Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/05/2010

HANNspree: ultraprzenośne i funkcjonalne

Najnowsze komputery HANNspree mają być propozycją dla wszystkich użytkowników, którzy poszukują lekkiego, wydajnego, a jednocześnie długo pracującego na akumulatorze sprzętu.

SN10E2 to 10-calowy netbook, który  wykorzystuje moc i energooszczędność platformy Intel Atom, natomiast SN12E2 to 12-calowy notebook oparty o procesor Intel SU4100.

Komputery mają pracować na w pełni naładowanym 6-komorowym akumulatorze: do 8 godzin – notebook i do 6 godzin netbook, przy niskim obciążeniu procesora i podsystemu graficznego (czytanie tekstów, przeglądanie stron internetowych).

Netbook SN10E2 jest małym komputerem, który można zmieścić w damskiej torebce lub dużej kieszeni bojówek. Świetnie sprawdzi się, jako drugi komputer na wyjazdy, do przeglądania internetu, oglądania filmów i opracowywania tekstów. Netbook może z powodzeniem pełnić funkcje podstawowego komputera, gdy użytkownik nie zamierza korzystać z programów wymagających bardzo mocnego procesora i systemu graficznego. Jego zaletami są duża niemal klasycznej wielkości klawiatura, długi czas pracy na baterii i bardzo przystępna cena.

Notebook SN12E2 wykorzystuje mocniejszy procesor i system graficzny Intela (Intel SU4100 / Intel GMA4500), a jego obudowa jest tylko nieco większa od netbooka, gdyż ekran tu zastosowany ma 12 cali przekątnej. Wagą także nie odbiega znacząco od netbooka. Komputer ten przy większej mocy jest w stanie pracować tak samo długo, a w niektórych przypadkach nawet dłużej niż model SN10E2. Jego przeznaczeniem jest praca z bardziej rozbudowanymi aplikacjami, które wymagają mocniejszego systemu niż ma to miejsce w przypadku netbooka.

Cena za model 10″ SN10E2 z Linuxem wynosi około 920 zł.
Cena za model 12″ SN12E2 z Linuxem wynosi około 1830 zł.


Yanosik z kolejną nowością

Yanosik rozszerza ofertę językową. Do tej pory z systemu można było korzystać jedynie w języku polskim i angielskim. Obecnie znany komunikator ostrzeże kierowców także po ukraińsku. O tym, że Yanosik otwiera się na świat można było się przekonać już na początku tego roku, kiedy to twórcy aplikacji ogłosili dodanie do systemu bazy fotoradarów z niemal […]

Czy smartfony są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu. Oprócz tego, że umożliwia on nam kontakt z innymi ludźmi, to zapewnia dostęp do naszych ulubionych treści – a wszystko to w jednym urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Wygodniej już […]

Smukła i elegancka

ADATA wprowadza do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę CW0050. Jej smukła i elegancka obudowa ma zaledwie 6 mm grubości. Ładowarka CW0050 jest zgodna ze standardem Qi, co zapewnia kompatybilność tego urządzenia z większością modeli smartfonów wyposażonych w moduł do bezprzewodowego ładowania. Korzystanie z ładowarki CW0050 nie wymaga stosowania żadnych kabli i jest bardzo proste: wystarczy jedynie […]

Techcity na Facebooku