Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

24/03/2010

Multimedialne centrum nawigacji BLOW z kamerą cofania

BLOW wprowadza do sprzedaży nową multimedialną nawigację samochodową GPS z kamerą cofania – BLOW GPS50Ybt. 5-calowa, panoramiczna nawigacja wyposażona jest w 42-kanałowy odbiornik GPS, złącze Bluetooth, system głośnomówiący, przeglądarkę internetową, wejście audio-wideo i transmiter FM.

Urządzenie może także współpracować z przewodową lub bezprzewodową kamerą cofania. Dane drogowe, system optymalizacji trasy i najświeższe informacje o sytuacji drogowej zapewnia najnowsza Automapa 6.2.

5-calowy ekran dotykowy umożliwia zarówno doskonałą widoczność trasy i okolicy podczas jazdy, jak i komfortową obsługę urządzenia. Świetnie nadaje się do korzystania z Internetu i podglądu z kamery cofania. 42-kanałowy odbiornik GPS firmy SiRF Star, w połączeniu z procesorem MTK MT3351 o częstotliwości 468 MHz, zapewniają dokładność ustalania położenia nawet w trudnych warunkach terenowych i słabej widzialności satelitów. Urządzenie pozwala też szybko, po włączeniu, ustalić pozycję pojazdu nawet w czasie ruchu.

Układ Bluetooth umożliwia, po podłączeniu do telefonu komórkowego, korzystanie z zasobów Internetu poprzez wbudowaną przeglądarkę. Stosunkowo duży ekran sprawia, że funkcja ta może być bardzo przydatna do poszukiwania dodatkowych informacji. BLOW GPS50Ybt może służyć jako zestaw głośnomówiący, umożliwiając obsługę zaimportowanej, pełnej książki adresowej telefonu i historii połączeń.

W czasie jazdy nawigacja inteligentnie wybiera najważniejsze w danym momencie komunikaty wyciszając, w zależności od potrzeb, muzykę, informacje nawigacyjne bądź rozmowy telefoniczne. Duża klawiatura ekranowa może też być pomocna w wysyłaniu wiadomości tekstowych przez podłączony bezprzewodowo telefon komórkowy. Po wciśnięciu przycisku „szybkiego menu”, zintegrowanego z przyciskiem wyłączania, użytkownicy uzyskują natychmiastowy dostęp do wszystkich funkcji urządzenia.

BLOW GPS50Ybt jest standardowo oferowany z programem nawigacyjnym Automapa 6.2 w wersji Polska XL lub Europe. Dzięki systemowi AutoMapa Traffic, trasy w AutoMapie są wyznaczane z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na drodze. Dane spływające do serwera AutoMapa Traffic tworzą szczegółowy obraz sytuacji na drogach, co umożliwia użytkownikom AutoMapy omijanie korków na drodze. BLOW GPS50Ybt wykorzystuje system Windows CE 5.0 NET, dzięki czemu może korzystać z dowolnego innego oprogramowania nawigacyjnego dla tej platformy, również programów instalowanych na kartach microSD.

Wbudowane gniazdo kart microSD pozwala korzystać z biblioteki multimediów zgromadzonych na kartach pamięci w postaci muzyki, zdjęć i filmów. Nawigacja, po podłączeniu do komputera, zachowuje się jak zewnętrzna pamięć masowa umożliwiając przenoszenie plików poprzez „przeciąganie”. Wbudowany transmiter FM pozwala na transmisję dźwięku do samochodowego systemu nagłośnienia. Dźwięk transmitowany jest na wybranej częstotliwości FM i z punktu widzenia samochodowego systemu audio traktowany jako kolejna stacja radiowa. Poręczne gabaryty nawigacji sprawiają, że może ona służyć także jako popularny przenośny czytnik e-booków.

Nawigacja może współpracować z opcjonalnymi bezprzewodowymi lub przewodowymi kamerami cofania, ułatwiając parkowanie i jazdę do tyłu w zatłoczonej przestrzeni miejskiej. Szeroki kąt widzenia kolorowej kamery i duży ekran sprawiają, że nawet początkujący kierowcy polubią trudne manewry cofania. Po podłączeniu zasilania kamery do świateł cofania, nawigacja będzie automatycznie pokazywała widok do tyłu po włączeniu biegu wstecznego.

BLOW GPS50Ybt – najważniejsze cechy:

 • Wyświetlacz dotykowy LCD 5 cali, 480 x 272 piksele
 • System operacyjny Windows CE 5.0 NET
 • Procesor MTK MT3351 ARM1176JZ-S 468 MHz
 • Wbudowany odbiornik GPS SiRFStar 3i+ (42 kanały )
 • Gniazdo pamięci microSD
 • Złącze mini USB 2.0 Full Speed z możliwością ładowania baterii przez USB
 • Wejście AV-IN
 • Wbudowany transmiter FM umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego
 • Bluetooth
 • System głośnomówiący z możliwością wyświetlania książki telefonicznej i historii połączeń z telefonu
 • Dodatkowe narzędzia: przeglądarka internetowa, czytnik e-booków, kalkulator, gry Możliwość definiowana ścieżki GPS
 • Obsługiwane formaty wideo: WMV9, MPEG4, DivX 5.0, 4.0, 3.11, XVid, MPEG2, AVI, MOV, ASF
 • Obsługiwane formaty zdjęć: JPEG, GIF, PNG, BMP
 • Obsługiwane pliki audio: MP3, WAV i WMA
 • Wymiary 135 x 86 x 13 mm

Zestaw nawigacji samochodowej GPS BLOW GPS50Ybt z kamerą cofania dostępny będzie na rynku polskim w drugiej połowie marca. Sugerowane ceny zestawu:

 • BLOW GPS50Ybt z kamerą cofania + Automapa Polska XL – 738 zł brutto,
 • BLOW GPS50Ybt z kamerą cofania + z Automapa Europe – 898 zł brutto.

Zaawansowana opaska fitness

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to zaawansowana opaska fitness, oferująca funkcje pomiaru parametrów ciała, takich jak: rytm serca (puls), ciśnienie krwi (ciśnieniomierz) oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr). Opaska na bieżąco mierzy spalone kalorie, przebyty dystans i liczbę kroków, co pozwala mądrze zarządzać planem ćwiczeń i aktywności fizycznej. Dodatkowo funkcja analizy snu pomaga dobrać najlepsze warunki […]

PKO BP wystartował z kantorem online

PKO Bank Polski udostępnił w serwisie transakcyjnym usługę kantoru online. Klienci mogą wymieniać waluty w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków. W ramach kantoru klienci indywidualni mają możliwość zawierania transakcji dla 28 par walutowych. Usługa jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia […]

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Techcity na Facebooku