Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

24/11/2009

Nowe projektory SANYO dla biznesu i edukacji

Firma SANYO rozszerza ofertę profesjonalnych projektorów dla biznesu i edukacji. Nowe modele PLC-XM150L i PLC-XM100L charakteryzuje wysoka jasność — odpowiednio — 6000 i 5000 ANSI lumenów, rozdzielczość XGA (1024×768 pikseli) i realistyczne odwzorowanie barw – dając zdumiewającej jakości obraz. Model PLC-XM150L, to obecnie najjaśniejszy projektor w kategorii poniżej 10kg, świetnie spisujący się nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Zastosowane w obu projektorach nieorganiczne panele LCD zapewniają długą i bezproblemową eksploatację. Oba modele charakteryzuje uproszczona obsługa techniczna, między innymi dzięki systemowi automatycznej wymiany filtrów oraz prostej procedurze wymiany lampy i obiektywu.

Naturalne kolory i wierne odwzorowanie szczegółów

Połączenie wysokiego kontrastu 1.000:1 z rozdzielczością XGA pozwala uzyskać obraz naturalny kolorystycznie i ostry jak brzytwa. Użyte panele LCD pochłaniają niewiele wytwarzanego przez lampę promieniowania UV, co znacząco zwiększa ich trwałość. Mechaniczna przysłona umożliwia całkowite zablokowanie strumienia światła wychodzącego z obiektywu, chroniąc wzrok prelegenta. Funkcja ta jest szczególnie ważna jeśli projektory wykorzystujemy do tworzenia cyfrowej scenografii. Wbudowany głośnik o mocy 7 W sprawia, że urządzenia idealnie nadają się do prezentacji multimedialnych.

SANYO Sanyo XM 150L

Wyjątkowo tania eksploatacja: automatyczna wymiana filtrów i funkcje sieciowe

Opracowany przez SANYO system AMF (Active Maintenance Filter) skutecznie zapobiega gromadzeniu się kurzu w filtrze, zapewniając tym samym optymalną wydajność chłodzenia lamp. Wbudowany czujnik samoczynnie sygnalizuje potrzebę wymiany wkładu filtra powietrza. Kolejny z dziesięciu odcinków filtra jest wówczas automatycznie pobierany ze specjalnej kasety z filtrem; proces ten nie wymaga żadnej dodatkowej osobistej interwencji użytkownika. Jedna taka kaseta z filtrami starcza projektorowi PLC-XM150L lub PLC-XM100L nawet na 10 tys. godzin bezobsługowej pracy. Rozwiązanie to podnosi też niezawodność urządzeń i obniża koszty ich utrzymania. Możliwość kontroli projektorów poprzez sieć komputerową pozwala zdalnie monitorować ich działanie. Specjalne oprogramowanie niezwłocznie powiadamia administratora przez e-mail o wszelkich zakłóceniach ich pracy, takich, jak zbyt wysoka temperatura lub przerwy w dostępności sygnału wejściowego.

Oba modele świetnie dostosowują się do warunków panujących w miejscu ich użycia. System korekty poziomych i pionowych zniekształceń trapezowych oraz funkcja Power Zoom/Focus ułatwiają błyskawiczną optymalizację geometrii obrazu. Za pomocą funkcji Corner Keystone Correction, projektory można ustawiać nawet ukośnie względem płaszczyzny ekranu, bez wpływu na równoległość boków obrazu. Dodatkowa funkcja przesuwania obiektywu (lens-shift) dzięki elektrycznym silniczkom, dostępna jest z pilota. Funkcje korygujące są przy tym dostępne zarówno za pomocą przycisków na panelu sterowania, jak i z pilota.

Opcjonalnie, dostępnych jest pięć różnych, wymiennych obiektywów, których instalacja dzięki bagnetowym złączu, nie nastręcza najmniejszych trudności. Dzięki nim i wspomnianym funkcjom korekty geometrii obrazu, użytkownik ma dużą swobodę w ustawieniu projektora w najbardziej odpowiadającym mu miejscu, w różnej odległości od ekranu. Z kolei funkcja Direct Power On/Off umożliwia natychmiastowe włączenie/wyłączenie projektora, skracając czas rozpoczęcia prezentacji dosłownie do pojedynczych sekund, i to bez najmniejszego wpływu na trwałość lampy.

Po zainstalowaniu, projektor można zabezpieczyć przed kradzieżą i użyciem przez osoby nieupoważnione za pomocą kodu PIN i linki antykradzieżowej.

Na polski rynek projektory trafią w grudniu br. w sugerowanej cenie detalicznej odpowiednio 11.500 zł z VAT – model PLC-XM100L i 16.000 zł z VAT – model PLC-XM150L. Gwarancja: trzy lata na projektor i 1 rok (max 1.000h) na lampę. Dystrybutorem projektorów SANYO w Polsce jest ViDiS


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku