Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/11/2009

SANYO PLC-XF1000 supernowa gwiazda imprez

PLC-XF1000 SANYO to nowy projektor XGA (1024 x 768) do zastosowań profesjonalnych dla potrzeb dużych imprez, na przykład publicznych pokazów filmowych. Może się on pochwalić jasnością 12.000 ANSI lumenów i kontrastem 4.000:1, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w trudnych warunkach oświetleniowych.

Technologia QuaDrive umożliwia niezależną regulację żółtego koloru co pozwala uzyskać nawet o 20 procent większą przestrzeń barw (colour space), zwłaszcza w zakresie czerwieni i zieleni. Daje to naturalny wygląd barw na obrazie, zwiększa jego realizm i jasność. Swoim debiutem PLC-XF1000 powiększa rodzinę projektorów SANYO korzystających z rozwiązań QuaDrive.

SANYO_PLC-XF1000Model PLC-XF1000 wyposażono w układ dwóch lamp, co pozwala uzyskać jasność 12.000 ANSI lumenów, a więc wyższą, niż charakteryzująca jego poprzednika (model XF71). W swoich nowych projektorach SANYO stosuje wysokowydajne nieorganiczne panele LCD, które pozwalają uzyskać zdumiewająco jednolity, kontrastowy i jasny obraz. Pochłaniają też bardzo niewielką ilość ultrafioletu, co zwiększa ich trwałość. PLC-XF1000 umożliwia użycie dowolnego z dziesięciu wymiennych obiektywów, w tym szerokokątnego, standardowego i teleobiektywu – a tym samym dobranie obiektywu najbardziej odpowiedniego do lokalnych warunków projekcji – oddalenia ekranu od projektora. Mechaniczna przesłona pozwala całkowicie zablokować strumień światła wychodzący z obiektywu. Dzięki bezprzewodowej karcie i bezprzewodowej technologii transmisji sygnału HD, do projektora można bezprzewodowo przesyłać sygnał wizyjny w jakości Full HD. Jest to szczególnie istotne podczas imprez, gdzie wszelkie okablowanie jest zawsze kłopotliwe. Użytkownik może dokupić opcjonalną kartę Warp & Blending. Umożliwia ona projekcję na powierzchniach zakrzywionych (np. sferycznych), a także możliwość tworzenia tzw. ścian obrazu czyli projekcji wielkoekranowej przy użyciu wielu połączonych równolegle projektorów.

SANYO_PLC-XF1000Konserwację projektora ułatwia wbudowana kaseta z 10 automatycznie zmienianymi filtrami, które wystarczą na 11. 000 godzin pracy. Zoom, Focus oraz przesuwanie obiektywu w poziomie i w pionie (horizontal & vertical lens-shift) realizowane są za pomocą pilota. Projektor PLC-XF1000 można instalować w dowolnej pozycji, w zakresie pełnych 360 stopni. Niezależnie od kąta pochylenia, urządzenie zapewnia świetnej jakości obraz i doskonałą precyzję projekcji.

Na polski rynek projektor trafi w grudniu br. w sugerowanej cenie detalicznej 55.000 zł z VAT. Gwarancja trzy lata (w tym na lampę 90 dni/300h).


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku