Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/04/2010

Nowy SANYO PLV-Z800 – kino domowe full HD

Projektor SANYO PLV-Z800 uzupełnia ofertę SANYO w zakresie popularnych modeli projektorów do kina domowego. Poprzednik tego modelu – Sanyo PLV-Z700, był najlepiej sprzedającym się w Europie w 2009 roku projektorem do kina domowego o rozdzielczości 1080i.

PLV-Z800, podobnie jak poprzednik posiada wiele funkcji ułatwiających obsługę oraz umożliwiających uzyskanie najwyższej jakości obrazu Full HD.

Organiczne panele LCD (TFT) mają pełną rozdzielczość full HD – 1.920 x 1.080 i kontrast 10.000:1, co w połączeniu z jasnością 1.200 ANSI lumenów gwarantuje najwyższej jakości obraz z takich źródeł jak np. Blu-Ray. Doskonałą wierność reprodukcji kolorów i pełne nasycenie zapewniają dwa złącza Deepcolor HDMI (1.3b) w połączeniu z 24-bitową głębią koloru (paleta 2,16 bln kolorów) oraz funkcją precyzyjnej regulacji 3 barw podstawowych (SANYO 3D-color-management).

Projektor posiada pięć różnych, fabrycznie ustawionych trybów wyświetlania obrazu oraz pięć dodatkowych, programowalnych trybów – co daje dużą swobodę w dostosowywaniu parametrów obrazu do potrzeb i upodobań użytkownika.

Dwukrotny, szerokokątny zoom optyczny oraz funkcja zmiany położenia (przesuwania) obiektywu w poziomie i w pionie daje użytkownikowi ogromną swobodę w instalowaniu projektora w niemal każdym pomieszczeniu, zależnie od możliwości i potrzeb. Projektor pozwala wyświetlać obraz o przekątnej 40-300 cali (101-762 cm).

Układ chłodzący jest praktycznie niesłyszalny – generuje szum na poziomie zaledwie 21 dB.

Automatyczna przesłona obiektywu zamyka się gdy projektor nie jest używany – chroniąc obiektyw przed kurzem i przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Obydwa modele dostępne będą w Polsce na przełomie maja i czerwca 2010r. w sugerowanej cenie detalicznej 6.799 zł (z VAT). Gwarancja: 3 lata na projektor, na lampę 3 lata (max 2.000 godzin).


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku