Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

05/11/2009

Sprzęt D-Linka dla abonentów telewizji n

Firma D-Link podpisała umowę z firmą ITI Neovision – operatorem telewizji nowej generacji n. W ramach porozumienia D-Link dostarczy specjalnie przystosowane punkty dostępowe DAP-1160, pozwalające na bezprzewodowe podłączenie dekodera HD z domową siecią internetową i korzystanie z wielu nowych funkcjonalności internetowych oferowanych przez platformę n jej abonentom.

Telewizja nowej generacji n to najnowocześniejsza polska cyfrowa platforma satelitarna, oferująca największą na polskim rynku ilość kanałów HD, dostęp do tak zaawansowanych usług telewizyjnych, jak wypożyczalnia filmów VOD, oraz PVR (umożliwiający m.in. pauzowanie i cofanie nadawanego „na żywo” programu) czy różnorodne funkcje internetowe dostępne po podłączeniu oferowanego przez telewizję n dekodera HD do Internetu.

Dzięki urządzeniu DAP-1160 D-Linka wyposażonemu w specjalnie przygotowane oprogramowanie, podłączenie dekodera HD do Internetu będzie wyjątkowo proste.

DAP-1160

W zasięgu pilota znajdą się teraz m.in. serwisy internetowe TVN24.pl, onet.pl Foto, onet.pl Pogoda, onet.pl Sport, Onet.pl. Abonenci będą mogli korzystać z serwisów specjalnych takich jak Strefa Abonenta czy serwis UEFA Champions League. Podłączenie dekodera HD poprzez urządzenia D-Linka oznacza też dostęp do kilkuset stacji radia internetowego w jakości dźwięku DD 5.1. Dodatkowo użytkownicy Turbodekodera HD z cyfrową nagrywarką będą mogli korzystać z serwisu Youtube.com i oglądać zamieszczone w nim materiały wideo na ekranach swoich telewizorów.

Ciekawą korzyścią z podłączenia dekodera HD nowej telewizji nowej generacji n do  Internetu poprzez urządzenie DAP-1160, jest możliwość zdalnego ustawiania nagrywania programów z dowolnego miejsca na dwa sposoby: przez komputer z dostępem do Internetu lub przez telefon komórkowy na stronie WAP n.lajt.pl

Punkt dostępowy DAP-1160 będzie można kupić na stronie internetowej www.n.pl oraz w sklepach ze sprzętem elektronicznym.


Kto ma najszybszy internet mobilny w Polsce?

Portal RFBenchmark na podstawie prawie 23000 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego oferowanego przez polskie sieci komórkowe. T-Mobile wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. […]

Zaawansowana, kolorowa stacja pogody

Stacja meteorologiczna Hama „Color Edge” to gadżet, który przyda się zarówno w domu jak i w biurze. Dwuczęściowy zestaw składający się ze stacji bazowej i bezprzewodowego czujnika zewnętrznego wyświetla prognozę pogody, dostarcza informacji na temat ciśnienia, temperatury i wilgotności powietrza oraz wskazuje godzinę, datę i dzień tygodnia. Aby mieć pewność, że urządzenie działa poprawnie i […]

Najczęściej atakują firmy przez e-mail

Skrzynki mailowe to najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie firm. Według nowego raportu F-Secure, ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej – w postaci phishingu (16% ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18%). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21% przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej […]

Techcity na Facebooku