Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

16/04/2010

Płyty główne GIGABYTE z funkcją ładowania iPadów

Firma GIGABYTE wprowadziła do swojej oferty płyty główne, które mogą służyć do ładowania akumulatora w iPadach. Należą do nich modele oparte na chipsetach Intel X58, P55, H55 i H57, a wkrótce listę tą poszerzą także płyty z najnowszej serii AMD 800.

Przez porty USB płyty główne GIGABYTE mogą ładować iPady zarówno gdy są one włączone jak i wyłączone. Jak wynika z informacji publikowanych w sieci, USB w większości komputerów nie są w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości mocy, aby móc ładować iPady w trakcie ich pracy. Wynika to z różnic między specyfikacją złączy USB na płytach głównych oraz specyfikacją urządzeń ładujących iPady.

Złącza USB na płytach głównych GIGABYTE mogą dostarczyć energię dla urządzeń wymagających natężenia większego niż 500mA, do takich właśnie należy Apple iPad. Aby móc ładować tablet, potrzebny jest sterownik (On/Off Charge), który można pobrać ze strony:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/Utility_List.aspx


Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku