Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/11/2009

Nowy phion airlock – szybszy i skuteczniejszy firewall aplikacji internetowych

Firma DAGMA wprowadziła do swojej oferty kolejną wersję phion airlock, firewalla aplikacji internetowych chroniącego przed włamaniami do serwisów WWW. Phion airlock pozwala organizacjom spełnić rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa transakcji z użyciem kart kredytowych ustanowione m.in. przez firmy Visa, MasterCard oraz American Express (PCI DSS).

phionphion airlock zastosowany przed serwerem WWW zapewnia chronionej organizacji bezpieczne i niezawodne połączenia z aplikacjami internetowymi służącymi m.in. do realizacji międzynarodowych transakcji płatniczych. phion airlock zabezpiecza systemy aplikacji internetowych, systemy płatności online (np. e-bankowość, sklepy internetowe), systemy ewidencji w instytucjach administracji publicznej oraz aplikacje biznesowe z opcją zdalnego dostępu z poziomu przeglądarki internetowej (np. ERP, systemy pracy grupowej, systemy poczty elektronicznej) przed atakami typu SQL/HTML injection czy przepełnieniem bufora.

Nowa wersja phion airlock 4.2 zyskała na wydajności oraz funkcjonalności. Z myślą o jeszcze prostszym korzystaniu z rozwiązania przeprojektowano interfejs użytkownika, dodano graficzną wizualizację połączeń oraz opcję umożliwiającą mapowanie aplikacji internetowych za pomocą jednego kliknięcia. W nowej wersji wprowadzono również możliwość autoryzacji opartej na rolach, a także dodano archiwum konfiguracji, które pozwala na powrót do dowolnej wersji ustawień wykorzystywanych wcześniej przez administratora. Ponadto wszystkie zmiany konfiguracji są rejestrowane, aby w razie potrzeby możliwe było wskazanie osoby, która danych zmian dokonała.

airlock_Environment

phion airlock umożliwia realizację wymagań standardu PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) opracowanego m.in. przez firmy Vista, MasterCard, American Express. Standard ten powstał w celu zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa podczas transakcji z użyciem kart kredytowych. Co ważne, standard ten jest obligatoryjny dla wszystkich podmiotów gospodarczych, które w ramach swojej działalności przechowują, przetwarzają lub przesyłają dane użytkowników kart kredytowych – banki, sklepy internetowe, hotele itp.

phion airlock Web Application Firewall jest stosowany przez 90% banków w Szwajcarii udostępniających swoim klientom usługi bankowości internetowej. Zabezpiecza również aplikacje online wielu firm z Niemiec, Austrii oraz Bliskiego Wschodu.


Apsik! na alergię

Alergie stanowią bardzo ważny, ale często bagatelizowany problem zdrowotny. Alergiczny nieżyt nosa jest bardzo częstym schorzeniem w polskiej populacji. Ponad 14,5 mln osób w Polsce cierpi na nieżyty nosa, a ponad 8,5 mln na alergiczny nieżyt nosa. Z pomocą przychodzi m.in. kompleksowa, personalizowana aplikacja mobilna Apsik!, stworzona we współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka […]

Aplikacja dla miejskich rowerzystów

Z myślą o potrzebach ludzi aktywnych, korzystających na co dzień z systemów rowerów miejskich w całej Polsce, powstała aplikacja mobilna „Rower Miejski!”.  Wyświetla ona mapę okolicznych stacji rowerowych, informując również o ilości dostępnych rowerów w każdej z nich. Użytkownik może znaleźć najbliższy punkt, w którym dostępne są rowery dostępne do wypożyczenia. Oprócz prezentacji aktualnych danych – aplikacja daje również możliwość przeglądania ich […]

Fotele dla fanów Battlefield i Call of Duty

Sukces foteli gamingowych zachęcił Genesis do eksperymentowania z serią Nitro. Już wkrótce gracze będą mogli zasiąść na fotelu wojennych barwach rodem z najlepszych shooterów w klimatach II WW. Producent coraz poważniej myśli o postawieniu na personalizację produktów. Na pierwszy ogień idzie wygląd fotela. Pierwsze eksperymenty zostały już zrobione: niektórzy współpracujący z marką influencerzy otrzymali krzesła […]

Techcity na Facebooku