Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

11/05/2010

Canon IXUS 300 HS – jakość, szybkość i styl

Canon wzbogacił dziś popularną linię cyfrowych kompaktowych aparatów fotograficznych IXUS o model IXUS 300 HS. Jest to stylowy, bogaty w funkcje, wysokiej klasy kompakt mający umożliwić uzyskanie doskonałej jakości zdjęć oraz filmów HD.

IXUS 300 HS to pierwszy model wyposażony w nowy system HS (High Sensitivity – wysoka czułość) firmy Canon, na który składa się wysoce czuła matryca CMOS z 10 mln megapikseli oraz szybki przetwornik obrazu DIGIC 4. System HS usprawnia działanie aparatu w słabym świetle i przy krótkich czasach naświetlania. Jasny szerokokątny obiektyw o maksymalnym otworze względnym f/2.0 pozwala na krótsze czasy otwarcia migawki, a także umożliwia rozmycie tła – tak, aby zaakcentować główne motywy zdjęcia. Szeroka gama ustawień ręcznych daje nowe możliwości tym użytkownikom aparatów linii IXUS, którzy chcą poznać i rozwinąć swoje umiejętności w zakresie fotografii.


Eleganckie wzornictwo, wysoka jakość oraz kieszonkowe rozmiary aparatu IXUS 300 HS odzwierciedlają najnowsze trendy z zakresu technologii uzyskania obrazu firmy Canon. Nowy system HS zapewnia sprawne działanie w słabym świetle – gwarantuje maksymalne wykorzystanie potencjału podświetlanej od tyłu matrycy światłoczułej CMOS oraz przetwornika obrazu DIGIC 4. System HS ma pozwalać wykonać zdjęcia w pełnej oferowanej rozdzielczości nawet przy ISO 3 200, jednocześnie redukując szumy w całej dostępnej skali ISO . W trybie Słabe Światło aparat wykona zdjęcia przy rozszerzonej czułości ISO 6 400 i jakości 2,5 mln pikseli – idealne rozwiązanie podczas fotografowania wieczorem i w nocy.

Sprawne działanie aparatu w warunkach słabego oświetlenia wspomaga jasny, szerokokątny obiektyw z 3,8-krotnym powiększeniem optycznym, otworem względnym f/2.0 i najkrótszą ogniskową 28 mm. Taka konstrukcja aparatu pozwoli fotografującemu zbliżyć się do obiektu, jednocześnie umożliwiając przedostanie się do matrycy większej ilości światła. Optyczny stabilizator obrazu (IS) firmy Canon minimalizuje rozmycie obrazu powstałe podczas fotografowania przy długich czasach naświetlania w słabym świetle lub podczas stosowania długich ogniskowych w celu wykonania zbliżeń. Stabilizator obrazu pozwala uzyskać ostre zdjęcia nawet wtedy, gdy do aparatu dociera jedynie 1/8 światła wymaganego przez aparaty bez stabilizacji obrazu– dzięki temu wartość przysłony może być wyższa nawet o 3 stopnie. Duży maksymalny otwór względny obiektywu oraz ręcznie sterowana przysłona zapewniają użytkownikom większą kontrolę nad głębią ostrości, co pozwala wykonać ładne portrety i imponujące ujęcia makro. System HS pozwala rejestrować obrazy seryjnie w trybie High Speed Burst z prędkością do 3,7 klatek na sekundę (kl./s) przy pełnej rozdzielczości 10 mln pikseli lub do 8,4 kl./s przy rozdzielczości 2,5 mln pikseli.

Wyświetlacz LCD PureColor II G o przekątnej 7,5 cm (3 cale) chroniony jest zewnętrzną powłoką wykonaną z odpornego szkła hartowanego. Taka budowa gwarantuje wysoki kontrast obrazu panoramicznego oraz sprawdza się podczas fotografowania dużych grup ludzi lub obiektów znajdujących się pod niestandardowym kątem widzenia. Panoramiczny wyświetlacz o współczynniku obrazu 16:9 umożliwia kadrowanie i odtwarzanie ścieżek video HD w trybie pełnego ekranu, bez czarnych pasków na górze i dole.

Gama nowych kreatywnych trybów fotografowania pomaga uzyskać doskonałe zdjęcia w najprostszy możliwy sposób. Efekt „rybie oko” naśladuje zniekształcenie charakterystyczne dla działania obiektywu typu „rybie oko”. Efekt miniatur sprawia, że obiekty wyglądają jak modele w pomniejszonej skali. Wykonywanie autoportretów ułatwia funkcja inteligentnego wyzwolenia migawki, która dzięki technologii rozpoznawania twarzy, zwalnia spust migawki po wykryciu uśmiechu lub mrugnięcia oka. Samowyzwalacz dla twarzy automatycznie aktywuje migawkę tuż po pojawieniu się nowej twarzy w kadrze. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników chcących posiąść dodatkową kontrolę nad procesem fotografowania, IXUS 300 HS oferuje możliwość ręcznej nastawy czasu naświetlania (tryb Tv) i wartości przysłony (tryb Av).
Aparat IXUS 300 HS rejestruje ścieżki wideo HD z pionową rozdzielczością 720p oraz wysokiej jakości dźwiękiem stereo. Aparat, dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: matowe srebro i matowa czerń, zostanie też uzupełniony przez kompatybilny zestaw akcesoriów IXUS, na który składają się m.in. lampy błyskowe oraz miękki skórzany futerał.


Komentarze

  1. fotoamator napisał(a):

    Podoba mi się design małpek canona. Cena już mniej. Ten model z opisu zapowiada się ciekawie, ale jakoś nie bardzo wierzę w te 6400 iso. Sądzę, że to jakaś masakra będzie.

Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku