Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

12/04/2010

12 nagród Red Dot 2010 dla BenQ

Zespoły konstruktorów i designerów BenQ Group otrzymały 12 prestiżowych  nagród Red Dot 2010 za wyróżniające wzornictwo 12 różnych produktów BenQ. Tegoroczne nagrody są potwierdzeniem umiejętności oraz artystycznego wyczucia i smaku dwóch centrów projektowych: BenQ Lifestyle Design Center i Qisda Creative Design Center – najważniejszych  zespołów konstruktorów BenQ.

12 nagród Red Dot to kolejny ogromny sukces po już zdobytych w tym roku 18 głównych nagrodach, przyznanych BenQ przez organizację iF. Wśród nagrodzonych produktów BenQ Lifestyle Design Center są: 24” monitor LED – V2400 Eco – wyróżniony za proekologiczny styl życia, nScreen – komputer All-in-One, za projekt komputera dla każdego członka rodziny oraz 10” netbook Joybook U103 – za małe gabaryty, łatwość ustawienia czy przechowywania,  22 calowy LCD monitor B2210HD – za elegancki wygląd i projekt przyjazny dla środowiska. Pozostałe nagrody otrzymały produkty niedostępne na polskim rynku m.in. telefon QMC-330, skaner QPS-210, cyfrowa ramka do zdjęć QDF-103, 21” ekran dotykowy QTD-101, multimedialn QIR-103 z radiem oraz kilka lamp LED do oświetlenia mieszkań.

Manfred Wang, szef zespołów projektowych BenQ powiedział, że obydwa zespoły konstruktorów otrzymały dotychczas łacznie 279 międzynarodowych nagród, najwięcej w kategorii 3C Red Dot. Zespoły projektowe BenQ będą kontynuować kierunek rozwoju nowych produktów w zgodzie z filozofią projektową podkreślającą cyfrowy styl życia, piękno, harmonię, przyjazność środowisku i łatwość obsługi.

Red Dot i iF w Niemczech oraz IDEA w USA i G-mark w Japonii to cztery główne organizacje przyznające nagrody za projekty. W tym roku Tajwan dał szczególny popis możliwości zdobywając 67 nagród Red Dot 2010, plasując się na drugim miejscu, tuż za gospodarzami imprezy – Niemcami.


Komentarze

  1. karolcia napisał(a):

    Netbook jest śliczny :) Gdzie go można kupić i za ile?

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku