Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/12/2009

FONEK – a jednak sukces

Wprowadzenie na polski rynek telefonu GSM dla przedszkolaków budził skrajne emocje. FONEK na polski rynek został wprowadzony z końcem czerwca 2009 r. i bardzo szybko zdobył sobie duże grono zarówno zwolenników jak i przeciwników. Na forach dyskusyjnych zawrzała dyskusja.

Faktem jest to, że telefon bardzo szybko pojawił się nie tylko w sprzedaży internetowej, ale również w sklepach takich sieci jak VOBIS, SATURN czy MediaMarkt. Również operatorzy GSM nie byli obojętni dla tej grupy abonentów. FONEK już jest dostępny w ofercie aparatów telefonicznych takich operatorów jak PLAY, CenterNet, mBank. Wkrótce ma pojawić się także w ofercie kolejnych operatorów komórkowych. Dziś można mówić o sukcesie tego projektu, ilość sprzedanych telefonów w Polsce liczona jest w tysiącach.

fonek_niebieski

Przygotowując projekt telefonu GSM dla przedszkolaków wzięliśmy pod uwagę olbrzymią ilość wymagań i funkcjonalności – mówi Krzysztof Surgut Prezes Zarządu PRAGMA Sp. z o.o. dystrybutora FONKA – Jednak największym zaskoczeniem okazał się dla nas edukacyjny charakter naszego telefonu. Z rozmów z rodzicami przedszkolaków używających FONKA wynika, że telefon stał się nie tylko idealnym narzędziem do kontaktów dzieci i rodziców, ale sprawił, że dzieci nauczone zostały podstawowych zasad korzystania z telefonu. Chodzi tutaj o takie aspekty jak miejsce i czas korzystania z telefonu, formuły rozpoczynania i kończenia rozmowy oraz prowadzenie rozmowy telefonicznej.

Większość rodziców przyznało, że jako podstawowy problem korzystania z telefonu przez ich pociechy upatrywało w ograniczeniach manualnych swoich dzieci. Okazało się, że dzieci świetnie radzą sobie z obsługą FONKA, natomiast dużym zaskoczeniem był olbrzymi chaos w przekazywaniu informacji przez dzieci. Opanowanie emocji z posiadania własnego, prawdziwego telefonu oraz nauczenie przez rodziców podstawowych zasad savoir-vivre dotyczących rozmowy telefonicznej zajmuje sporo czasu. Ten element do tej pory nie był brany pod uwagę przy ocenie przydatności telefonu komórkowego w tym wieku.

foto_fonek1

Dystrybutor zebrał szereg uwag i opinii na temat swojego produktu. W nieformalnym rankingu najlepszych funkcji FONKA pierwsze miejsce należy do funkcji MONITOR. Funkcja ta pozwala rodzicom na zdalne i automatyczne „odsłuchiwanie” tła dźwiękowego otoczenia telefonu dziecka. W ten sposób możliwe jest sprawdzenie co robi przedszkolak w danej chwili bez angażowania do tego samego dziecka (funkcja dostępna jest wyłącznie z telefonów rodziców).

Obecnie PRAGMA wspólnie z jednym z operatorów przygotowuje się do wprowadzenia specjalnych usług adresowanych do przedszkolaków i ich rodziców.


Komentarze

  1. agiguga napisał(a):

    Zupełnie idiotyczny pomysł uczenie dzieci wiszenia na telefonie od urodzenia… niedługo dzieci będę je dostawać na chrzest.

  2. kimikimi napisał(a):

    bylem w vobisie, zobaczylem, nie zauroczyl mnie – moze dlatego, ze jestem nieco konserwatywny i nie kupilbym mojemu dzieciakowi telefonu. chociaz z wygladu przypomina mi te chinskie jajka ktorymi sie bawilem z bratem, tamagoczi :-)

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku