządzeń peryferyjnych.

Mac mini z systemem Snow Leopard Server w stanie bezczynności pobiera mniej niż 16 watów. To 4,5 razy mniej, niż typowy podobnie wyposażony serwer. Co więcej, jest wykonany z aluminium dobrze nadającego się do recyklingu, dzięki czemu ma znikomy wpływ na środowisko.

Komputer występuje w jednej konfiguracji o następujących parametrach:

 • Procesor: 2.53GHz Intel Core 2 Duo
 • Pamięć: 4GB
 • Dysk: 2 x 500GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9400M
 • System operacyjny: Mac OS X Server Snow Leopard

Sugerowana cena detaliczna brutto: 4399PLN


Komentarze

 1. arek napisał(a):

  jestem zainteresowany mac serwer tylko niewiem ktory? bo tyle opcji do wyboru.

 2. arek napisał(a):

  chce miec sprzet dobry wart swojej ceny

Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku