Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/11/2009

TRANSCEND: moduły pamięci DDR3 do platformy LGA1156

TRANSCEND wprowadza do oferty nowe moduły pamięci DDR3 przeznaczone do najnowszej platformy Intela opartej na podstawce LGA1156 obsługującej procesory Core i5 oraz Core i7.

Zestaw dwukanałowych pamięci DDR3 jest dopasowany do najnowszej platformy Intela. Obsługiwany przez nią Core i5 oparty jest na architekturze Intel Nehalem, w której slot PCI Express 2.0 x16 przeznaczony dla karty graficznej i dwukanałowy kontroler pamięci DDR3 obsługiwane są przez jeden chipset – Intel P55. Nowe moduły pamięci oferują dużą wydajność przy bardzo niskim napięciu zasilającym 1.5V, co oznacza zmniejszenie poboru energii o 30% w stosunku do pamięci DDR2-800. Ich maksymalna łączna przepustowość wynosi 21.3GB/s. Taktowane są zegarem o częstotliwości 1333MHz przy opóźnieniach 9-9-9-24.

Specyfikacja:

ddr3

DDR3 1333MHz spełniają standardy JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council). Na kości znajduje się osiem wysokiej jakości 128-megabitowych układów FBGA. Spełniając rygorystyczne wymogi jakości oraz wytrzymałości, nowe moduły pamięci zostały objęte dożywotnią gwarancją producenta. Pojemność zestawu pamięci DDR3 1333MHz wynosi 4 GB, składając się z dwóch modułów po 2 GB.

Przewidywana cena detaliczna zestawu pamięci DDR3 1333MHz o pojemności 4 GB wynosi 383 zł brutto. Moduły pamięci objęte są dożywotnią gwarancją producenta.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku