Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

12/04/2010

12 nagród Red Dot 2010 dla BenQ

Zespoły konstruktorów i designerów BenQ Group otrzymały 12 prestiżowych  nagród Red Dot 2010 za wyróżniające wzornictwo 12 różnych produktów BenQ. Tegoroczne nagrody są potwierdzeniem umiejętności oraz artystycznego wyczucia i smaku dwóch centrów projektowych: BenQ Lifestyle Design Center i Qisda Creative Design Center – najważniejszych  zespołów konstruktorów BenQ.

12 nagród Red Dot to kolejny ogromny sukces po już zdobytych w tym roku 18 głównych nagrodach, przyznanych BenQ przez organizację iF. Wśród nagrodzonych produktów BenQ Lifestyle Design Center są: 24” monitor LED – V2400 Eco – wyróżniony za proekologiczny styl życia, nScreen – komputer All-in-One, za projekt komputera dla każdego członka rodziny oraz 10” netbook Joybook U103 – za małe gabaryty, łatwość ustawienia czy przechowywania,  22 calowy LCD monitor B2210HD – za elegancki wygląd i projekt przyjazny dla środowiska. Pozostałe nagrody otrzymały produkty niedostępne na polskim rynku m.in. telefon QMC-330, skaner QPS-210, cyfrowa ramka do zdjęć QDF-103, 21” ekran dotykowy QTD-101, multimedialn QIR-103 z radiem oraz kilka lamp LED do oświetlenia mieszkań.

Manfred Wang, szef zespołów projektowych BenQ powiedział, że obydwa zespoły konstruktorów otrzymały dotychczas łacznie 279 międzynarodowych nagród, najwięcej w kategorii 3C Red Dot. Zespoły projektowe BenQ będą kontynuować kierunek rozwoju nowych produktów w zgodzie z filozofią projektową podkreślającą cyfrowy styl życia, piękno, harmonię, przyjazność środowisku i łatwość obsługi.

Red Dot i iF w Niemczech oraz IDEA w USA i G-mark w Japonii to cztery główne organizacje przyznające nagrody za projekty. W tym roku Tajwan dał szczególny popis możliwości zdobywając 67 nagród Red Dot 2010, plasując się na drugim miejscu, tuż za gospodarzami imprezy – Niemcami.


Komentarze

  1. karolcia napisał(a):

    Netbook jest śliczny :) Gdzie go można kupić i za ile?

Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku