Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

26/04/2010

Sex w Wielkim Mieście 2 z HP

HP poinformowało o nawiązaniu globalnej współpracy z wytwórnią Warner Bros. Pictures. Ma ona na celu pokazanie mody „tech couture” i powiązanie wiosennej kolekcji produktów HP z najnowszym filmem „Seks w wielkim mieście 2”, który wchodzi do kin w Polsce w piątek, 28 maja.

Dzięki współpracy z autorami tego popularnego serialu i filmu HP rozszerza swoje relacje z twórcami mody, trendów i inspiruje swoimi stylowymi komputerami klientów z całego świata.

HP należy do czołówki producentów łączących świat mody z technologią od czasu zaprezentowania na wybiegu pierwszego notebooka HP Mini Vivienne Tam. Miało to miejsce w 2008 r. podczas pokazu zorganizowanego w ramach Nowojorskiego Tygodnia Mody w Bryant Park. Wprowadzenie na rynek pierwszej „cyfrowej kopertówki” pod postacią notebooka HP Mini Vivienne Tam zainicjowało globalne starania HP, by zbliżyć się do świata mody. Doprowadziło też do nawiązania współpracy z twórcami filmu „Seks w wielkim mieście 2”.

„HP cieszy się coraz większym uznaniem jako marka wyróżniająca się wyjątkowym stylem i wyglądem” — powiedział Jean-Pierre Le Calvez, wiceprezes ds. marketingu w dziale komputerowych systemów osobistych HP w regionie EMEA. „Seks w wielkim mieście 2” jest filmem, który inspiruje kobiety na całym świecie i wyznacza nowe trendy w modzie. Współpraca z jego twórcami to naturalny krok w promowaniu mody i eleganckiej wiosennej kolekcji komputerów HP na rok 2010 wśród klientów z całego świata”. – dodał.

W nowej, globalnej reklamie HP jako kobieta sukcesu występuje Sarah Jessica Parker, odtwórczyni głównej roli i producentka filmu „Seks w Wielkim Mieście 2”. Reklama, będąca częścią kampanii zorganizowanej pod hasłem „Komputer znów jest osobisty”, demonstruje, w jaki sposób urządzenia techniczne mogą nabrać indywidualnego charakteru.

Film „Seks w wielkim mieście 2” promuje wiosenne produkty HP, które łączą doskonałą technologię z kobiecym stylem:


—    Premiera modelu HP Mini 210 Vivienne Tam Edition odbyła się podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody, gdzie notebook został zaprezentowany jako część wiosennej kolekcji domu mody Vivienne Tam na 2010 r.

Urządzenie łączy znakomitą technologię komputerów osobistych HP z zachwycającą stylistyką opartą na opowieści „Butterfly Lovers”.

—    Dotykowe komputery HP TouchSmart mają smukłą konstrukcję zawierającą wyjątkowy ekran panoramiczny o wysokiej rozdzielczości w pełni wykorzystujący technologię Multitouch (interfejs obsługiwany kilkoma palcami). Komputery te odegrały ważną rolę w twórczej pracy projektantów w całym siódmym sezonie emitowanego w stacji Lifetime reality show „Project Runway” (w Polsce program ten jest znany jako „Misja Moda”). W jednym
z zadań postawionych w programie urządzenia HP umożliwiły projektantom stworzenie wzorów tkanin.


—    Projektanci w programie „Project Runway” otrzymali dotykowe notebooki HP TouchSmart tm2 z obracanym ekranem jako „cyfrowe szkicowniki”. Dzięki temu uczestnicy programu mogli rysować, szkicować i sporządzać notatki, korzystając przy tym z niemal nieograniczonych opcji w zakresie kolorów, pędzli i efektów.

„Seks w wielkim mieście 2”, w którym występują Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis i Cynthia Nixon oraz John Corbett i Chris Noth, wyprodukowali Sarah Jessica Parker, Darren Star,John Melfi i Michael Patrick King. Ten ostatni jest jednocześnie jego reżyserem i autorem scenariusza. Film powstał w studiu New Line Cinema we współpracy z telewizją Home Box Office i wytwórnią Village Roadshow Pictures. Za dystrybucję obrazu, który wchodzi do amerykańskich kin 27 maja 2010 r., odpowiada firma Warner Bros. Pictures.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku