Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/11/2009

SANYO PLC-XF1000 supernowa gwiazda imprez

PLC-XF1000 SANYO to nowy projektor XGA (1024 x 768) do zastosowań profesjonalnych dla potrzeb dużych imprez, na przykład publicznych pokazów filmowych. Może się on pochwalić jasnością 12.000 ANSI lumenów i kontrastem 4.000:1, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w trudnych warunkach oświetleniowych.

Technologia QuaDrive umożliwia niezależną regulację żółtego koloru co pozwala uzyskać nawet o 20 procent większą przestrzeń barw (colour space), zwłaszcza w zakresie czerwieni i zieleni. Daje to naturalny wygląd barw na obrazie, zwiększa jego realizm i jasność. Swoim debiutem PLC-XF1000 powiększa rodzinę projektorów SANYO korzystających z rozwiązań QuaDrive.

SANYO_PLC-XF1000Model PLC-XF1000 wyposażono w układ dwóch lamp, co pozwala uzyskać jasność 12.000 ANSI lumenów, a więc wyższą, niż charakteryzująca jego poprzednika (model XF71). W swoich nowych projektorach SANYO stosuje wysokowydajne nieorganiczne panele LCD, które pozwalają uzyskać zdumiewająco jednolity, kontrastowy i jasny obraz. Pochłaniają też bardzo niewielką ilość ultrafioletu, co zwiększa ich trwałość. PLC-XF1000 umożliwia użycie dowolnego z dziesięciu wymiennych obiektywów, w tym szerokokątnego, standardowego i teleobiektywu – a tym samym dobranie obiektywu najbardziej odpowiedniego do lokalnych warunków projekcji – oddalenia ekranu od projektora. Mechaniczna przesłona pozwala całkowicie zablokować strumień światła wychodzący z obiektywu. Dzięki bezprzewodowej karcie i bezprzewodowej technologii transmisji sygnału HD, do projektora można bezprzewodowo przesyłać sygnał wizyjny w jakości Full HD. Jest to szczególnie istotne podczas imprez, gdzie wszelkie okablowanie jest zawsze kłopotliwe. Użytkownik może dokupić opcjonalną kartę Warp & Blending. Umożliwia ona projekcję na powierzchniach zakrzywionych (np. sferycznych), a także możliwość tworzenia tzw. ścian obrazu czyli projekcji wielkoekranowej przy użyciu wielu połączonych równolegle projektorów.

SANYO_PLC-XF1000Konserwację projektora ułatwia wbudowana kaseta z 10 automatycznie zmienianymi filtrami, które wystarczą na 11. 000 godzin pracy. Zoom, Focus oraz przesuwanie obiektywu w poziomie i w pionie (horizontal & vertical lens-shift) realizowane są za pomocą pilota. Projektor PLC-XF1000 można instalować w dowolnej pozycji, w zakresie pełnych 360 stopni. Niezależnie od kąta pochylenia, urządzenie zapewnia świetnej jakości obraz i doskonałą precyzję projekcji.

Na polski rynek projektor trafi w grudniu br. w sugerowanej cenie detalicznej 55.000 zł z VAT. Gwarancja trzy lata (w tym na lampę 90 dni/300h).


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku