Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

01/03/2010

NETGEAR EVA9150 – multimedialne centrum rozrywki

NETGEAR EVA9150 pozwala na transfer obrazu i dźwięku bezpośrednio z Internetu do telewizora. Istnieje również możliwość podłączenia do EVA9150 urządzenia zewnętrznego, takiego jak przenośny odtwarzacz muzyki lub zwykłej pamięci przenośnej USB, i odbiór bezpośrednio w kinie domowym, do którego dźwięk jest transmitowany.

Transfer multimediów umieszczonych na dysku komputera czy banku danych ReadyNAS poprzez bezprzewodowe łącze internetowe do odbiornika HDTV również nie stanowi problemu.

EVA9150 wyposażona jest dodatkowo we własny dysk twardy o pojemności 500GB, na którym można zapisać pliki i odtwarzać bezpośrednio z dysku. Urządzenie automatycznie konwertuje pliki wideo i zdjęcia do rozdzielczości 1080p HD, transmitując je przez wyjście HDMI. Odtwarza zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone obrazy DVD. Dzięki standardowej dla urządzeń NETGEAR opcji Push’N’Connect EVA9150 bezpiecznie łączy się z pozostałymi urządzeniami w sieci, wykorzystując system WPS (Wi-Fi Protected Setup).

Urządzenie dostępne jest na polskim rynku w cenie około 1000 złotych brutto.


Komentarze

 1. Niki napisał(a):

  przydalby mi sie taki sprzet, zamiast na laptopie 15 calowym w koncu poogladalbym filmy na plazmie :) super, ze wspolpracuje z wieloma innymi urzadzeniami, kto wie moze bym sobie sprawil :)

 2. parvati napisał(a):

  Ale drogo :(

 3. Z. napisał(a):

  A nie lepiej byłoby zakupić jakiegoś małego PC (z Nvidia ION, napędem bluray) i używać tego jako kompletnego uniwersalnego komputera podłączonego do TV? Może trochę drożej (ok. 1600 zł) ale masz całkowicie uniwersalne urządzenie, które odtworzy wszystko a przy okazji pograsz na tym, oglądniesz strony WWW i zrobisz masę innych rzeczy. Po prostu komputer podłaczony do TV.

 4. Hamer napisał(a):

  W co pograsz na nVidia Ion?! Chyba w gry we flashu…a rozwiązanie nie jest takie idealne, bo do salonu znaczenie lepiej pasuje taki stacjonarny odtwarzacz, którego obsługujesz z pilota :). Zobacz specyfikację na stronie netgeara i wtedy zrozumiesz, że na EVA też odtworzysz wszystkie formaty. Ja chętniej widziałbym takiego Netgeara, na którym oglądałbym filmy przez wifi z dysku sieciowego niż kolejny pc w domu. Zresztą jak sam zauważyłeś takie rozwiązanie jest tańsze.

 5. Niki napisał(a):

  los chcial, ze komputer juz mam. a pozatym czasem ktos bedzie chcial cos porobic na kompie, to co wtedy z tv? a procz tego nie mam doswiaczen dobrych z kartami TV :/ feralny 8600GT i kaska w pupke.

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku