Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/02/2010

Seria telewizorów Panasonic Viera 2010 w sprzedaży w Polsce

Do końca lutego na półkach sklepowych w Polsce znajdą się trzy pierwsze modele telewizorów Panasonic z najnowszej linii Viera 2010. Wszystkie modele posiadają tuner DVB-T z kompresją w standardzie MPEG-4.

Do końca lutego br. do sprzedaży w Polsce zostanie wprowadzony 42-calowy telewizor plazmowy VIERA serii G20. Panel wykonany w rewolucyjnej technologii NeoPDP łączy w sobie doskonałą jakość obrazu z szeregiem funkcji pozwalających na stworzenie w domu centrum multimedialnego, które będzie skupiało przed telewizorem całą rodzinę.

TX-P42G20E jest telewizorem Full HD (1920×1080) oferującym technologię Intelligent Frame Creation Pro 600 Hz, dzięki której obraz jest płynny jak nigdy dotąd. Funkcja Infinite Black Pro z rzeczywistym współczynnikiem kontrastu 5.000.000:1 zapewni niewykle głęboką czerń nieosiągalną w telewizorach innych technologii. Modele plazmowe Panasonic tradycyjnie wyróżniają się najszybszym czasem reakcji 0,001 milisekund dzięki czemu świetnie ogląda się na nich filmy akcji oraz wydarzenia sportowe.

Model z serii G20 został wyposażony w funkcję Viera Cast, która po połączeniu odbiornika z siecią pozwala na przeglądanie wybranych serwisów internetowych takich jak np. YouTube, Google Picasa czy polski serwis Eurosport.. Dodatkowym atutem plazmy jest przeglądarka Viera Image Viewer umożliwiająca odtwarzanie formatów: AVCHD, MPEG2, DivXHD, JPEG, MP3, AAC. Telewizor posiada 4 wejścia HDMI, USB, port LAN i wejście komputerowe.

Kolejne dwa telewizory, które już w lutym będzie można kupić w naszym kraju to 50- i 42-calowe modele serii X20. Obydwa telewizory posiadają tuner DVB-T MPEG-4 i zapewnia najwyższą jakość obrazu w klasie HD. TX-P50X20E i TX-P42X20E zostały wyprodukowane na bazie ekologicznych, bezołowiowych paneli plazmowych o żywotności 100.000 godzin. Funkcjonalność modeli, obok technologii poprawiania jakości obrazu, uzupełniają opcje multimedialne, takie jak np. Viera Image Viewer pozwalający odtwarzać formaty AVCHD, MPEG2, JPEG.

Za odwzorowanie kolorów obrazu, we wszystkich modelach wprowadzanych na polski rynek, odpowiadają funkcje Deep Colour i x.v. Colour, a także system zarządzania kolorem 3D, za wierność reprodukowanego dźwięku i obrazu dodatkowo certyfikat systemowy THX.

Nowe modele telewizorów Panasonic Viera będę dostępne w sprzedaży w cenach brutto:

  • TX-P42G20E – 4599 PLN
  • TX-P50X20E – 3699 PLN
  • TX-P42X20E – 2899 PLN

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku