Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/02/2010

Motorola rozszerza portfolio telefonów z systemem Android

Motorola po raz pierwszy zaprezentowała telefon QUENCH z systemem Android i nakładką MOTOBLUR, która synchronizuje i organizuje napływające wiadomości i kontakty w taki sposób, aby umożliwić utrzymanie kontaktu w ciągłym ruchu.

Elegancki projekt ekranu dotykowego Quench’a połączony z doskonałymi opcjami nawigacyjnymi, panelem dotykowym z funkcją „pinch and zoom” oraz obsługa Adobe Flash Lite, czynią przeglądanie stron internetowych na 3,1 calowym ekranie wysokiej rozdzielczości wyjątkową przyjemnością.

Telefon Quench to połączenie nakładki Motoblur oraz nowej funkcji Swype, pozwalającej odpowiadać na wiadomości i wprowadzać łatwo tekst. Dzięki Motoblur wszelkie wydarzenia, wiadomości, aktualności są bardziej dostępne — można je przeglądać i na nie odpowiadać na w pełni konfigurowalnym ekranie głównym. Informacje kontaktowe, takie, jak adresy e-mail, zdjęcia profilu i numery telefonów są automatycznie synchronizowane przy każdej zmianie danych źródłowych, więc nie ma potrzeby ich ręcznej aktualizacji.

Quench pozwala przeglądać strony www na pełnym ekranie dotykowym przy użyciu funkcji „pinch and zoom”. Nawigacja jest rozszerzona o przedni, centralnie usytuowany panel dotykowy, który pozwala łatwiej i bardziej intuicyjne surfować po sieci. Adobe Flash Lite umożliwia oglądanie treści multimedialnych takich, jak banery i filmy oraz wyświetlanie ich na pełnym 3,1 calowym ekranie wysokiej rozdzielczości.

Odtwarzacz multimediów nie tylko daje dostęp do internetu, ale także do sieci społecznościowych. Odtwarzacz pozwala natychmiastowo kupować i pobierać muzykę ze sklepów internetowych, dzięki integracji odtwarzacza z takimi serwisami, jak TuneWiki, SoundHound, GoTV czy YouTube. Funkcja wyszukiwania muzyki sprawia, że łatwo odnaleźć ulubione piosenki, a synchronizacja tekstów z muzyką czyni uczenie się piosenek łatwiejszym niż wcześniej, niezależnie od wybranego języka.

Wyszukiwanie informacji w Internecie lub w pamięci urządzenia można wykonywać za pośrednictwem głosu (tylko w języku angielskim). Wystarczy powiedzieć, czego się szuka, a Quench sam odnajdzie odpowiedni kontakt, przedstawi wyniki wyszukiwania z Google, bazując na lokalizacji urządzenia albo otworzy żądaną aplikację. Android Market zapewnia szybki dostęp do ponad 20 000 aplikacji i widgetów, które dają nieograniczone wręcz możliwości personalizacji urządzenia. czynią z QUENCH-a solidny Androidowy telefon.

Quench zapewnia bardzo dobrą jakość rozmów dzięki zastosowaniu dwóch mikrofonów oraz techniki redukcji szumów Crystal Talk. Telefon wyposażony jest w 5 Mpx aparat fotograficzny z  autofokusem flesz LED. Obsługa sieci 3G i Wi-Fi, wbudowany odbiornik aGPS oraz interface Bluetooth1 A2DP to dodatkowe możliwości Quencha.

Telefon Motorola Quench będzie dostępny począwszy od pierwszego kwartału 2010. W Stanach Zjednoczonych będzie nazywał się CLIQ XT i będzie dostępny od przyszłego miesiąca wyłącznie w sieci T-Mobile USA. Jest to ósme urządzenie z systemem Android wprowadzone przez Motorolę na światowy rynek.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku