Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/12/2009

FONEK – a jednak sukces

Wprowadzenie na polski rynek telefonu GSM dla przedszkolaków budził skrajne emocje. FONEK na polski rynek został wprowadzony z końcem czerwca 2009 r. i bardzo szybko zdobył sobie duże grono zarówno zwolenników jak i przeciwników. Na forach dyskusyjnych zawrzała dyskusja.

Faktem jest to, że telefon bardzo szybko pojawił się nie tylko w sprzedaży internetowej, ale również w sklepach takich sieci jak VOBIS, SATURN czy MediaMarkt. Również operatorzy GSM nie byli obojętni dla tej grupy abonentów. FONEK już jest dostępny w ofercie aparatów telefonicznych takich operatorów jak PLAY, CenterNet, mBank. Wkrótce ma pojawić się także w ofercie kolejnych operatorów komórkowych. Dziś można mówić o sukcesie tego projektu, ilość sprzedanych telefonów w Polsce liczona jest w tysiącach.

fonek_niebieski

Przygotowując projekt telefonu GSM dla przedszkolaków wzięliśmy pod uwagę olbrzymią ilość wymagań i funkcjonalności – mówi Krzysztof Surgut Prezes Zarządu PRAGMA Sp. z o.o. dystrybutora FONKA – Jednak największym zaskoczeniem okazał się dla nas edukacyjny charakter naszego telefonu. Z rozmów z rodzicami przedszkolaków używających FONKA wynika, że telefon stał się nie tylko idealnym narzędziem do kontaktów dzieci i rodziców, ale sprawił, że dzieci nauczone zostały podstawowych zasad korzystania z telefonu. Chodzi tutaj o takie aspekty jak miejsce i czas korzystania z telefonu, formuły rozpoczynania i kończenia rozmowy oraz prowadzenie rozmowy telefonicznej.

Większość rodziców przyznało, że jako podstawowy problem korzystania z telefonu przez ich pociechy upatrywało w ograniczeniach manualnych swoich dzieci. Okazało się, że dzieci świetnie radzą sobie z obsługą FONKA, natomiast dużym zaskoczeniem był olbrzymi chaos w przekazywaniu informacji przez dzieci. Opanowanie emocji z posiadania własnego, prawdziwego telefonu oraz nauczenie przez rodziców podstawowych zasad savoir-vivre dotyczących rozmowy telefonicznej zajmuje sporo czasu. Ten element do tej pory nie był brany pod uwagę przy ocenie przydatności telefonu komórkowego w tym wieku.

foto_fonek1

Dystrybutor zebrał szereg uwag i opinii na temat swojego produktu. W nieformalnym rankingu najlepszych funkcji FONKA pierwsze miejsce należy do funkcji MONITOR. Funkcja ta pozwala rodzicom na zdalne i automatyczne „odsłuchiwanie” tła dźwiękowego otoczenia telefonu dziecka. W ten sposób możliwe jest sprawdzenie co robi przedszkolak w danej chwili bez angażowania do tego samego dziecka (funkcja dostępna jest wyłącznie z telefonów rodziców).

Obecnie PRAGMA wspólnie z jednym z operatorów przygotowuje się do wprowadzenia specjalnych usług adresowanych do przedszkolaków i ich rodziców.


Komentarze

  1. agiguga napisał(a):

    Zupełnie idiotyczny pomysł uczenie dzieci wiszenia na telefonie od urodzenia… niedługo dzieci będę je dostawać na chrzest.

  2. kimikimi napisał(a):

    bylem w vobisie, zobaczylem, nie zauroczyl mnie – moze dlatego, ze jestem nieco konserwatywny i nie kupilbym mojemu dzieciakowi telefonu. chociaz z wygladu przypomina mi te chinskie jajka ktorymi sie bawilem z bratem, tamagoczi :-)

Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku