Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

21/01/2010

Sony Ericsson Vivaz – telefon z wideo HD

Przedstawiony dziś Sony Ericsson Vivaz nawiązuje do modelu Xperia X10 zaprezentowanego w listopadzie 2009 i jest drugim modelem w nowej rodzinie telefonów skupionych wokół idei:„communication entertainment” (komunikacja i rozrywka). Sony Ericsson Vivaz pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2010 roku.

Z telefonem Sony Ericsson Vivaz komunikacja w istocie staje się rozrywką. Dzięki wysokiej jakości wideo HD użytkownicy mogą nagrywać i odtwarzać swoje najlepsze filmy wykorzystując przy tym najnowsze technologie rejestrowania w trybie wideo oraz funkcje służące do dzielenia się zasobami:

  • Funkcja Capture – nagrywanie wideo w jakości HD. Wyrazistość, jaką zapewnia wysoka rozdzielczość, pozwala uzyskać efekt „real-life”. Dedykowany przycisk wideo pomaga nagrać film w dowolnej chwili, gdyż funkcja auto focus jest przez cały czas aktywna.
  • Funkcja View – oglądanie materiałów wideo na panelu „stand-by” na wyświetlaczu o przekątnej 3.2 cala lub w Internecie poprzez Wi-Fi.
  • Funkcja Share – przesyłanie nagrania poprzez Wi-Fi do portalu YouTube oraz Picasa w wysokiej rozdzielczości; możliwość jednoczesnego korzystania z innych funkcji telefonu.

Otwarta platforma pozwala także na personalizowanie doświadczenia użytkownika w dziedzinie rozrywki poprzez pobieranie aplikacji z areny PlayNow oraz z portalu Symbian Developer Community (środowisko programistów Symbiana).

Sony Ericsson Vivaz opracowany został na podstawie nowej filozofii projektowania opartej na anatomicznych liniach, która po raz pierwszy została wprowadzona wraz z modelem Xperia X10, a odtąd stanie się stałym elementem oferty Sony Ericsson.

Sony Ericsson Vivaz – podstawowe cechy

  • kamera video HD
  • portale społecznościowe – łatwy dostęp do portali społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter
  • aparat fotograficzny o rozdzielczości 8.1 megapikseli
  • wykrywanie twarzy i uśmiechu
  • Sony Ericsson Media Player

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku