Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/12/2009

Premiera notebooków Lenovo IdeaPad Y550 w Komputronik

Najnowsze notebooki Lenovo IdeaPad Y550 w stylowych, oryginalnych obudowach z systemem operacyjnym Microsoft Windows 7 Home Premium trafiły do oferty Komputronik SA. Dwa nowe modele tej serii charakteryzują się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi i wydajnymi podzespołami. Zostały zaprojektowane jako przenośne centra rozrywki do gier i multimediów.

Model IdeaPad Y550 (59-026118) dysponuje procesorem Intel Core2 Duo P7550 taktowanym zegarem o częstotliwości 2,1 GHz. Wydajną pracę systemu wspiera karta graficzna NVidia GeForce 240 z 1GB pamięci wideo, a także 4 GB pamięci operacyjnej DDR3. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się płynną grafiką i ostrym, nasyconym obrazem na 15,6-calowej matrycy WXGA podświetlanej diodami LED. Wszelkie niezbędne pliki i dokumenty zmieszczą się na pojemnym, 500-gigabajtowym dysku twardym. Cena brutto tego modelu Lenovo IdeaPad w Komputronik SA wynosi 3 799 zł.

Lenovo IdeaPad Y550

Drugi premierowy model IdeaPad Y550 (59-026885) różni się od poprzednika procesorem Intel Core2 Duo T6600 (2,1 GHz) oraz pojemnością pamięci operacyjnej (3 GB) i dysku twardego (320 GB). Cena tego atrakcyjnego, multimedialnego komputera przenośnego dla klientów Komputronik SA wynosi 3 199 zł.

Oba nowe modele serii IdeaPad Y550 zaskakują stylowym wzornictwem i funkcjonalnością. Technologia Multi-Touch pozwala na wykonywanie skomplikowanych poleceń za pomocą jednoczesnych ruchów kilku palców. Z kolei funkcja Chiralmotion umożliwia wygodne przewijanie ekranu, co jest przydatne zwłaszcza podczas przeglądania stron internetowych.

Lenovo IdeaPad Y550

Notebooki Lenovo IdeaPad Y550 dysponują gniazdem CIR, które służy do zdalnego sterowania za pomocą pilota Lenovo. Użytkownik może skorzystać z gniazd: VGA, eSATA, ExpressCard oraz portu HDMI. W obudowie znajduje się miejsce na montaż tunera TV.

Dobry dźwięk zapewnia, poza dwoma głośnikami, wbudowany subwoofer. Wygodna obsługa funkcji audio jest możliwa za pomocą 3 estetycznych przycisków umieszczonych po prawej stronie klawiatury. Znakomite wrażenie robi czarna listwa z zestawem białych wskaźników stanu dysku, Wi-Fi i Bluetooth, umieszczona nad górną krawędzią klawiatury.

Nowe modele Lenovo IdeaPad Y550 objęte są 2-letnią gwarancją producenta.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku