Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/04/2010

Projektory SANYO PLC-WM4500L i PLC-WM5500L

Firma SANYO  rozszerza paletę profesjonalnych, panoramicznych projektorów o rozdzielczości WXGA, wprowadzając dwa nowe modele o dużej jasności – PLC-WM4500L i PLC-WM5500L – o jasności odpowiednio 4500 i 5500 ANSI lumenów.

Wysoka jasność w połączeniu z nieorganicznymi panelami LCD o kontraście 800:1 – nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach – gwarantują bardzo dobrą jakość obrazu o naturalnych, żywych i głębokich barwach, z dużą liczbą szczegółów zarówno w światłach jak i w cieniach.

Nieorganiczne panele LCD tych projektorów absorbują znacznie mniej promieniowania UV emitowanego przez lampę, co znakomicie wydłuża ich żywotność i jakość uzyskiwanego obrazu.

Model PLC-WM5500L wyposażony jest w mechaniczną przesłonę umożliwiającą szybkie i całkowite odcięcie strumienia świetlnego – bez wyłączania projektora – co bardzo ułatwia krótkie przerwy w prezentacjach czy projekcjach i uzyskanie efektu całkowitego zaciemnienia ekranu.

Waga poniżej 10 kg ułatwia wykorzystanie projektorów nie tylko jako stałe wyposażenie sal konferencyjnych, audytoryjnych czy kinowych ale również jako urządzeń przenośnych.

Możliwość instalacji pod dowolnym kątem w pionie (w pełnym zakresie 0-360 stopni) znakomicie ułatwia wykorzystanie obydwu modeli w bardzo różnych warunkach projekcyjnych. Przyciski sterujące projektora umieszczone są na jego bocznej ściance – dodatkowo ułatwia to sterowanie.

Dwie funkcje: PiP (picture-in-picture – obraz w obrazie) i picture-by-picture – obraz obok obrazu, ułatwiają jednoczesną prezentację obrazu z dwóch różnych źródeł – np. komputera i odtwarzacza DVD.

Wbudowany 7-Watowy głośnik upraszcza organizację wszelkich pokazów multimedialnych – nie ma konieczności podłączania dodatkowych wzmacniaczy i zewnętrznych głośników.

Projektor wyposażony jest w AMF (Active Maintenance Filter) – system automatycznej wymiany filtrów opracowany przez SANYO. System AMF składa się z kasety zawierającej 10 filtrów powietrza i wbudowanych czujników, które wykrywają niedrożność filtra i w razie potrzeby automatycznie zastępują stary filtr nowym. Po wykorzystaniu wszystkich 10 filtrów wymienia się całą kasetę – nie są potrzebne do tego żadne narzędzia. Dzięki takiemu rozwiązaniu projektor pracuje bezobsługowo nawet przez 10.000 godzin – co jest szczególnie ważne w przypadku instalacji sufitowych. Rozwiązanie to podnosi niezawodność urządzenia i obniża koszty jego utrzymania i serwisowania.

Obydwa projektory mogą być zdalnie monitorowane i zarządzane przez firmową sieć LAN i przez Internet. Dzięki temu, osoba nadzorująca pracę projektorów w firmie czy na uczelni może szybciej zauważyć i usunąć np. awarię lampy czy brak sygnału wizyjnego.

Projektor PLC-WM5500L ma zdalnie sterowane, elektryczne silniczki umożliwiające precyzyjną regulację położenia obiektywu w pionie i poziomie (Lens Shift), eliminując w ten sposób zniekształcenia trapezowe. Dodatkowo projektor posiada funkcję Corner Keystone Correction umożliwiającą dodatkową korektę zniekształceń dla każdego narożnika obrazu oddzielnie.

Projektor PLC-WM4500L zapewnia tradycyjną, pionową korekcję geometrii obrazu.

Obydwa projektory mają zdalnie sterowane silniczki elektryczne do nastawiania ostrości i zmiany ogniskowej obiektywu (ZOOM).

Obydwa modele dostępne będą w Polsce od sierpnia br. w sugerowanej cenie detalicznej 13.499 zł z VAT – model PLC-WM4500L i 16.580 zł z VAT. Gwarancja: 3 lata na projektor, a na lampę 1 rok (max 1000 godzin).


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku