Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

01/02/2010

Nowe rozwiązania sieciowe NETGEAR

NETGEAR wprowadza pakiet urządzeń „ProSafe Wireless Management” dedykowanych małym i średnich przedsiębiorstwom. Wszystkie trzy propozycje przyczyniają się do zmniejszenia kosztów rozbudowy sieci, zwiększenia łatwości jej obsługi oraz poprawy funkcjonalności.

Stanowią tym samym rozwiązanie problemów sieci bezprzewodowych w firmach, które poprzez ciągły rozwój i zwiększającą się liczbę użytkowników korzystających z sieci, muszą rozbudowywać swoją bazę urządzeń, co wiąże się z dużymi kosztami.

„ProSafe Wireless Management” to rozwiązanie zaprojektowane specjalnie z myślą o rozwijających się firmach z sektora MSP. Zestaw pozwala w łatwy i tani sposób zarządzać siecią bezprzewodową w jednym miejscu, z możliwością jej modernizacji, gdy firma się rozrasta, dopasowując się do jej potrzeb. Dla wielu przedsiębiorstw pełne wyposażenie w system bezprzewodowy jest zbyt kosztowne, a wielu pracowników nie jest przeszkolonych do obsługi tego typu urządzeń. Sieć bezprzewodowa pozwala uniknąć setek metrów kabli w biurze, a także przy odpowiednim doborze sprzętu może być szybsza niż sieć prowadzona w tradycyjny sposób. Jednak większość dostawców oferuje zbyt drogie rozwiązania i niestety większość z nich nie nadaje się do rozwoju biznesu, które ewoluuje i wymaga rozbudowy sprzętu IT. W odpowiedzi na te potrzeby firma NETGEAR wprowadza unikalny pakiet  ProSafe Wireless Management, składający się z oprogramowania i dwóch urządzeń, stanowiących doskonałe rozwiązanie w zakresie zarządzania siecią firmową. Zaprojektowany on został tak, aby spełnić wymagania małych i średnich przedsiębiorstw, urzędów oraz szkół, które liczą do 1500 użytkowników.


Pierwszym produktem z rodziny ProSafe jest oprogramowanie WMS105 przeznaczone specjalnie dla małych firm, w których znajduje się od 5 do 50 użytkowników. Funkcje obejmują między innymi centralizację konfiguracji AP, dużą ilość upgrade firmware’u dla AP, a także szerokie poparcie dla istniejących punktów dostępu NETGEAR, w tym WNDAP350, WNDAP330, WNAP210, WG302v2, WG103, WN802Tv2 i WG602v4.

Drugim produktem z tej serii jest kontroler WMS5316 przeznaczony dla firm, które liczą od 50 do 200 użytkowników. Obsługuje on centralny system zarządzania sieci bezprzewodowej do 16 punktów dostępowych, a intuicyjny interfejs przeglądarki internetowej oferuje centralne zarządzanie siecią, dzięki czemu monitorowanie wydajności jest bardzo proste. Dodatkowo użytkownik może korzystać z szerokiego spektrum map i aktualizacji.

Ostatnie z urządzenie wchodzące w skład pakietu „ProSafe Wireless Management” , to WC7520 -zaprojektowane specjalnie dla przedsiębiorstw średniej wielkości, liczących do 1500 użytkowników. Warto nadmienić także, że wszystkie trzy pozycje z serii ProSafe obejmuje wsparcie techniczne dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.


Komentarze

  1. Niki napisał(a):

    1500 userow.. masakra.. licencja prosafe konczy sie po roku czy jak to jest z aktualizacjami itp?

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku