Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

09/03/2010

BenQ G925HDA – monitor 18,5” z funkcją Full i Aspect

Firma BenQ zaprezentowała najnowszy monitorów LCD z serii G o przekątnej 18,5 cala – G925HDA. Nowe monitory charakteryzuje 5ms czas reakcji, kontrast 700:1 i jasność 200cd/m2.

Nowością jaką oferuje ten model jest tryb pracy monitora pod nazwą – „Full” oraz „Aspect” – który pozwala na wyświetlanie obrazu o dobrej jakości i rozdzielczości na pełnym ekranie w rozdzielczości monitora 1366×768 pikseli i bez zniekształceń, w najlepszej możliwej jakości. Dodatkowo, technologia Senseye+photo zwiększa i polepsza jakość obrazu w zakresie wydajności i możliwości. Monitor ten jest także bardziej energooszczędny – ma mniejsze zużycie energii o 23,3% w stosunku do poprzednich modeli z serii „G”.

Swobodę wyboru wyświetlania obrazu dają funkcje „Full” i „Aspect”. W trybie „Full” wejściowy obraz, niezależnie od oryginalnych proporcji, przeskalowywany jest tak by zajmował cały ekran. Z kolei w trybie pracy „Aspect” obraz skalowany jest tak by nie zmieniane były proporcje obrazu i by nie powstawały zniekształcenia geometryczne.

Użytkownicy mogą w łatwy sposób przełączyć się między wymienionymi trybami pracy za pośrednictwem intuicyjnego menu. Istotnym dodatkiem jest Senseye+photo, technologia polepszania obrazu firmy BenQ, która dynamicznie dostraja jasność i podświetlenie ekranu dla najpopularniejszych trybów pracy: Standard, Dynamiczny, Zdjęcie, Film, i sRGB. Senseye niezależne zarządza kolorami, ponadto pozwala użytkownikom dostosować parametry do indywidualnych preferencji w zakresie koloru, kontrastu, i jasności.

Monitor będzie dostępny w Polsce od połowy marca w sugerowanej cenie detalicznej 419 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy (door-to-door).


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku