Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/03/2010

NETGEAR Push2TV – monitor w telewizorze w jakości HDTV

Urządzenie PTV1000 z technologią Push2TV to adapter TV, dzięki któremu obraz z komputera można w całości przenieść na ekran telewizora i cieszyć się najwyższą jakością obrazu i dźwięku. Muzyka, gry czy filmy zyskają zupełnie nowy wymiar.

Dzięki technologii Push2TV można teraz oglądać filmy DVD czy Blue-Ray bez konieczności kupowania specjalnego odtwarzacza – wystarczy laptop z napędem. Podobnie przedstawia się kwestia multimedialnej rozrywki: gry, w które gramy na komputerze stacjonarnym, możemy bez problemu przenieść na telewizor i grać w nie na większym ekranie w nowoczesnej technologii obrazu w HDTV. Umożliwi to PTV1000, zaawansowany adapter telewizyjny firmy NETGEAR. Bez zbędnej plątaniny kabli przenosi on cały obraz komputera na ekran telewizora, zachowując przy tym funkcje, właściwe dla  urządzeń klasy PC.

PTV1000 współpracuje z laptopami wyposażonymi w procesory Intel Core, musi również posiadać kompatybilne z procesorem oprogramowanie Intel Wireless Display. Adapter może zostać podłączony do każdego telewizora wyposażonego w wejście HDMI lub AV Composite. Proces instalacji urządzenia jest prosty, zarówno od strony technicznej, jak i samego oprogramowania. W 2010 roku PTV1000 będzie jedynym dostępnym na rynku urządzeniem współpracującym z Intel Wireless Display Technology.

Na stronie www.netgear.com/ptv dostępna jest lista notebooków współpracujących z Push2TV. Jest ona na bieżąco aktualizowana i stopniowo dołączać będą do niej nowe komputery, których premiery przywidziane są na drugi, trzeci i czwarty kwartał tego roku.


Komentarze

  1. Pinki napisał(a):

    super, ogladanie filmow na lapku jest nieco meczace, przeniesienie na kilkudziesiecio calowy znacznie ulatwi sprawe, a jednoczesnie mam nadzieje, ze sprzet nie bedzie drogi :)

  2. Szorty napisał(a):

    Będzie, będzie :)

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku