Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/11/2009

TRANSCEND: moduły pamięci DDR3 do platformy LGA1156

TRANSCEND wprowadza do oferty nowe moduły pamięci DDR3 przeznaczone do najnowszej platformy Intela opartej na podstawce LGA1156 obsługującej procesory Core i5 oraz Core i7.

Zestaw dwukanałowych pamięci DDR3 jest dopasowany do najnowszej platformy Intela. Obsługiwany przez nią Core i5 oparty jest na architekturze Intel Nehalem, w której slot PCI Express 2.0 x16 przeznaczony dla karty graficznej i dwukanałowy kontroler pamięci DDR3 obsługiwane są przez jeden chipset – Intel P55. Nowe moduły pamięci oferują dużą wydajność przy bardzo niskim napięciu zasilającym 1.5V, co oznacza zmniejszenie poboru energii o 30% w stosunku do pamięci DDR2-800. Ich maksymalna łączna przepustowość wynosi 21.3GB/s. Taktowane są zegarem o częstotliwości 1333MHz przy opóźnieniach 9-9-9-24.

Specyfikacja:

ddr3

DDR3 1333MHz spełniają standardy JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council). Na kości znajduje się osiem wysokiej jakości 128-megabitowych układów FBGA. Spełniając rygorystyczne wymogi jakości oraz wytrzymałości, nowe moduły pamięci zostały objęte dożywotnią gwarancją producenta. Pojemność zestawu pamięci DDR3 1333MHz wynosi 4 GB, składając się z dwóch modułów po 2 GB.

Przewidywana cena detaliczna zestawu pamięci DDR3 1333MHz o pojemności 4 GB wynosi 383 zł brutto. Moduły pamięci objęte są dożywotnią gwarancją producenta.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku