Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/05/2010

iPad w sieci salonów Vobis

Rewolucyjny. Przełomowy. Niepowtarzalny – tak niektórzy znawcy nowych technologii i zwykli użytkownicy określają iPada, czyli najnowsze dzieło słynnej amerykańskiej firmy Apple.  iPad pojawił się właśnie w ofercie sieci sklepów Vobis. Dodajmy, że Vobis to pierwszy „nieinternetowy” sklep w naszym kraju, w którym iPada można obejrzeć i od ręki kupić.

iPad to urządzenie wielofunkcyjne – świetnie sprawdza się jako narzędzie do przeglądania stron internetowych, pisania e-maili, czytania e-książek (tzw. ebooków), oglądania filmów, grania, słuchania muzyki i wielu, wielu innych zadań. Tak naprawdę liczba jest zastosowań jest nieograniczona – w każdej chwili możemy ją rozszerzyć, instalując najróżniejsze aplikacje oraz gry z serwisu App Store (Płatna sekcja App Store formalnie nie jest dostępna w Polsce – do dokonywania zakupów niezbędna jest wydana w USA karta kredytowa).

Tablet Apple obsługuje bezprzewodowe sieci WiFi, wyposażone jest w tzw. akcelerometr, dzięki któremu iPad wykrywa, w jakiej pozycji – poziomo czy pionowo – jest trzymany przez użytkownika i odpowiednio dopasowuje zawartość ekranu). W urządzeniu zastosowano również moduły bluetooth i GPS oraz baterię, dzięki której czas pracy urządzenia sięga… 10 godzin! Ekran o przekatnej 9” , wykonany w technologii LCD IPC i podświetlony diodami LED, obsługuje technologię Multitouch, dzięki której użytkownik może operować kilkoma palcami jednocześnie i rozciągać zdjęcia czy obrazy „chwytając” je za rogi.

iPad trafił na rynek amerykański kilka tygodni temu – termin oficjalnej europejskiej premiery na razie nie jest znany. Ale iPad jest już dostępny w Polsce – urządzenie można obejrzeć i kupić w wybranych salonach Vobis Digital (możliwy jest także zakup w sklepie internetowym www.vobis.pl).

Model Apple iPad 16 GB WiFi dostępny jest w cenie 2699zł.


Tagi:

Superszybki, hybrydowy system WiFi Q2

Huawei zaprezentował hybrydowy zestaw WiFi Q2 podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie zapewnia bardzo szybką i stabilną łączność o przepustowości do 1867Mbps, co ma szczególne znaczenie dla coraz popularniejszych rozwiązań inteligentnego domu oraz rozrywki. System Huawei Wi-Fi Q2 pozwala cieszyć się doskonałą szybkością i zasięgem, niezależnie od wielkości czy kształtu domu, odległości między routerem […]

Dużo korzystaliśmy z internetu mobilnego

Minione święta okazały się równie dobrym czasem do korzystania z internetu na urządzeniach mobilnych, co w dni powszednie. Z danych Virgin Mobile wynika, że przez trzy dni 24-26 grudnia 2017 zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania w trzy dni poprzedzające święta tj. 21-23 grudnia 2017 użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że […]

CDA Premium ma już 100 tys. abonentów!

CDA Premium wyrasta na lidera polskiego rynku VOD. Spółka właśnie poinformowała, że ma już 100 tys. osób, które opłacają abonament. Podobnych informacji nie chcą udzielać inni gracze tego rynku… Przy okazji CDA zdradziło, że w trakcie świąt, Sylwestra i Nowego Roku widzowie kanału premium „wyoglądali” aż ćwierć miliona godzin!

Techcity na Facebooku