Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

11/02/2010

Logitech Wireless Desktop MK710 – trzy lata na jednej baterii

Logitech ogłosił rynkową premierę zestawu klawiatury i myszy Logitech Wireless Desktop MK710, który gwarantuje komfort użytkowania komputera stacjonarnego. Zestaw wyposażony został w miniaturowy odbiornik Logitech Unifying, idealnie dopasowane do kształtu dłoni klawisze Logitech Incurve keys oraz opcję błyskawicznego przewijania.

Dzięki kombinacji trzyletniej żywotności baterii oraz miniaturowego odbiornika Logitech Unifying, zestawu Wireless Desktop MK710 możesz używać w każdym miejscu i o każdej porze. W celu uzyskania tak długiego czasu pracy baterii, zaawansowana technologia Logitech Advanced 2.4 GHz przesyła informacje znacznie szybciej, niż typowe systemy bezprzewodowe w paśmie 27 MHz. Ponadto, skrócenie czasu po jakim klawiatura i mysz przechodzą w stan spoczynku pozwala ograniczyć zużycie energii oraz minimalizuje opóźnienia, kiedy użytkownik postanawia wznowić pracę. (Szacunkowa żywotność baterii dla klawiatury firmy Logitech została opracowana w oparciu o kalkulację dla dwóch milionów naciśnięć klawiszy w ciągu roku, w środowisku biurowym; żywotność baterii dla myszy firmy Logitech może się różnić w zależności od użytkownika i charakteru pracy z komputerem.)

Zaprezentowany po raz pierwszy w sierpniu 2009 roku, miniaturowy odbiornik Logitech Unifying jest tak mały, że może być stale połączony z komputerem. Do jednego odbiornika można dodać do sześciu różnych kompatybilnych klawiatur i myszy Logitech. Dzięki temu użytkownicy nie muszą podłączać urządzeń do wielu portów USB oraz mogą dowolnie dopasowywać i dodawać akcesoria niezależnie od tego, gdzie się znajdują w danej chwili.

Wchodząca w skład zestawu klawiatura oferuje wygodne klawisze Logitech Incurve keys oraz podpórkę pod nadgarstki. Dzięki wklęsłym kształtom klawisze stanowią idealną podporę dla palców oraz usprawniają pisanie. Dodatkowo, gładkie i zaokrąglone krawędzie sprawiają, że palce płynnie poruszają się po klawiaturze. Miękka podpórka pod nadgarstki pozwala dłoniom odpoczywać podczas pisania. Ponadto, wyświetlacz LCD informuje o włączonych opcjach Caps Lock, Scroll Lock i Num Lock oraz stanie naładowania baterii.

Wygodna laserowa mysz zapewnia płynne i precyzyjne śledzenie ruchów na różnych powierzchniach. Superszybkie przewijanie pozwala błyskawicznie przeglądać obszerne dokumenty. Możesz również łatwo włączyć precyzyjne przewijanie click-to-click, które ułatwi nawigację po listach, slajdach oraz obrazkach. Profilowana konstrukcja myszki, dostosowana do prawej dłoni, zapewnia optymalne ułożenie ręki w trakcie pracy. Trzy przyciski, znajdujące się w zasięgu kciuka pozwalają, z pomocą specjalnego oprogramowania Logitech, sprawnie uruchamiać kolejne strony internetowe i aplikacje.

Zaawansowana łączność bezprzewodowa w paśmie 2.4 GHz daje niezawodność stałego łącza, wzbogaconą o wygodę bezprzewodowego interfejsu. Szybki transfer danych, praktycznie brak opóźnień, czy chwilowych zaników sygnału oraz 128-bitowe szyfrowanie AES daje gwarancję bezpieczeństwa danych.

Zestaw klawiatury i myszy Logitech Wireless Desktop MK710 jest dostępny w Europie od początku lutego 2010, a jego sugerowana cena detaliczna to 379 PLN.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku