Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/02/2010

Motorola rozszerza portfolio telefonów z systemem Android

Motorola po raz pierwszy zaprezentowała telefon QUENCH z systemem Android i nakładką MOTOBLUR, która synchronizuje i organizuje napływające wiadomości i kontakty w taki sposób, aby umożliwić utrzymanie kontaktu w ciągłym ruchu.

Elegancki projekt ekranu dotykowego Quench’a połączony z doskonałymi opcjami nawigacyjnymi, panelem dotykowym z funkcją „pinch and zoom” oraz obsługa Adobe Flash Lite, czynią przeglądanie stron internetowych na 3,1 calowym ekranie wysokiej rozdzielczości wyjątkową przyjemnością.

Telefon Quench to połączenie nakładki Motoblur oraz nowej funkcji Swype, pozwalającej odpowiadać na wiadomości i wprowadzać łatwo tekst. Dzięki Motoblur wszelkie wydarzenia, wiadomości, aktualności są bardziej dostępne — można je przeglądać i na nie odpowiadać na w pełni konfigurowalnym ekranie głównym. Informacje kontaktowe, takie, jak adresy e-mail, zdjęcia profilu i numery telefonów są automatycznie synchronizowane przy każdej zmianie danych źródłowych, więc nie ma potrzeby ich ręcznej aktualizacji.

Quench pozwala przeglądać strony www na pełnym ekranie dotykowym przy użyciu funkcji „pinch and zoom”. Nawigacja jest rozszerzona o przedni, centralnie usytuowany panel dotykowy, który pozwala łatwiej i bardziej intuicyjne surfować po sieci. Adobe Flash Lite umożliwia oglądanie treści multimedialnych takich, jak banery i filmy oraz wyświetlanie ich na pełnym 3,1 calowym ekranie wysokiej rozdzielczości.

Odtwarzacz multimediów nie tylko daje dostęp do internetu, ale także do sieci społecznościowych. Odtwarzacz pozwala natychmiastowo kupować i pobierać muzykę ze sklepów internetowych, dzięki integracji odtwarzacza z takimi serwisami, jak TuneWiki, SoundHound, GoTV czy YouTube. Funkcja wyszukiwania muzyki sprawia, że łatwo odnaleźć ulubione piosenki, a synchronizacja tekstów z muzyką czyni uczenie się piosenek łatwiejszym niż wcześniej, niezależnie od wybranego języka.

Wyszukiwanie informacji w Internecie lub w pamięci urządzenia można wykonywać za pośrednictwem głosu (tylko w języku angielskim). Wystarczy powiedzieć, czego się szuka, a Quench sam odnajdzie odpowiedni kontakt, przedstawi wyniki wyszukiwania z Google, bazując na lokalizacji urządzenia albo otworzy żądaną aplikację. Android Market zapewnia szybki dostęp do ponad 20 000 aplikacji i widgetów, które dają nieograniczone wręcz możliwości personalizacji urządzenia. czynią z QUENCH-a solidny Androidowy telefon.

Quench zapewnia bardzo dobrą jakość rozmów dzięki zastosowaniu dwóch mikrofonów oraz techniki redukcji szumów Crystal Talk. Telefon wyposażony jest w 5 Mpx aparat fotograficzny z  autofokusem flesz LED. Obsługa sieci 3G i Wi-Fi, wbudowany odbiornik aGPS oraz interface Bluetooth1 A2DP to dodatkowe możliwości Quencha.

Telefon Motorola Quench będzie dostępny począwszy od pierwszego kwartału 2010. W Stanach Zjednoczonych będzie nazywał się CLIQ XT i będzie dostępny od przyszłego miesiąca wyłącznie w sieci T-Mobile USA. Jest to ósme urządzenie z systemem Android wprowadzone przez Motorolę na światowy rynek.


Jest nowy ultrabook z serii Huawei MateBook D

Ekran Full HD o przekątnej 15.6” oraz minimalistyczna obudowa wyróżniają najnowszy ultrabook Huawei MateBook D. Zaprojektowany z myślą o klientach indywidualnych i biznesowych, którzy lubią pracować w dobrym stylu. Na polskim rynku Huawei MateBook D 15.6” będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy oferuje bardzo szybki i bezgłośny dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ […]

RODO a ochrona dzieci w internecie

Co dziesiąty polski internauta to małoletni w wieku od 7 do 14 lat – wynika z informacji podanej przez firmę Polskie Badanie Internetu. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w wirtualnym świecie, opiekunowie muszą się mierzyć z wieloma wyzwaniami, RODO wychodzi im naprzeciw regulując kwestie ochrony danych osobowych w Internecie osób poniżej 16 roku życia. Obostrzenia dotyczą […]

Facebook usuwa 200 aplikacji

Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka. […]

Techcity na Facebooku