Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

11/02/2010

Logitech Wireless Desktop MK710 – trzy lata na jednej baterii

Logitech ogłosił rynkową premierę zestawu klawiatury i myszy Logitech Wireless Desktop MK710, który gwarantuje komfort użytkowania komputera stacjonarnego. Zestaw wyposażony został w miniaturowy odbiornik Logitech Unifying, idealnie dopasowane do kształtu dłoni klawisze Logitech Incurve keys oraz opcję błyskawicznego przewijania.

Dzięki kombinacji trzyletniej żywotności baterii oraz miniaturowego odbiornika Logitech Unifying, zestawu Wireless Desktop MK710 możesz używać w każdym miejscu i o każdej porze. W celu uzyskania tak długiego czasu pracy baterii, zaawansowana technologia Logitech Advanced 2.4 GHz przesyła informacje znacznie szybciej, niż typowe systemy bezprzewodowe w paśmie 27 MHz. Ponadto, skrócenie czasu po jakim klawiatura i mysz przechodzą w stan spoczynku pozwala ograniczyć zużycie energii oraz minimalizuje opóźnienia, kiedy użytkownik postanawia wznowić pracę. (Szacunkowa żywotność baterii dla klawiatury firmy Logitech została opracowana w oparciu o kalkulację dla dwóch milionów naciśnięć klawiszy w ciągu roku, w środowisku biurowym; żywotność baterii dla myszy firmy Logitech może się różnić w zależności od użytkownika i charakteru pracy z komputerem.)

Zaprezentowany po raz pierwszy w sierpniu 2009 roku, miniaturowy odbiornik Logitech Unifying jest tak mały, że może być stale połączony z komputerem. Do jednego odbiornika można dodać do sześciu różnych kompatybilnych klawiatur i myszy Logitech. Dzięki temu użytkownicy nie muszą podłączać urządzeń do wielu portów USB oraz mogą dowolnie dopasowywać i dodawać akcesoria niezależnie od tego, gdzie się znajdują w danej chwili.

Wchodząca w skład zestawu klawiatura oferuje wygodne klawisze Logitech Incurve keys oraz podpórkę pod nadgarstki. Dzięki wklęsłym kształtom klawisze stanowią idealną podporę dla palców oraz usprawniają pisanie. Dodatkowo, gładkie i zaokrąglone krawędzie sprawiają, że palce płynnie poruszają się po klawiaturze. Miękka podpórka pod nadgarstki pozwala dłoniom odpoczywać podczas pisania. Ponadto, wyświetlacz LCD informuje o włączonych opcjach Caps Lock, Scroll Lock i Num Lock oraz stanie naładowania baterii.

Wygodna laserowa mysz zapewnia płynne i precyzyjne śledzenie ruchów na różnych powierzchniach. Superszybkie przewijanie pozwala błyskawicznie przeglądać obszerne dokumenty. Możesz również łatwo włączyć precyzyjne przewijanie click-to-click, które ułatwi nawigację po listach, slajdach oraz obrazkach. Profilowana konstrukcja myszki, dostosowana do prawej dłoni, zapewnia optymalne ułożenie ręki w trakcie pracy. Trzy przyciski, znajdujące się w zasięgu kciuka pozwalają, z pomocą specjalnego oprogramowania Logitech, sprawnie uruchamiać kolejne strony internetowe i aplikacje.

Zaawansowana łączność bezprzewodowa w paśmie 2.4 GHz daje niezawodność stałego łącza, wzbogaconą o wygodę bezprzewodowego interfejsu. Szybki transfer danych, praktycznie brak opóźnień, czy chwilowych zaników sygnału oraz 128-bitowe szyfrowanie AES daje gwarancję bezpieczeństwa danych.

Zestaw klawiatury i myszy Logitech Wireless Desktop MK710 jest dostępny w Europie od początku lutego 2010, a jego sugerowana cena detaliczna to 379 PLN.


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku