Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/12/2009

Premiera notebooków Lenovo IdeaPad Y550 w Komputronik

Najnowsze notebooki Lenovo IdeaPad Y550 w stylowych, oryginalnych obudowach z systemem operacyjnym Microsoft Windows 7 Home Premium trafiły do oferty Komputronik SA. Dwa nowe modele tej serii charakteryzują się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi i wydajnymi podzespołami. Zostały zaprojektowane jako przenośne centra rozrywki do gier i multimediów.

Model IdeaPad Y550 (59-026118) dysponuje procesorem Intel Core2 Duo P7550 taktowanym zegarem o częstotliwości 2,1 GHz. Wydajną pracę systemu wspiera karta graficzna NVidia GeForce 240 z 1GB pamięci wideo, a także 4 GB pamięci operacyjnej DDR3. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się płynną grafiką i ostrym, nasyconym obrazem na 15,6-calowej matrycy WXGA podświetlanej diodami LED. Wszelkie niezbędne pliki i dokumenty zmieszczą się na pojemnym, 500-gigabajtowym dysku twardym. Cena brutto tego modelu Lenovo IdeaPad w Komputronik SA wynosi 3 799 zł.

Lenovo IdeaPad Y550

Drugi premierowy model IdeaPad Y550 (59-026885) różni się od poprzednika procesorem Intel Core2 Duo T6600 (2,1 GHz) oraz pojemnością pamięci operacyjnej (3 GB) i dysku twardego (320 GB). Cena tego atrakcyjnego, multimedialnego komputera przenośnego dla klientów Komputronik SA wynosi 3 199 zł.

Oba nowe modele serii IdeaPad Y550 zaskakują stylowym wzornictwem i funkcjonalnością. Technologia Multi-Touch pozwala na wykonywanie skomplikowanych poleceń za pomocą jednoczesnych ruchów kilku palców. Z kolei funkcja Chiralmotion umożliwia wygodne przewijanie ekranu, co jest przydatne zwłaszcza podczas przeglądania stron internetowych.

Lenovo IdeaPad Y550

Notebooki Lenovo IdeaPad Y550 dysponują gniazdem CIR, które służy do zdalnego sterowania za pomocą pilota Lenovo. Użytkownik może skorzystać z gniazd: VGA, eSATA, ExpressCard oraz portu HDMI. W obudowie znajduje się miejsce na montaż tunera TV.

Dobry dźwięk zapewnia, poza dwoma głośnikami, wbudowany subwoofer. Wygodna obsługa funkcji audio jest możliwa za pomocą 3 estetycznych przycisków umieszczonych po prawej stronie klawiatury. Znakomite wrażenie robi czarna listwa z zestawem białych wskaźników stanu dysku, Wi-Fi i Bluetooth, umieszczona nad górną krawędzią klawiatury.

Nowe modele Lenovo IdeaPad Y550 objęte są 2-letnią gwarancją producenta.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku