Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

09/03/2010

BenQ G925HDA – monitor 18,5” z funkcją Full i Aspect

Firma BenQ zaprezentowała najnowszy monitorów LCD z serii G o przekątnej 18,5 cala – G925HDA. Nowe monitory charakteryzuje 5ms czas reakcji, kontrast 700:1 i jasność 200cd/m2.

Nowością jaką oferuje ten model jest tryb pracy monitora pod nazwą – „Full” oraz „Aspect” – który pozwala na wyświetlanie obrazu o dobrej jakości i rozdzielczości na pełnym ekranie w rozdzielczości monitora 1366×768 pikseli i bez zniekształceń, w najlepszej możliwej jakości. Dodatkowo, technologia Senseye+photo zwiększa i polepsza jakość obrazu w zakresie wydajności i możliwości. Monitor ten jest także bardziej energooszczędny – ma mniejsze zużycie energii o 23,3% w stosunku do poprzednich modeli z serii „G”.

Swobodę wyboru wyświetlania obrazu dają funkcje „Full” i „Aspect”. W trybie „Full” wejściowy obraz, niezależnie od oryginalnych proporcji, przeskalowywany jest tak by zajmował cały ekran. Z kolei w trybie pracy „Aspect” obraz skalowany jest tak by nie zmieniane były proporcje obrazu i by nie powstawały zniekształcenia geometryczne.

Użytkownicy mogą w łatwy sposób przełączyć się między wymienionymi trybami pracy za pośrednictwem intuicyjnego menu. Istotnym dodatkiem jest Senseye+photo, technologia polepszania obrazu firmy BenQ, która dynamicznie dostraja jasność i podświetlenie ekranu dla najpopularniejszych trybów pracy: Standard, Dynamiczny, Zdjęcie, Film, i sRGB. Senseye niezależne zarządza kolorami, ponadto pozwala użytkownikom dostosować parametry do indywidualnych preferencji w zakresie koloru, kontrastu, i jasności.

Monitor będzie dostępny w Polsce od połowy marca w sugerowanej cenie detalicznej 419 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy (door-to-door).


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku