Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

01/04/2010

Denon kompletuje linię komponentów stereo dzięki urządzeniom z serii 1510AE

Zintegrowany wzmacniacz stereo PMA-1510AE ma nowo zaprojektowaną konstrukcję z dokładnie dobieranymi komponentami. Jego kompan, odtwarzacz CD/SACD DCD-1510AE, wyposażony jest w najnowsze rozwiązania firmy Denon mające wpływ na najwyższą jakość dźwięku.

Wzmacniacz PMA-1510AE wyposażony jest w wysokoprądowe obwody „Simple&Straight” UHC-MOS (Ultra High Current). Technologia ta eliminuje niepożądane zniekształcenia na stopniu wzmacniacza i pozwala odtwarzać pełne spektrum dźwięku od delikatnych muzycznych pasaży aż do nagrań o dużych skokach dynamiki.

W uzyskaniu niezwykłej wierności odtwarzanej muzyki pomoże również precyzyjny, 27-milimetrowy potencjometr głośności zastosowany ostatnio w najwyższym PMA-2010AE. Nowy wzmacniacz dziedziczy wiele technologii po swoim większym bracie, takich jak np. podwójne transformatory instalowane w sposób minimalizujący niepożądaną stratę strumienia magnetycznego co może negatywnie wpłynąć na jakość dźwięku.

Dodatkowo PMA-1510AE wyposażony jest w tryb ‘Power amp direct’ dzięki czemu może służyć jako dodatkowa końcówka mocy w systemie kina domowego.

Odtwarzacz CD/SACD DCD-1510AE również korzysta z rozwiązań technicznych stosowanych w modelu 2010AE. Otrzymujemy tu najbardziej zaawansowany, 32-bitowy procesor do obróbki dźwięku Advanced AL32, łącznie z, również 32-bitowym, konwerterem C/A klasy high-end Asahi Kasei AK4399 gwarantującym najwyższy poziom jakości dźwięku.

Aby precyzyjnie i bezwibracyjnie odtwarzać płyty CD i SACD w DCD-1510AE zastosowano nowy mechanizm Denon S.V.H. (Suppress Vibration Hybrid). Nowy, precyzyjny ‘master clock’ minimalizuje niepożądane zniekształcenia jitter oraz szumy co wpływa na precyzyjność przekazu muzycznego. Oprócz możliwości odtwarzania plików MP3 i WMA z płyt CD-R, DCD-1510AE ma wejście USB, do którego możemy podłączyć iPoda, iPhone’a lub pamięć przenośną czy dysk twardy. W tych przypadkach cała obróbka dźwięku odbywa się w DCD co ma niebagatelny wpływ na jakość dźwięku.

Obydwa urządzenia wyposażono w nowe piloty zdalnego sterowania z wygodnymi klawiszami do przeszukiwania zawartości dysków twardych czy iPoda. W sprzedaży pojawią się w maju w cenie 3.995,- za pojedynczy komponent.

W maju pojawi się również nowy tuner TU-1510AE poddany elektronicznemu tuningowi w cenie 895,- PLN.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku