Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/11/2009

Świąteczne zakupy z Mio

W związku ze zbliżającymi się świętami Mio przygotowało specjalną ofertę dla tych, którzy planują prezentowe wydatki. Kupując dowolne urządzenie z serii Moov S w sieci sklepów Media Markt lub Saturn w prezencie otrzymujemy kupon o wartości 100 zł na zakup dowolnych produktów w wymienionych sklepach.

Seria nawigacji Moov S to cztery ciekawe pomysły na świąteczne upominki. Każda z nich wyposażona jest w nowe, intuicyjne oprogramowanie Spirit oraz aktualne mapy 44 krajów europejskich. Dołączone do nawigacji z serii S oprogramowanie MioMore Desktop 2 pozwala w wygodny sposób zarządzać urządzeniem, planować trasy, aktualizować mapy i bazy fotoradarów.

Mio Moov S505

Mio Moov S505 – Nowy, elegancki wygląd: smukła obudowa (niecałe 14 mm grubości) i 4,7 calowy ekran z nowym widokiem True Map, którego wygląd przypomina stylistykę map papierowych. Oprogramowanie Spirit, dzięki intuicyjnemu menu, zapewnia wygodną obsługę urządzenia i wiele ciekawych funkcji, takich jak funkcja Eksploruj, która pozwala wyszukać w okolicy interesujące punkty POI (kawiarnie, galerie, stacje benzynowe). W odkrywaniu lokalnych atrakcji pomoże również Przewodnik Turystyczny, oferujący przydatne informacje o interesujących nas obiektach na terenie większych miast europejskich. Urządzenie pozwoli utrwalić wrażenia z podróży dzięki funkcji zapisu miejsc, tras a nawet dźwięków.  Zintegrowana z urządzeniem antena TMC pozwoli kierowcom odbierać komunikaty o wydarzeniach na drodze.

Mio Moov S555 – Wygodny dostęp do funkcji menu i dobrą widoczność mapy zapewnia 4,7 calowy dotykowy ekran. Zainstalowane w urządzeniu oprogramowanie Spirit, poza standardową funkcją nawigacji oferuje rozwiązania przydatne na każdym etapie podróży. Oprócz funkcji Eksploruj możemy przy wyszukiwaniu interesujących nas miejsc skorzystać również z obszernej bazy danych serwisu Google (Wyszukiwanie Lokalne). Dzięki dostępowi do informacji o pogodzie oraz antenie TMC odbierającej informacje o utrudnieniach w ruchu, unikniemy w podróży niechcianych niespodzianek. Fotonawigacja NavPix pozwoli wyznaczyć trasę do miejsca uwiecznionego na fotografii, bez konieczności wpisywania adresu. Kiedy zajdzie potrzeba S555 posłużyć może również jako zestaw głośnomówiący (łącze Bluetooth) lub odtwarzacz MP3.

Mio Moov S568 – Produkt przeznaczony dla wszystkich, którym zależy zarówno na zaawansowanych funkcjach jak i stylowym wyglądzie urządzenia. 4,7 calowy dotykowy ekran jest całkowicie zintegrowany z przednim panelem urządzenia, co nadaje mu wyjątkowy, elegancki wygląd. Poza tym Mio Moov S568 wyposażony jest we wszystkie najważniejsze funkcje oprogramowania Spirit, takie jak Eksploruj, Przewodnik Turystyczny, fotonawigacja NavPix. Mio Moov S568 zaopatrzony jest w moduł Bluetooth, dzięki czemu posłużyć może jako zestaw głośnomówiący oraz narzędzie do bezprzewodowego transferu danych, takich jak aktualne informacje pogodowe (dostęp do witryny accuweather.com) czy informacje o punktach POI (Wyszukiwanie Lokalne przy użyciu baz danych Google).

Mio Moov S760 – Centrum nawigacji i multimediów. Wygodę obsługi zapewnia 7 calowy dotykowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, który pozwala w komfortowy sposób korzystać z funkcji odtwarzania plików video (MPEG4, WMV, DivX, Xvid), a także słuchać muzyki i przeglądać zdjęcia. Zastosowany w Moov S760 nadajnik FM pozwala na bezprzewodową transmisję dźwięku, dzięki czemu możemy odtwarzać multimedia oraz komunikaty głosowe przy nawigowaniu  korzystając z systemu nagłośnienia car audio. Poza funkcjami multimedialnymi Moov S760 posłuży nam jako nawigacja, wyposażony jest bowiem w najważniejsze funkcje oprogramowania Spirit, również te wykorzystujące łączność bluetooth.

Promocja rozpoczyna się 1 grudnia 2009 w sieciach sklepów Media Markt oraz Saturn. Oferta ważna jest do wyczerpania zapasów.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku