Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

29/03/2010

Odbiornik muzyczny Bluetooth od Belkina

Firma iSource wprowadziła do sprzedaży Bluetooth Music Reciver firmy Belkin. Dzięki zastosowaniu tego niewielkiego urządzenia, muzyka z iPhona lub iPoda popłynie bezpośrednio do domowego sprzętu stereo, bez użycia kabli.

Dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth 2.0 biblioteka audio z iPhone’a, iPoda touch oraz wszystkich urządzeń obsługujących transmisję stereo Bluetooth A2DP dostępna jest bezprzewodowo. Takie rozwiązanie jest dużo wygodniejsze niż tradycyjne stacje dokujące. Pozwala na współpracę urządzeń bez konieczności podchodzenia do zestawu audio, wygodną obsługę i kontrolę na wyświetlaczu iPhone’a lub iPoda touch, a także swobodne korzystanie z urządzenia w trakcie odtwarzania muzyki.

Odbiornik, podłączony do zestawu audio poprzez RCA, bądź gniazdo Jack 3,5mm, komunikuje się z odtwarzaczem poprzez Bluetooth z EDR w standardzie 2.0, co zapewnia niezawodny odbiór dźwięku w wysokiej jakości. Oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzenie współpracowało z dowolnym odtwarzaczem wyposażonym w moduł Bluetooth. Music Reciver zapamiętuje 6 powiązanych urządzeń, a jego efektywny zasięg do 10 metrów.

Dodatkowym udogodnieniem odbiornika jest możliwość automatycznego ściszania muzyki z chwilą wykrycia przez iPhone’a połączenia przychodzącego.

Cena brutto urządzenia w ofercie iSource to 189 PLN.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku