Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/04/2010

Panasonic SC-HC40 – designerski system audio

Do końca kwietnia bieżącego roku oferta Panasonic na rynek polski zostanie wzbogacona o smukły, designerski system audio SC-HC40. Obok wysokiej jakości dostarczanych dźwięków i eleganckiego wzornictwa model ten oferuje możliwość mocowania na ścianie i bezprzewodową łączność z iPhonem.

System audio Panasonic SC-HC40 dostarcza użytkownikom szerokiego zakresu funkcji w eleganckiej i smukłej obudowie o grubości zaledwie 69 mm. Urządzenie może odtwarzać pliki muzyczne (w tym mp3), zgromadzone na płytach CD, pamięciach masowych USB oraz na odtwarzaczu iPod, czy iPhone. Dodatkowo model SC-HC40 wyposażony został w tuner radiowy. Jego użyteczność zwiększa ponadto możliwość zamocowania na ścianie.

Panasonic SC-HC40 posiada funkcjonalność stacji dokującej dla odtwarzacza iPod. Komfort współpracy z telefonami iPhone zapewnia zastosowanie modułu Bluetooth. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy zyskują możliwość bezprzewodowego połączenia urządzeń, a co za tym idzie odtwarzania muzyki bez koniczności dokowania go w HC40. Łączność z zestawem przez Bluetooth eliminuje również konieczność zdejmowania iPhone z zestawu przy prowadzeniu rozmów telefonicznych. Jeśli jednak urządzenie jest na stacji dokującej w momencie otrzymania połączenia przychodzącego, SC-HC40 przełącza muzykę na dźwięk dzwonka telefonu, umożliwiając odebranie połączenia poprzez naciśnięcie dedykowanego przycisku na pilocie zdalnego sterowania. Od tego momentu rozmowa prowadzona jest za pośrednictwem głośników i zintegrowanego z urządzeniem mikrofonu. Zakończenie rozmowy, podobnie jak jej rozpoczęcie, możliwe jest poprzez wybór odpowiedniego przycisku na pilocie.

Zastosowanie modułu Bluetooth ułatwia również odtwarzanie muzyki, z większości kompatybilnych z modułem telefonów komórkowych (wymaga zgodności z A2DP) oraz komputerów osobistych*. Przykładowo, w przypadku telefonów iPhone, zapewnia to możliwość łatwego wyboru utworów, przeglądania witryn internetowych podczas słuchania muzyki czy oglądania na ekranie telefonu plików wideo przy akompaniamencie dźwięków najwyższej jakości.

Za jakość doznań audio w systemie Panasonic SC-HC40 odpowiada zestaw głośników o całkowitej mocy 40W. Zastosowane tu dwa głośniki wyposażono w szereg zaawansowanych rozwiązań, które wynoszą jakość dźwięku na poziom niedostępny do tej pory w kompaktowych systemach audio:

  • Membrany głośników wykonane zostały z ulepszonego materiału bambusowego o niskiej gramaturze (0,35g/cm³), który pozwolił na zwiększenie ich sztywności i szybkości reakcji oraz na minimalizację zakłóceń akustycznych.
  • Ważnym usprawnieniem w emisji dźwięków jest również zastosowanie nowej konstrukcji gumowych krawędzi głośników. Mocowanie membran w specjalnych szczelinach w gumie zapewnia optymalne, symetryczne ich zamocowanie. Odpowiada to za linearny ruch głośników oraz bardziej dokładną reprodukcję tonową.
  • Podwójne radiatory pasywne, które umieszczono z tyłu i z przodu głośników, eliminują wibracje powstające w ich wnętrzu. W połączeniu z nową konstrukcją gumowych krawędzi głośników, rozwiązanie to pozwala na dostarczenie mocnych i czystych dźwięków basowych bez zakłóceń.
  • Dalsze usprawnienie emisji tonów umożliwiła nowa konstrukcja głośników, w której zastosowano dodatkowy magnes neodymowy, zwiększoną powierzchnię strumienia magnetycznego, jak i dodatkowy pierścień miedziowy. Zapewnia to większą precyzję ruchu membrany głośnika oraz redukcję zakłóceń, szczególnie w zakresie niskich częstotliwości (50% redukcji zakłóceń przy 100Hz).

Panasonic SC-HC40 już jest dostępny na rynku w sugerowanej cenie detalicznej 1070 PLN.


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku