Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/04/2010

Nowy SANYO PLV-Z800 – kino domowe full HD

Projektor SANYO PLV-Z800 uzupełnia ofertę SANYO w zakresie popularnych modeli projektorów do kina domowego. Poprzednik tego modelu – Sanyo PLV-Z700, był najlepiej sprzedającym się w Europie w 2009 roku projektorem do kina domowego o rozdzielczości 1080i.

PLV-Z800, podobnie jak poprzednik posiada wiele funkcji ułatwiających obsługę oraz umożliwiających uzyskanie najwyższej jakości obrazu Full HD.

Organiczne panele LCD (TFT) mają pełną rozdzielczość full HD – 1.920 x 1.080 i kontrast 10.000:1, co w połączeniu z jasnością 1.200 ANSI lumenów gwarantuje najwyższej jakości obraz z takich źródeł jak np. Blu-Ray. Doskonałą wierność reprodukcji kolorów i pełne nasycenie zapewniają dwa złącza Deepcolor HDMI (1.3b) w połączeniu z 24-bitową głębią koloru (paleta 2,16 bln kolorów) oraz funkcją precyzyjnej regulacji 3 barw podstawowych (SANYO 3D-color-management).

Projektor posiada pięć różnych, fabrycznie ustawionych trybów wyświetlania obrazu oraz pięć dodatkowych, programowalnych trybów – co daje dużą swobodę w dostosowywaniu parametrów obrazu do potrzeb i upodobań użytkownika.

Dwukrotny, szerokokątny zoom optyczny oraz funkcja zmiany położenia (przesuwania) obiektywu w poziomie i w pionie daje użytkownikowi ogromną swobodę w instalowaniu projektora w niemal każdym pomieszczeniu, zależnie od możliwości i potrzeb. Projektor pozwala wyświetlać obraz o przekątnej 40-300 cali (101-762 cm).

Układ chłodzący jest praktycznie niesłyszalny – generuje szum na poziomie zaledwie 21 dB.

Automatyczna przesłona obiektywu zamyka się gdy projektor nie jest używany – chroniąc obiektyw przed kurzem i przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Obydwa modele dostępne będą w Polsce na przełomie maja i czerwca 2010r. w sugerowanej cenie detalicznej 6.799 zł (z VAT). Gwarancja: 3 lata na projektor, na lampę 3 lata (max 2.000 godzin).


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku