Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/04/2010

Projektory SANYO PLC-WM4500L i PLC-WM5500L

Firma SANYO  rozszerza paletę profesjonalnych, panoramicznych projektorów o rozdzielczości WXGA, wprowadzając dwa nowe modele o dużej jasności – PLC-WM4500L i PLC-WM5500L – o jasności odpowiednio 4500 i 5500 ANSI lumenów.

Wysoka jasność w połączeniu z nieorganicznymi panelami LCD o kontraście 800:1 – nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach – gwarantują bardzo dobrą jakość obrazu o naturalnych, żywych i głębokich barwach, z dużą liczbą szczegółów zarówno w światłach jak i w cieniach.

Nieorganiczne panele LCD tych projektorów absorbują znacznie mniej promieniowania UV emitowanego przez lampę, co znakomicie wydłuża ich żywotność i jakość uzyskiwanego obrazu.

Model PLC-WM5500L wyposażony jest w mechaniczną przesłonę umożliwiającą szybkie i całkowite odcięcie strumienia świetlnego – bez wyłączania projektora – co bardzo ułatwia krótkie przerwy w prezentacjach czy projekcjach i uzyskanie efektu całkowitego zaciemnienia ekranu.

Waga poniżej 10 kg ułatwia wykorzystanie projektorów nie tylko jako stałe wyposażenie sal konferencyjnych, audytoryjnych czy kinowych ale również jako urządzeń przenośnych.

Możliwość instalacji pod dowolnym kątem w pionie (w pełnym zakresie 0-360 stopni) znakomicie ułatwia wykorzystanie obydwu modeli w bardzo różnych warunkach projekcyjnych. Przyciski sterujące projektora umieszczone są na jego bocznej ściance – dodatkowo ułatwia to sterowanie.

Dwie funkcje: PiP (picture-in-picture – obraz w obrazie) i picture-by-picture – obraz obok obrazu, ułatwiają jednoczesną prezentację obrazu z dwóch różnych źródeł – np. komputera i odtwarzacza DVD.

Wbudowany 7-Watowy głośnik upraszcza organizację wszelkich pokazów multimedialnych – nie ma konieczności podłączania dodatkowych wzmacniaczy i zewnętrznych głośników.

Projektor wyposażony jest w AMF (Active Maintenance Filter) – system automatycznej wymiany filtrów opracowany przez SANYO. System AMF składa się z kasety zawierającej 10 filtrów powietrza i wbudowanych czujników, które wykrywają niedrożność filtra i w razie potrzeby automatycznie zastępują stary filtr nowym. Po wykorzystaniu wszystkich 10 filtrów wymienia się całą kasetę – nie są potrzebne do tego żadne narzędzia. Dzięki takiemu rozwiązaniu projektor pracuje bezobsługowo nawet przez 10.000 godzin – co jest szczególnie ważne w przypadku instalacji sufitowych. Rozwiązanie to podnosi niezawodność urządzenia i obniża koszty jego utrzymania i serwisowania.

Obydwa projektory mogą być zdalnie monitorowane i zarządzane przez firmową sieć LAN i przez Internet. Dzięki temu, osoba nadzorująca pracę projektorów w firmie czy na uczelni może szybciej zauważyć i usunąć np. awarię lampy czy brak sygnału wizyjnego.

Projektor PLC-WM5500L ma zdalnie sterowane, elektryczne silniczki umożliwiające precyzyjną regulację położenia obiektywu w pionie i poziomie (Lens Shift), eliminując w ten sposób zniekształcenia trapezowe. Dodatkowo projektor posiada funkcję Corner Keystone Correction umożliwiającą dodatkową korektę zniekształceń dla każdego narożnika obrazu oddzielnie.

Projektor PLC-WM4500L zapewnia tradycyjną, pionową korekcję geometrii obrazu.

Obydwa projektory mają zdalnie sterowane silniczki elektryczne do nastawiania ostrości i zmiany ogniskowej obiektywu (ZOOM).

Obydwa modele dostępne będą w Polsce od sierpnia br. w sugerowanej cenie detalicznej 13.499 zł z VAT – model PLC-WM4500L i 16.580 zł z VAT. Gwarancja: 3 lata na projektor, a na lampę 1 rok (max 1000 godzin).


Miłość w internecie na wznoszącej fali

Miłość jest jednym z najbardziej pożądanych przez człowieka uczuć i coraz częściej szukamy jej w Internecie. Już prawie jedna trzecia małżeństw w USA zawierana jest między osobami, które poznały się w internecie. Co ciekawe, z badań zawartych w „Social Integration via Online Dating 2017”,opracowanych przez Josu ́e Ortega and Philipp Hergovich wynika, że małżonkowie, którzy […]

Nadchodzi czas klasycznych telefonów?

Badania CBOS pokazały, że w 2017 roku 43% Polaków wybrało tradycyjne komórki zamiast smartfonów. Choć liczba użytkowników smartfonów w naszym kraju nadal rośnie, pojawił się również przeciwny trend. Coraz więcej osób świadomie powraca do klasycznych telefonów. Model FS 03 marki Blaupunkt może stanowić odpowiedź na ich potrzeby. Blaupunkt Competence Center Mobile Phones ogłosił wejście na […]

Szybkie skanowanie książek i artykułów

To, że studenci muszą skanować w czasie studiów tysiące stron, nikogo nie dziwi. Jest też np. wiele osób posiadających bogatą kolekcję gazet, które chętnie zamieniłyby stos makulatury na cyfrowe kopie. To tylko dwie z wielu innych grup, których przedstawiciele powinni się zainteresować IRIScan Book 3 – urządzeniem przeznaczonym do skanowania m.in. książek, magazynów, listów czy […]

Techcity na Facebooku