Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/05/2010

Procesory 2010 IntelR CoreT do ultracienkich laptopów

Firma Intel Corporation wprowadziła do sprzedaży nowe procesory Intel Core, które rozszerzają gamę zastosowań wielokrotnie nagradzanej rodziny układów Intel Core na bardziej stylowe, ultracienkie laptopy. Laptopy — cieńsze niż 2,5 cm i ważące od 0,9 do 2,3 kg — oferują wydajność, czas pracy na zasilaniu bateryjnym i opcje łączności, których potrzebują mobilni konsumenci.

Procesory, oparte na 32-nanometrowej (nm) technologii produkcyjnej firmy Intel, są ponad 32 procent mniejsze1 i zapewniają ponad 32 procent wyższą wydajność2  lekkim, stylowym urządzeniom. Ograniczają też pobór mocy3 o ponad 15 procent, co przekłada się na wydłużony czas pracy na zasilaniu bateryjnym.


„Konsumenci domagają się laptopów, które łączą styl i wydajność, a nowe procesory 2010 Intel® Core™ Ultra-Low Voltage do ultracienkich laptopów oferują jedno i drugie w jednej eleganckiej konstrukcji — powiedział Mooly Eden, wiceprezes i dyrektor generalny działu PC Client Group w firmie Intel.

— Wiodąca, 32-nanometrowa technologia produkcyjna wykorzystująca metalowe bramki z izolatorem o wysokiej stałej dielektrycznej (high-k) w połączeniu z przełomową architekturą i wzornictwem pozwala konstruować notebooki cieńsze, lżejsze i szybsze od poprzednich modeli, a przy tym pracujące znacznie dłużej na zasilaniu bateryjnym. Laptopy stają się ultraprzenośne, a z nowymi procesorami w środku szybciej reagują na polecenia użytkownika i rzadziej zmuszają go do czekania” – dodał Mooly Eden.

Procesory wyposażone w technologię Intel® Turbo Boost4 automatycznie dostosowują wydajność do obciążenia, w razie potrzeby zapewniając użytkownikom natychmiastowy wzrost mocy. Technologia Intel® Hyper-Threading5 dostępna w procesorach Intel® Core™ i7, Core i5 i Core i3 zapewnia szybkie reakcje systemu i ogranicza opóźnienia podczas jednoczesnego wykonywania wielu zadań. Dzięki grafice Intel® HD procesory zapewniają kryształowo czysty obraz, żywe kolory i płynne odtwarzanie wideo wysokiej rozdzielczości (HD) oraz dźwięku.


Ponadto, zapowiedziany niedawno chipset Mobile Intel 5 Series zaprojektowany pod kątem laptopów ULV zapewnia obsługę wielu opcji wideo i audio, ulepszone zabezpieczanie danych i komputera za sprawą technologii IntelAnti-Theft oraz niezawodną ochronę cyfrowych aktywów użytkownika.

Oczekuje się, że producenci laptopów, tacy jak Acer, Asus, Lenovo i MSI, zaoferują ponad 40 modeli laptopów w zróżnicowanych cenach.


Elektrycznym samochodem z Kapsztadu do Polski

Blisko 20 tys. km, samochodem bez kropli paliwa, z Kapsztadu wzdłuż Afryki Zachodniej do Polski. Taką trasą ma zamiar przebyć wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. W styczniu b.r. roku samochód wypłynął z portu w Gdańsku do Kapsztadu, skąd wczoraj dwójka śmiałków wyruszyła nim na północ do Europy. Uczestnikami tego morderczego rajdu przez dwa […]

Poczta wyśle SMS-a z numerem kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności […]

Kompaktowy zestaw, który ożywi biurko

Bezprzewodowy, kompaktowy i kolorowy – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem bezprzewodowo w standardzie 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB. Zasięg urządzeń sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę pracy. Korzystając z zestawu Rapoo 8000 nie […]

Techcity na Facebooku