Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

18/02/2010

Denon S-5BD – amplituner kina domowego HD z wbudowanym odtwarzaczem płyt Blu-ray/DVD

Denon wprowadza na rynek nowe urządzenie domowej rozrywki – S-5BD – jednoelementowy system kina domowego z wysokiej klasy wzmacniaczem 5.1 oraz zaawansowanym odtwarzaczem płyt Blu-ray/DVD.

Wzmacniacz 5.1 o mocy 75W na kanał, który zbudowano na bazie audiofilskich elementów, obsługuje dwie niezależne strefy audio-wideo, a odtwarzacz płyt Blu-ray/DVD zbudowano na bazie elementów zastosowanych wcześniej w wysokiej klasy odtwarzaczach, łącznie z referencyjnym DVD-A1UD. S-5BD jest jednym z pierwszych urządzeń na świecie, w którym zastosowano HDMI 1.4 ze zwrotnym kanałem audio.

Takie cechy jak szerokie możliwości połączeń, najnowsze standardy obróbki i dekodowania dźwięku HD, łatwość użycia oraz ponadczasowy i elegancki design prezentują nam obraz najwyższej jakości kina domowego dla każdego. Zaawansowany, automatyczny setup sam wykryje liczbę głośników oraz ich charakterystykę dopasowując tryb pracy wzmacniaczy tak aby osiągnąć najlepsze brzmienie czy to w konfiguracji 2.0 czy 5.1.

System obsługuje wszystkie standardy dźwięku łącznie z Dolby Pro Logic IIz i Dolby TrueHD/DTS-HD Master Audio. S-5BD wyposażono w audiofilski procesor AL24 oraz Compressed Audio Restorer podnoszący jakość muzyki MP3 czy WMA. Dzięki możliwości bezpośredniego podłączenia iPoda/iPhone’a możemy cieszyć się najlepszym możliwym dźwiękiem z naszej przenośnej biblioteki.

S-5BD korzysta z technologii Audyssey MultEQ dbającej o dopasowanie systemu do akustyki pomieszczenia oraz w systemy Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ poprawiające komfort i jakość odtwarzanego materiału.

Szerokie możliwości połączeń były jednym z priorytetów podczas projektowania. S-5BD wyposażono w przednie wejście HDMI 1.4 (z tyłu dodatkowe dwa wejścia), slot na karty SD oraz port USB do podłączenia pamięci, dysku czy odtwarzacza iPod. Wszystkie funkcje można obsługiwać przez intuicyjne graficzne menu ekranowe.

DENON S-5BD wejdzie do sprzedaży w kwietniu w sugerowanej cenie 7900 PLN w kolorze czarnym błyszczącym.


Komentarze

  1. ZbiniuK napisał(a):

    Pytanie, czy warto. Kupujesz coś co jest mało uniwersalne, bo jest to „combo”, mam mało wejść. A ma wbudowany czytnik BD. On sie zepsuje w ciągu 2-4 lat. Jego naprawa będzie kosztować dużo. Nie lepiej kupuić osobno amplituner (który będzie służyć lata) a do tego osobno napęd BD?

    Choć pewne jest kruczek. Producenci zapewne niedługo wymyślą „nowy” standard kodowania dziwięku (zupełnie niepotrzebny) i za chwilę okaże się że trzeba kupić nowy amplituner bo stary już nie obsługuje „nowego” formatu…

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku