Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

18/05/2010

Elegancja i styl w nowym Envy17

HP zaprezentowało odświeżoną ofertę notebooków dla klientów indywidualnych. Nowy notebook HP ENVY17 ma oferować doskonałą równowagę pomiędzy wyglądem a technologią — obrazując najnowsze osiągnięcia techniczne a także artystyczną fantazję.

Zaktualizowane zostały serie HP ENVY, HP Pavilion, HP G i HP Mini. HP połączyło styl i wydajność, aby zaoferować modne notebooki, które swą mocą obliczeniową spełnią potrzeby każdego klienta.
Notebooki z serii ENVY są wyposażone w wydajne procesory Intel i karty graficzne ATI Mobility Radeon, umożliwiające granie w gry, oglądanie filmów wideo i obróbkę obrazów 3D. Komputery mają optyczny napęd szczelinowy, kamerę internetową HP HD z funkcją low light, podświetlaną klawiaturę, najnowsze technologie łączności bezprzewodowej (wymagany jest punkt dostępu bezprzewodowego oraz usługa dostępu do Internetu, które są sprzedawane osobno)  i zoptymalizowane oprogramowanie. Są to między innymi programy do przetwarzania obrazów oraz filmów wideo przeznaczone wyłącznie do notebooków Envy i skierowane do kreatywnych użytkowników wymagających wysokiej wydajności.
Ponadto urządzenia są wyposażone w oprogramowanie Beats Audio. To rozwiązanie opracowane przez firmy HP i Dr. Dre Beats, ma zapewniać optymalną jakość dźwięku, zgodną z wymaganiami artystów.

Dolna część obudowy notebooków HP z serii Envy została wykonana ze stopu magnezu, aby zredukować wagę oraz zmniejszyć jego rozmiary. Ponadto obudowa komputera jest wykonana z obrabianego laserem aluminium  zwiększając tym samym wytrzymałość oraz trwałość urządzenia.

Dzięki dyskowi o pojemności 640 GB notebook ENVY17 ma zapewniać wydajność i elastyczność umożliwiającą realizację nawet najbardziej wymagających zadań. Model ENVY17 jest wyposażony w kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD 5830 z 1024 MB pamięci GDDR5 VRAM, ekran Full HD o przekątnej 43,9 cm (17,3”) z technologią HP UltraBrightView Infinity oraz rozwiązanie Beats Audio z subwooferem HP Triple Bass Reflex, które zapewnia doskonałe brzmienie i umożliwia odtwarzanie muzyki zgodnie z wymaganiami artystów.

Notebook HP ENVY17 będzie dostępny w sprzedaży od 26 maja, a cena najtańszej wersji będzie wynosić 1299 EUR.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku